PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12100}

Świadek mimo woli

Body Double
6,7 9 017
ocen
6,7 10 1 9017
6,4 9
ocen krytyków
Świadek mimo woli
powrót do forum filmu Świadek mimo woli

Pocałunek

ocenił(a) film na 10

Najlepszy pocałunek w całej kinematografii, jak wyszli z tego tunelu, aż mi się w głowie kręciło.

kociara_4

DOKLADNIE! Czasami sobie w robocie puszczam ta scenke, bo jest na Youtubie...w ramach odprężęnia :).

ocenił(a) film na 8
J_C_WELLS

pocałunek ? prawie oni sie tam rżneli w tym tunelu

ocenił(a) film na 7
kociara_4

naprawdę dobra scena ...

ocenił(a) film na 7
pumkas1987

TU MACIE LINKA http://www.youtube.com/watch?v=HhSyVSPfxjg

kociara_4

Nie żartuj sobie z kunsztu De Palmy. Nic nie zrozumiałaś, nie wiesz o co chodziło De Palmie w tej scenie. O jaki efekt końcowy.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Co takiego De Palma ci powiedział, że tak dobrze go zrozumiałeś, mądralo?

kociara_4

Nie lubisz Friedkina, to jak zrozumiesz De Palmę? Obydwaj tworzą męskie kino.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Cierpisz na jakieś kompleksy, idź do psychoanalityka. Według mnie masz coś niepokolei. Zadałam ci konkretne pytanie, co takiego niby rozumiałeś, czego to ja nie zrozumiałam, ale najwyraźniej nie umiesz mi odpowiedzieć.

kociara_4

Brzydko się odzywasz. A fe.

PS Jak sztuczność zawarta w scenie o której napisałaś może być aż tak piękna?

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Bo kino to sztuka. I to się akurat udało.

ocenił(a) film na 10
kociara_4

Skąd ci się wzięło, że nie lubię Friedkina? Nazwisko nic mi nie mówi. Prawdopodobnie chodzi ci o Williama Friedkina. Widziałam w jego reżyserii kilka filmów i różnie je oceniłam:
- Francuski łącznik - 7
- Egzorcysta - 7
- Zadanie specjalne - 8
- Żyć i umrzeć w Los Angeles - 6
- Jade - 3
- Dwunastu gniewnych ludzi - 7
- Nożownik - 7
Raz się facetowi lepiej uda, raz gorzej, ale mój stosunek do niego jest naprawdę obojętny.

użytkownik usunięty
La_Pier

Oho, LA_PIER w natarciu. Jak coś nie pasuje to trzeba zaatakować.

Nie wiem co mam Ci odpisać, bo teraz to Ty mnie zaatakowałeś. Po prostu śmieszy mnie nazwanie pocałunku z "Body Double" najlepszym pocałunkiem w dziejach kina skoro De Palma w tej scenie zrobił sobie jaja z "Vertigo". Wolę już pocałunek Kobiety-Kota i Max Schrecka z końcówki "Powrotu Batmana". Jest oryginalny i dosłownie zabójczy.

użytkownik usunięty
La_Pier

A to, że zrobił sobie, cytuje "Jaja" automatycznie go deklasyfikuje? Nie może być piękny inaczej?

Oczywiście należy pochwalić De Palmę za umiejętność posługiwania się kiczem, ale spójrzmy prawdzie w oczy: prawdziwy kunszt zademonstrował Hitchcock w scenie pocałunku z "Vertigo", która prawdopodobnie jest najwspanialszą tego typu sceną w całej historii kina. Od sceny pocałunku w deszczu ze "Śniadania u Tiffany'ego" zaczął się tandetny kicz zwany inaczej "pocałunkami w deszczu", niezliczona ilość scen w niezliczonych filmach.

użytkownik usunięty
La_Pier

Mogę wymienić dziesiątki lepszych pocałunków od tego z "Vertigo", ale to tak na marginesie. Chociażby lesbijski kiss u Lyncha w "Mullholand Dr.".

W "MD" zapada w pamięć cała lesbijska sekwencja, okraszona przepiękną kompozycją Badalamentiego. Samego pocałunku już niestety nie pamiętam.

użytkownik usunięty
La_Pier

Bo jesteś niedoświadczonym widzem i niewiele pamiętasz w ogóle z filmów. A to była jedna z najważniejszych scen tego filmu, geneza więzi między dwoma kobietami.

Ciężko pamiętać wszystkie sceny z dokładnością co do sekundy. Zresztą scena miłosna z "MD" nie jest moim ulubionym momentem.

użytkownik usunięty
La_Pier

Dla każdego coś dobrego, w tym wypadku dla Ciebie - taniec Rebecci z "Femme Fatale".

Jeżeli sądzisz, że podchodzę tak płytko do filmów i zależy mi wyłącznie na ukazywaniu nagości przez reżysera, to bardzo się mylisz. "Femme Fatale" ma mnóstwo wybitnych scen, ciężko wybrać jedną.

użytkownik usunięty
La_Pier

Ja za "Femme fatale" nie przepadam, wybacz. Wolę "Dressed to kill". Ale faktycznie jest kilka fajnych scen w kobiecie fatalnej. Między innymi ta scena, którą masz obecnie w avatarze.

Całe śledzenie w wykonaniu Bardo, robienie zdjęć z ukrycia - niesamowity klimat. Najbardziej lubię jednak otwarcie i kradzież w Cannes. Oczywiście również wysmakowaną scenę nakręconą na zwolnionym ujęciu, kiedy kochanka głównej bohaterki seksownie idzie przez ulicę. "W przebraniu mordercy" - najbardziej pozostała mi w pamięci wycieczka bohaterki po muzeum i morderstwo w windzie (cóż za napięcie!).

użytkownik usunięty
La_Pier

Faktycznie w "Femme fatale" scena otwarcia fajna. Ta muzyczka szczególnie zapada w pamięci, fajnie nakręcone, trochę kiczowate ujęcia z noktowizora.
W "Dressed to kill" ja najbardziej lubię końcówke, gdy Dickinson jest u Caine i się rozbiera oraz pościg w metrze i na ulicach ... w nocy :) Trzyma w napięciu.

Kotek i wąsaty pan celowo przeszkadzający współpracownikom, to z pewnością zabawne i lekko kiczowate momenty :) "W przebraniu mordercy" cała sekwencja w muzeum, mocno przerysowana i śmieszna.

użytkownik usunięty
La_Pier

A gdy Dickinson ucieka od tajemniczego gościa nocą?

Syfilis. Szok dla grzecznych mężatek. Tak, De Palma potrafi rozbawić widza nagłymi woltami.

użytkownik usunięty
La_Pier

To było dobre, nie? Ja myślałem, że on usłyszy, obudzi się i powie "Co robisz?", a ona będzie się tłumaczyć. Tyle napięcia jest u De Palmy, już nie mogę się doczekać "Blow Out", chyba obejrzę w wersji ENG.

ocenił(a) film na 6
kociara_4

Nie przejmuj się tymi wypowiedziami, i tak większość kobiet i facetów, nawet jeśli im zależy i "kochają", nie potrafią całować ukochanej nawet w połowie tak dobrze jak oni całowali się w tym filmie ;-) Jeśli całujesz tak jak oni, to pozostaje pozazdrościć ;)

kociara_4

Ja to zakochany byłem w tej Pani, na tym filmie w kinie byłem lata 80, miałem gdzieś 15 lat, pamiętam że chciałem być na miejscu tego całującego aktora tą piękność, zazdrościłem.A film, miałem wtedy ciary ja taki młokosik.Lata 80 hicior ,, Relax ''Dobre niezapomniane czasy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones