PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430725}

Św. Klara i św. Franciszek

Chiara e Francesco
7,3 548
ocen
7,3 10 1 548
Święta Klara i Święty Franciszek
powrót do forum filmu Święta Klara i Święty Franciszek

Dawno nie widziałam tak bardzo dobrego filmu o świętych, oglądałam wcześniej film o św. Franciszku z Raoul Bova w roli głównej, i stwierdzam że ten z Ettore Bassi dla mnie jest to najlepszy film o św. Franciszku no i o Klarze, najlepszy film jaki oglądałam o świętych, wspaniała muzyka, krajobrazy, i świetnie zagrane, po tym filmie film z Raoulem okazał się dla mnie słaby w porównaniu z tym, teraz wszystkie filmy które oglądałam po tym filmie są dla mnie za słabe, na zakończenie mogę powiedzieć że obejrzeniu tego filmu aż chce się wstąpić do zakonu, chce się iść drogą świętego Franciszka i Klary. :)
Ale za chwile wróciła rzeczywistość...

ocenił(a) film na 10
kabel88

dokładnie! jestem tego samego zdania. Przepiękny film, który naprawdę zmusza do solidnego pomyślenia nad życiem. Historia jest opisana w sposób różniący się bardzo od innych filmów o tej tematyce.. Wręcz wnika w twoją dusze, przekazując to co najważniejsze.. pięknymi słowami pełnymi mądrości i muzyką.. I co do tej chęci wstąpienia do zakonu, czytając ten opis, widziałam swoje myśli :) Może nikt nie weźmie tego aż tak do siebie, ale zachęca choćby do odwiedzenia zakonu Klarystek i posłuchania co jeszcze świat ma nam ciekawego do powiedzenia, do czego już mam plany :) Polecam !

gosgosi

Czasami wracam do tego filmu a dokładniej do pieśni słonecznej, fajnie że mnie rozumiesz:)
a oto link: http://www.youtube.com/watch?v=cn7-xt3CtiE&feature=related

kabel88

Znacie może tytuł pieśni śpiewanej po łacinie w momencie, kiedy Klara szła w procesji przy pochodniach rozpoczynając życie zakonne?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones