PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31406}

Świt żywych trupów

Dawn of the Dead
6,9 10 914
ocen
6,9 10 1 10914
7,2 12
ocen krytyków
Świt żywych trupów
powrót do forum filmu Świt żywych trupów

Ogolnie film mi sie podobal, Romero i jego zombiaki wyymiataja, ma niesamowity klimat i zaskakujace zwroty akcji, poza tym pasuje mi to ze pokazane sa prawdziwe, tepe, powolne i myslace tylko o zarciu zombie (nienawidze zapierdalajacych jak sprinterzy zombiakow) no i fajny motyw z tymi calymi flakami na wierzchu przy koncowce ;]. Dziwne dla mnie tylko bylo ze goscie wbijaja sie do sklepu tyko zeby rozpieprzyć miejscowke, pobawic sie z zombie, narazaja przy tym siebie i swoich kumpli i nawet nie zabieraja zadnych zapasow - troche malo w tym logiki. No i to motyw z ogniem u Romero, wtf? czemu zombiaki mialby sie go bac, kazdy przeciez wie ze gorsza od bandy zombie jest tylko banda plonacych zombie : D. I na koniec rzekome "wspomnienia" zombiakow - troche creepy. Ale ogolnie film do obejrzenia, moze nie dla niefanow gatunku bo efekty srednie, dla kogos kto nie jara sie apokalipsa zombie jak ja lepszy bedzie raczej remake z 2004 ;].

Ewka_LoL_

"No i to motyw z ogniem u Romero, wtf? czemu zombiaki mialby sie go bac, kazdy przeciez wie ze gorsza od bandy zombie jest tylko banda plonacych zombie"- przecież każda istota na świecie boi się ognia, nawet takie zombie;).
"I na koniec rzekome "wspomnienia" zombiakow - troche creepy."- no nie wiem. Zombie przecież "korzystają" z mózgu swojego "poprzednika", więc możliwe że ten zgniły i zmutowany móżdżek ma w swojej pamięci jakieś szczątkową pamięć, informacje ze swojego dawnego życia (nie wiem jak to powiedzieć, zombie tak dziwnie funkcjonują;)).

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Jednakże zombie to tylko ciało z podstawowym instynktem, jakim jest zapewnienie sobie pożywienia.
Tak więc dla mnie wspomnienia u zombie i przypominanie sobie podstawowych czynności co wykonywali za życia jest zwyczajnie śmieszne ;/

adamwis25

Ja interpretuje zombie jako ludzi zakażonych inteligentnym wirusem (pamiętajmy, że w zombie zamieniali się również zwykli zdrowi ludzie, którzy zostali ukąszeni). Zombie inteligencją bardziej dorównuje zwierzęciu, jednak wciąż drzemią w nim resztki człowieczeństwa. Te resztki będą się budziły z czasem, widzimy to np w Dniu żywych trupów czy też w Ziemi żywych trupów.
Czy te wszystkie wspomnienia, odruch ludzkie itd są trafne zależy głównie od naszej interpretacji zombie. Mi się wydaje że pomysł ze wspomnieniami nie jest zły, ale to wyłącznie moja opinia.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Zombie i wspomnienia, o nie tylko nie to...
Dobrze to było sparodiowane w filmie Fido.
A ja nie chce parodii, chce moje bezmyślne zombie :))

ocenił(a) film na 6
adamwis25

Które budzą grozę i odstraszają swoją bezwzględnością oraz ich siłą jest tylko ich liczebność.
Ale jak już zacznie się moda na myślące zombie, to normalnie się zdenerwuję :))

adamwis25

Sorry, ale już się zaczęła ;) (moda na myślące zombie) przykład: Ziemia żywych trupów no i chyba Fido (nie oglądałem). W Dniu żywych trupów (1985) też był taki jeden myślący.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Tak wiem, ale nie chcę żeby pomysł reaktywowali, a Fido zobacz, bo to taka luźna komedia o zombie(parodia w sumie) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones