PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31406}

Świt żywych trupów

Dawn of the Dead
6,9 10 912
ocen
6,9 10 1 10912
7,2 12
ocen krytyków
Świt żywych trupów
powrót do forum filmu Świt żywych trupów

Nadal szokuję

ocenił(a) film na 8

Dzisiaj postanowiłem sobie odświeżyć ten film.
Oglądałem go po raz pierwszy jako dziecko i oczywiście w tedy zrobił na mnie piorunujące wrażenie, przeraził na wskroś. I muszę przyznać, że nadal działa na mnie w podobny sposób.
Może nie powala mnie na kolana tak jak kiedyś ale z całą pewnością należy mu się szacunek i jedna z palm pierwszeństwa jeśli chodzi o gatunek filmów z zombiakami.
Oczywiście dzisiejsze standardy jeżeli chodzi o takie kino i w ogóle kino grozy są dosyć wysokie. Widza jest o wiele trudniej przestraszyć i zszokować, ale ten obraz nadal ma to coś w sobie.
Fakt jest taki że chciałbym go zobaczyć pod czas premiery, czyli u schyłki lat 70 kiedy był szokiem dla widza.

PS: Miejscami film mnie bawił :)

ocenił(a) film na 10
Ptysiek62

Ale też chyba takie było zamierzenie twórców, by czasem film miał nieco humoru, czarnego czy zwykłego, ale jednak. Mnie się podoba w tym filmie apokaliptyczny, chłodny (zwłaszcza na początku) klimat.

ocenił(a) film na 8
Ptysiek62

gdzie go obejrzałeś?
byłbym wdzięczny za jakiś link, gdzie jest dostępny

ocenił(a) film na 8
nie_zarejestrowany

Nie wiem, gdzie mógłby być dostępny w sieci do obejrzenia, ja mam go oryginalnego na dvd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones