PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527847}
4,8 13 773
oceny
4,8 10 1 13773
4,0 6
ocen krytyków
Święty interes
powrót do forum filmu Święty interes

Dołączam się do dyskusji, że NIE JEST to komedia. Bardziej obyczaj, który w przezabawny sposób ukazuje się mentalność 'Polski-Katolickiej'. Ale nie tylko. Znajdziecie tu również pomieszanie tradycji z nowoczesnością (polska wieś vs. małżeństwo międzynarodowe, cud vs. zdrada/in-vitro, 'pomiziamy się', ojciec rzezbiarz i ten wątek hazardu;). Ja osobiście polecam. Miło się ogląda. Tylko z przekonaniem że NIE JEST TO KOMEDIA!

8 na 10!

babciabella

Zgadzam się.
Nie dobrze, jeżeli ktoś ocenia film tylko z perspektywy: "dystrybutor napisał, że to jest komedia, więc jak się nie zaśmieje to 1/10"
Dziwi mnie, że ocena "Świętego interesu" jest tylko trochę wyższa od "Ciacha". Ten film ma nam coś do przekazania, a nie tylko biust Marty Ż .
Traktując ten film raczej jako obyczajówkę można spokojnie obejrzeć i trochę się rozluźnić.
Ode mnie 6/10

ocenił(a) film na 1
Ponik_Kolny

traktować każdy może sobie ten film jak tylko chce, ale założenie było chyba takie, że ma to być komedia...komedią tego nazwać się nie da a więc zadanie uważam za niezaliczone...ode mnie 2 na szynach! Wszyscy, którzy kupili bilety licząc że płacą za komedie zostali oszukani.

ocenił(a) film na 2
mustang

zgadzam się z przedmówcą mustangiem ... ledwo dwójeczkę można wystawić temu "dziełu"... Jaki przekaz? O czym wy gadacie... nudno było i tyle...

ocenił(a) film na 5
MegaTM

Człowieku, czy nie jest taniej zapłacić komuś, żeby Cie łaskotał pod pachami przez 15 minut ??? Wyśmiejesz się za wszystkie czasy i zaoszczędzisz z 15 zł (bo za łaskotanie to max piątaka zapłacisz), i popcornu kupować nie trzeba...

użytkownik usunięty
pi_kawka

Daje piątaka za łaskotanie ;-) Co do filmu... Komedia czy nie,hm pokazuje polaków, jako ludzi, nie wiem jak to ująć... ograniczonych?! Pocięli samochód i modlili się do jego fragmentów. Nie, nie, nie. Niestety-mnie się nie podobał ani trochę. Nie polecam.

ocenił(a) film na 2
MegaTM

MegaTM - 100% zgodności masz ode mnie. Widzieliście zapowiedzi ??? To miała być komedia ?? Dlaczego nie jest, albo żarty są tak mierne że nie śmieszą ? Jaki sens jest modlenie się do deski rozdzielczej (to przykład)?

ocenił(a) film na 2
Szeryf_filmweb

obyczajowy film i w dodatku w ogóle marny fabularnie... aktorstwo co najwyżej poprawne... powinni takie filmy usuwać z historii polskiej kinematografii

mustang

OK, tylko jeżeli ten film nawet daje rade jako obyczajówka a nie film "hahaha" to też można to docenić.

Co innego, jeżeli i tak uważacie go za po prostu bardzo nudny.

ocenił(a) film na 8
Ponik_Kolny

Ten film a "Ciacho" to dwa różne światy. Ten film jest dla ludzi myślących....

ocenił(a) film na 3
majkalipcowa

Dla myślących!??! No bez jaj. Chyba myślących inaczej...

ocenił(a) film na 2
babciabella

Nuda, nuda, nuda, nuda,jedyne dlaczego oglądałem to dlatego, że jechałem autobusem i nie miałem nic innego wgranego na iphone-a ;] DNO!

ocenił(a) film na 4
Sadek_4

Bo niektórzy Polacy już tak mają że dają naszym filmom jedynki lub dwójki żeby się dowartościować jacy to oni są światowi i nie lubią naszych produkcji. Tzw wiejscy cwaniacy :)
Mnie osobiście film za bardzo nie porwał, było kilka fajnych momentów. 5/10 daje z czystym sumieniem.

ps.Sadek_4, to oglądaj dalej filmy na iphonie w autobusie. Powodzenia.

Sadek_4

film sredni pomysl fajny poczatek ciekawy ale dretwe dialogi i koncowka zmiazdzyly zalazek calkiem zgrabnego filmu..
rezyserowi zabraklo pomyslow jak przekazac to co chce przekazac :) widzialem w kinie wieksze "komedie roku" jak np fenomen
odemnie 5/10

ocenił(a) film na 8
babciabella

Kto był dystrybutorem tego filmu ??? Kto reklamował go jako komedię ??? To DOSKONAŁY film obyczajowy. Prawda o polskim społeczeństwie, świetnie się go ogląda, doskonale zagrany. Świetny film. Ja go z czystym sumieniem polecam. Ale nie jako komedię.

babciabella

... "ukazuje się mentalność "Polski- Katolickiej" ? Weź Ty się lepiej w głowę kopnij zamiast takie debilizmy wypisywać...

luki22_filmweb

Tak pokazuje "polaczkowatość" i zacofanie

robercik1010

Chodzi mi tu właśnie o tą mentalność o której pisał autor wątku.
m.in scena gdzie mieszkańcy tną samochód na części aby mieć "relikwie"

ocenił(a) film na 7
babciabella

film nabija sie jawnie z wielu polskich przywar. dla mnie to komedia, ale nie glupawy jej typ. jasne, ze kilka watkow mozna by bylo rozwinac kilka pominac. caloksztalt jest jednak przyjemny.
pozytywny film, kilka razy sie szczerze rozesmialam, reszta to spojrzenie z przymrozeniem oka.. niesadze, ze mial to byc hit kinowy z wersja 3D ;) tylko normalny, mily dla oka i duszy film.

babciabella

Polecam. Jedna z zabawniejszych komedii produkcji polskiej. Podobala mi sie gra Adamczyka. Klimat wiejski ciut przypominajacy "U Pana Boga za piecem". :-)

ocenił(a) film na 8
babciabella

gimbaza myśli że to komedia, a potem narzeka że nieśmieszna... po 1 to nie komedia, fakt, chociaż wg mnie bardzo wiele scen było zabawanych - dobrze się na nich uśmiałem :) opiniami gimbusów nie maco się przejmować, ich smieszy tylko "kac wawa" (może nie jest to najgorszy film w historii świata, ale powinien wg mnie być w pierwszej "10")

ocenił(a) film na 5
babciabella

Masz rację.

ocenił(a) film na 8
babciabella

Oczywiście, że tak.

ocenił(a) film na 2
babciabella

Po wielu latach po aż po 10 ale to chyba do że bo na pewno jesteś już dojrzałym człowiekiem . Ten film jest totalnie żałosny i tyle w temacie niezależnie czy to komedia czy tragedia . Jest wynikiem niewiedzy , i głupoty tych co tworzyli ten film . Można coś przerysowywać ale tu tego nie ma . Film zasługuje wykonaniem i przekazem na uczciwą 2 z litości .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones