PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39085}

Śmiertelna gorączka

Cabin Fever
5,1 10 450
ocen
5,1 10 1 10450
5,3 6
ocen krytyków
Śmiertelna gorączka
powrót do forum filmu Śmiertelna gorączka

Coś w tym jest...

ocenił(a) film na 7

Kilka lat temu trafiłem na ten film w telewizji, oglądałem gdzieś od połowy. Coś mnie w nim zaintrygowało i po czasie stwierdziłem, żeby w końcu obejrzeć go w całości.

To nie jest typowy amerykański horror, ale nie każdemu przypadnie on do gustu. Chodzi o to połączenie czarnego humoru z gore i typowym amerykańskim horrorem.

Scena z Dennisem np. rozbraja i niepokoi. Gość, który połknął harmonijkę, czy policjant, który podobnie jak reszta pobliskich mieszkańców jest nie do końca normalny i w dodatku w głowie mu tylko "dupy", to są elementy, których nie da się ogarnąć.
Niewątpliwie jedną z lepszych scen to ta z zasadzką, gdzie Bert ginie, bo zamiast oddać strzał wybiera wygłoszenie "one linera". Jest jeszcze kilka innych "smaczków" i właśnie dzięki nim, daję temu filmowi 7. To jest świetny film na odmóżdżenie się wieczorem razem z kumplami.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

No cóż, nie każdemu taki film się musi podobać. :) Tak jak napisałem, dla mnie to jest świetny film na odmóżdżenie się wieczorem razem z kumplami. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Qba474

W pełni się z Tobą zgadzam.Ja bardziej traktuje ten film jako czarną komedię z elementami gore, niż horror.Humor może i jest denny, ale kilka razy naprawdę ryknąłem śmiechem.Film wręcz idealny na "odmóżdzenie".

Film ma sporo wad, można mu zarzucać że jest słaby, ale na tle obecnie powstających straszaków, ten jawi się jako niemal arcydzieło.Bohaterów da się lubić, każdy jest inny, ma swoją osobowość i charakterystyczne cechy.Nie jest to bezkształtna masa, mięso armatnie.
Mi się film podobał i z czystym sumieniem oceniam go na 6,5/10, ale daję 7/10.Mogło być troszkę więcej gore, ale cóż, budżet nie pozwolił. ;)

Qba474

ja również pamiętam ten film z tv. Własnie ten charakterystyczny humorek pomieszany z makabrą jest mocną stroną filmu (np. dzieci sprzedające "lemoniadę" ! :D ) Pewnie, że do arcydzieła mu daleko, ale jak na horror to bardzo przyjemnie się oglądało + pojawiło się trochę zaskakujących scen (o ile pamiętam była tam np. niezła scena z kochającą się parą i "krwawą niespodzianką" :D ). Dobry na odreagowanie po cięzkim dniu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones