PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35877}

Śpiąca królewna

Sleeping Beauty
7,3 49 381
ocen
7,3 10 1 49381
6,7 7
ocen krytyków
Śpiąca królewna
powrót do forum filmu Śpiąca królewna

Jestem pod dużym wrażeniem animacji w tym filmie. Robi wrażenie po ponad 50 latach. Wygląda lepiej niż młodsza o 30 lat mała syrenka. Żywe kolory, posatci płynnie się ruszają. Ten film pod względem technicznym bije na głowie wiele nowszych animacji. Gdyby nie ścieżka dźwiękowa nie pomyślałabym ,że to produkcja z lat 50tych. Można zauważyć jakąś głębie tła co jest raczej nie spotykane w tak starych animacjach,bo jeszcze w wielu późniejszych tło było płaskie i paskudnie się odcinało od reszty. Ładne ,ładne

użytkownik usunięty
FearTheRipper

Widziałam wypowiedź Walta Disneya na ten temat - podobno ten film rysowali na specjalnej taśmie "Cośtam 70". Jak sama nazwa wskazuje (:-P) obraz na taśmie miał 70mm, a tymczasem Królewna Śnieżka, Pinokio Piotruś Pan były nagrywane na taśmie 35mm. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałam. podobno musieli się więcej napracować. Produkcja kosztowała 6 mln dolarów i trwała 6 lat. Jest to pierwszy film z dźwiękiem stereo.

ocenił(a) film na 9
FearTheRipper

poziom nieosiągalny dla obecnych animacji. Po śmierci Disneya jakośc animacji i rysunków spadła- Robin Hood czy Czarny kocioł np. Dopiero w latach 90tych jakość osiągnęła szczyt, Dzownnik czy Król lew to ten sam poziom, choć mieli łatwiej ze względu na rózwój techniki.