PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476276}

Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych

The Boondock Saints II: All Saints Day
6,8 41 235
ocen
6,8 10 1 41235
Święci z Bostonu II Dzień Wszystkich Świętych
powrót do forum filmu Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych

jak mozna bylo zgwalcic taki tytul !! jedynke widzialem chyba z 10 razy i za kazdym razem film byl swietny!! dwojka z kolei to jak wlozenie zacnej potrawy do garnka z pomyjami i podanie pod ta sama nazwa w tym samy menu juz dla innej klienteli!!! nie do wiary jak mozna bylo to tak spieprzyc!!!

ocenił(a) film na 4
mayke

Hm... Jedynka nie była może cudowna, ale to naprawdę jest kiepskie. Ode mnie 5/10 tylko dlatego, że utrzymywało swój poziom na jednej linii (np. pierwsze część miała okropne zakończenie). Tutaj było wszystko robione na siłę, zupełnie nie podobały mi się wtręty telewizyjne (jakie znać z końca jedynki) czy też niemal zupełna kopia federalnego (kto oglądał obie części zauważy *podobieństwo*). Dochodzenie, w jedynce całkiem przyjemne, tutaj zrobione było na siłę, byle szybko.
Szkoda.
No ale cóż...

ocenił(a) film na 3
BialyKruk

W porównaniu z pierwszą częścią "dwójka" jest jakimś koszmarkiem. Musiałem się zmusić żeby dobrnąć do końca.

ocenił(a) film na 4
bartgor

Ja bym raczej powiedział Koszmarem i Żenadą, nie tak to sobie wyobrażałem po obejrzeniu części pierwszej, zanik jakiego kolwiek pozionu sztuczne nieprawdziwe przesadzone Nudne, a nawet irytujące i drażniące!

ocenił(a) film na 3
rogi_ojciec

Ja podchodziłam do tego filmu 4 razy, ale umęczyłam go do końca. Nic gorszego w ostatnim czasie tak mnie nie dotknęło negatywnie. Wszystko było do kitu. Może i sam pomysł na 2 część niezły, ale realizacja zawiodła. A te teksty - aż się czytać i słuchać odechciewało. Tragedia!!!

ocenił(a) film na 9
MisMonika

Przesadzacie, film był ok. :)

ocenił(a) film na 1
Neo84

20 minut wytrzymałem oglądając tak jak przedmówca napisał gwałcenie tego tytułu... żałosne żarty, klimat komedii kryminalnej... ble.

ocenił(a) film na 7
obywatelgc23

Minusy to miedzy innymi:kiepskie zdjecia naszego rodaka, kiepska historia.
Ale sa tez plusy: rola Julie Benz , swietna scena z wkroczeniem do akcji ojca.
Klimat troche gorszy ale mimo wszystko film da sie ogladac.
Film typu zobaczyc i zapomniec.

ocenił(a) film na 6
BialyKruk

Zgadzam sie z tymi *podobieństwami*.. Problem z drugą częścią jest taki że reżyser próbuje skopiować klimat z jedynki... Zamiast idealnego Willema Defoe mamy kiepską (wg mnie) Julię Benz która choćby nawet cycki pokazała to za Chiny nie przebije Defoe w jego roli. To samo tyczy się czarnych charakterów.. Wcześniej panowie mafiozi mieli własny styl, charyzmę.. jednym słowem przekonywali. Tutaj wyskakują jakieś bałwany w brodach wyglądający jakby w spożywczym pracowali. Jest co prawda parę plusów jak np wątek o meksykaninie i rola ojca bliźniaków.. no ale jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni.

mayke

obejrzałem i żałuję. Jak dla mnie, "dwójka" nie istnieje.

ocenił(a) film na 9
lobster1984

ale marudzicie wazne ze zabijali film jest ok

Spitfire666

dwie części są zje*ane, aż żal na to patrzyć! a ten rocco to jest piznięty, niech się odda w ręce dobrego lekarza.

paraiba

Ty tez się oddaj w ręce dobrego lekarza .

Olutkers

święci z bostonu to kaszana.

_nowa_

Bezpodstawnie to wszystko jest kaszaną .

ocenił(a) film na 2
mayke

Święci z ch**a wzięci.

ocenił(a) film na 9
jerzunio

Co wy w ogóle pitolicie "jedynka" po prostu wymiata, a "dwójka" wcale nie gorsza. Smiem twierdzic, że nawet lepsza pod względem pociągniecia fabuły. Wyjaśnione są nawet sprawy sprzed pierwszej części...
Plusy to pokazanie kilku najlepszych motywów z "jedynki" ( zawsze przed akcja bracia sie biją, skok na linie, tekst z symboliką detektywa Dolly'ego i wiele innych :)
Minusy w zasadzie ich brak :D

ocenił(a) film na 10
Plaski_

zgodze się z tobą.Zawsze kolejna część jest gorsza od poprzedniej,ale nie można narzekać...wole miec 2 częśći niz jedną lub w ogóle więc się cieszcie niewdzięcznicy,że w ogóle istnieje 1 część filmu

ocenił(a) film na 6
mayke

Niestety, masz rację. Jedynkę oglądałam kilkanaście- kilkadziesiąt razy. Po zobaczeniu (a raczej przemęczeniu) dwójki, nawet jedynka straciła. Przykre jest takie odświeżanie filmu na siłę, dużo przez to stracił, przynajmniej dla mnie....

