Sleeping Beauty

Śliczna księżniczka Aurora zapada w głęboki sen wskutek rzuconej przez wiedźmę klątwy. Przepowiednia głosi, że tylko pocałunek młodego księcia Filipa może odwrócić czar.

pokaż:
 
Verna Felton Verna Feltonjako:Flora / Leah (głos)
$related.related Bill Shirleyjako:Książę Filip (głos)
Taylor Holmes Taylor Holmesjako:Król Stefan
$related.related Barbara Jo Allenjako:Fauna (głos)
$related.related Barbara Luddyjako:Niezabudka (głos)
Eleanor Audley Eleanor Audleyjako:Diabolina (głos)
Mary Costa Mary Costajako:Księżniczka Aurora / Różyczka (głos)
$related.related Bill Thompsonjako:Król Hubert (głos)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Eleanor Audley
rola: Diabolina (głos)
10 3 głosy
Bill Shirley
rola: Książę Filip (głos)
10 1 głos
Bill Thompson
rola: Król Hubert (głos)
10 1 głos
Mary Costa
rola: Księżniczka Aurora / Różyczka (głos)
9,0 2 głosy
Pinto Colvig
rola: Pachołek Diaboliny (głos) (niewymieniony w czołówce)
8,5 2 głosy
Verna Felton
rola: Flora / Leah (głos)
8,0 1 głos
Barbara Luddy
rola: Niezabudka (głos)
7,0 1 głos

W wielkim królestwie królewskiej parze narodziła się córeczka, której nadali imię Aurora. Radości rodziców nie było końca. Podczas balu z powodu narodzin, została wygnana zła wiedźma, która także chciała zobaczyć przyszłą królową. Upokorzona, rzuca na Aurorę klątwę - w dniu 16 urodzin ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Król i królowa nakazali spalić wszystkie wrzeciona w królestwie. Mija 16 lat. Trzy dobre wróżki chroniły Aurorę przed złą wiedźmą, ale ta ją znalazła i nakłoniła do użycia wrzeciona. Razem z całym królestwem księżniczka zapadła w głęboki sen. Przepowiednia głosi, że tylko młody książe Filip, pocałując Aurorę, złamie klątwę. Niestety, wiedźma zamyka go w lochu. Jedyną pomocą Filipa i królestwa są trzy dobre wróżki które chroniły Aurorę.

 • "Śpiąca królewna" to jeden z tych filmowych skarbów Disneya, którego szerzej przedstawiać nie trzeba. Znają go dzieci małe i dzieci duże. To taki animowany "Łowca androidów" Ridleya Scotta. Film, który doczekał się rangi arcydzieła dopiero po latach. ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 88%
 • “Śpiąca królewna” to kolejny po “Zuzi i Hultaju” pełnometrażowy film animowany produkcji mistrza, Walta Disneya. Jest jakby (jeśli nie czymś więcej) przypomnieniem bajek typu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Po obejrzeniu "Śpiącej królewny" ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 60%

pozostałe informacje

muzyka:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $51 600 000 w USA
budżet:
$6 000 000
dystrybucja:
Imperial
studio:
 • Walt Disney Productions
inne tytuły:
(więcej...)
 • W scenie na zamku kiedy dochodzi do kłótni między królem Stefanem a królem Hubertem, ten drugi porywa rybę ze stołu i wymachuje nią jak mieczem, a następnie wkłada ją za pas jak miecz. W następnym ujęciu nie ma po rybie śładu.
 • Choć film Disneya opiera się rzekomo na baśni Charlesa Perraulta, to w rzeczywistości jest bliższy wersji braci Grimm, która kończy się w momencie, gdy królewna budzi się ze snu. U Perraulta przebudzenie to dopiero połowa opowieści - dalej jest jeszcze historia potwora, który zamierza pożreć dzieci królewny.
 • Duża część ścieżki dzwiękowej jest oparta na balecie Piotra Czajkowskiego "Śpiąca królewna".

forum (74)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o