ocenił(a) film na 2
Karafa97

Przylaczam sie do glosow przeciw, najtrafniejsze okreslenie jakie mi przychodzi do glowy to "profanacja". To tak jakby zrobili kontynuacje "Pulp fiction", wyjasniajac co bylo w walizce...

ocenił(a) film na 4
ddddddombek

w glowie mi sie nie miesci jak ktos moze porownywac tego gniota do kultowej jedynki. albo o zgrozo pisac, ze kontynuacja jest lepsza <sic> O_O

ocenił(a) film na 3
danteusz

jedynka jest bezapelacyjnie kultowa, dwójka to chyba jakiś żart (jest tam nawet scena jak gość podłuchuje kryjąc się za hydrantem!!!!)...

ocenił(a) film na 7
ddddddombek

Ja pierniczę, ale ty jesteś ciemny, od ładnych kilku lat wiadomo, co było w walizce.

mayke

Wczoraj obejrzałem 1,5 godziny.Więcej nie dałem rady.Dziś wymęczę pozostałe 30 min ,by mieć to "zaliczone". Z częścią pierwszą nie ma ten film praktycznie nic wspólnego.Reżyser może chciał stworzyć coś nowego ale wyszła bujda na resorach.

ocenił(a) film na 7
mayke

nie zgodzę się z Tobą. Dwójka mi się podobała i wcale nie była dużo gorsza od jedynki. Trzeba też powiedzieć, że dwójka mimo wszystko była bardziej robiona dla beki - a przynajmniej ja się uśmiałam ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
mayke

SPOILER - po części!















Święci z Bostonu to jeden z moich ulubionych filmów. Film może niezbyt głęboki, ale to idealna mieszanka komedii, szybkich akcji, braterskiej miłości i zabijania "w imię" dobra. Uważam, że dobre filmy nie powinny mieć kontynuacji i Dzień Wszystkich Świętych jest tego przykładem.
Film nie najgorszy jednak całkowicie kopiuje najlepsze "smaczki" z jedynki. A raczej próbuje kopiować. Przykład? 1. W I śmieszny był Rocco, to w II też musi jakiś się znaleźć; oto jest- Meksykanin. 2. Rozbawiły ludzi kłótnie między braćmi, np w magazynie o linę i nóż Rambo albo w luku wentylacyjnym?, proszę bardzo - w II będą kłócić się nie raz i też nie raz przez kłótnie prawie spieprzą akcję, ale oczywiście wszystko dobrze się ułoży 3. Fani uważają, że w I zajebisty był agent Smecker?- w II pojawia się jego (marna) następczyni. Wprawdzie mówi sztucznym, aksamitnym głosem i żuje gumę w taki sposób, że zbiera się na wymioty, obojętnie jak bardzo jest atrakcyjna, ale jest. Przykłady można byłoby mnożyć i mnożyć, a pomiędzy tym co skopiowane z jedynki znajdują się: wzniosłe teksty i "mądrości życiowe", trochę świeżych chwytów typu retrospekcja z Rocco lub geneza powstania "tekstu końcowego" Meksykanina, trochę zabawnych żartów i duuużo strzelania. Ogólnie pomysł na fabułę dobry, uśmiałam się, nie powiem, ale co jakiś czas widziałam jawne ksero z jedynki i to pozostawiło ogólny niesmak.
Film dobry na wieczór przy piwie, ale jeżeli jestem fanem Świętych z Bostonu I to nie licz na zbyt wiele.

ocenił(a) film na 7
mayke

W porównaniu do jedynki to tak, film kiepski. Bez tego porównania film jest kozacki. Ja tak zawsze robię przy oglądaniu tego typu sequeli, czyli 1 część nie istnieje i dlatego dobrze bawiłem się na tym filmie.

ocenił(a) film na 6
mayke

Wyszedł film komediowy, zbyt dużo takich scen. Dałem 6, ale chyba i tak zbyt dużo

ocenił(a) film na 3
reidens

Hehe.. komediowy? Mówisz o tych żałosnych tekstach, pajacowaniu meksykanina i grubasie w różowych slipach? Jak dla mnie ten film jest parodią jedynki i to naprawdę fatalną. Brak jakiejkolwiek wciągającej fabuły chcieli nadrobić tym pseudohumorem? Żenada..

ocenił(a) film na 6
Ajlajkgudmuwis

Właśnie o to mi chodziło

ocenił(a) film na 5
mayke

Jedynka to jest petarda na maksa , świetny film pod każdym względem , niestety dwójka kiepska , jako film może i w miarę , ale jako kontynuacja beznadziejna :( Pomimo tych żartów , jedynka i tak o wiele śmieszniejsza , no i brak Defoe i jest to mega odczuwalne. Znam jednak o wiele gorsze kontynuacje np. Blues Brothers 2000 , to jest dopiero gówno. Świętych z bostonu II można jednak obejrzeć , ale nie z takim zapałem jak jedynkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones