PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94471}
6,9 1 873
oceny
6,9 10 1 1873
Żeniac
powrót do forum filmu Żeniac

Film jest z 1983 roku
czyli starszy o rok ode mnie
ja jako młode pokolenie
mogę zobaczyć jak ludzie
żyli na wsi w tamtych czasach
praca ciężka w polu,
dzieci bijące się kijem,
po robocie flaszka
no można było
dostać w pysk
jak ktoś nie czyjąś babę
skubnął.

ocenił(a) film na 7
MATRIX_32

Praca w polu i zagrodzie była ciężka, ale żyło się jakoś ...lżej.
Ludzie byli inni, świat był inny, więcej spokoju, luzu, pogody ducha było wokoło.
Dziś życie pędzi szybko i nerwowo, nikt nikomu nie ufa, a świat jest coraz bardziej niespokojny.

Ahmed_1

Dzisiaj nawet sąsiad,
na ulicę nie wyjdzie,
ani nie pogada,
pamiętam jak dzieciaki, się bawiły,
na podwórku, dzisiaj pustki,
wszystko na fb siedzi.

ocenił(a) film na 7
MATRIX_32

Dzieciaki 24 godz na dobę nie rozstają się z komputerami, tabletami, smartfonami - nie wiem, co za pokolenie z nich wyrośnie.
A wielkie koncerny jak FB liczą kasę... Mark Zuckerberg jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

MATRIX_32

no to niewiele się zmienia. dalej można w pysk dostać za skubanie czyjejś baby,piwo po pracy-obowiązkowo i myślę,że większość dzieciaków na wsi nie wisi ciągle na necie

ocenił(a) film na 7
MATRIX_32

fajny wpis :) ale "można było dostać w pysk jak ktoś nie czyjąś babę skubnął.", kawaler mógł dostać kosę, jak zagadał z panienką z sąsiedniej wsi. Życie na wsi było sielskie i anielskie, ale także okrutne i twarde, szkoda, że już nie kręci się takich filmów, jak Żeniec, Sprawa się rypła, czy Zabić Sekala,a wszystko spłyca się do poziomu Rancza. pozdrawiam

MATRIX_32

"Żeniac” jest również ode mnie starszy o jeden rok. Nie pamietam zbyt dobrze rzeczywistości końca lat 80, ale zawsze kiedy widzę ten film i nie tylko, bo także inne ukazujące lata 80, to czuję dziwną nostalgię. Odnoszę wrażenie, że na dzisiejszeJ wsi czas już nie biegnie tak leniwie i dysproporcje w tej kwestii znacznie się zatarły między np. miastem powiatowym. Małe gospodarstwa ustąpiły miejsca profesjonalnym i nowoczesnym, widać napływ ludzi z miast niezwiązanych ani z „wsią” ani rolnictwem. Nie mówię, ze to źle. Po prostu, pęd życia w mieście, chęć odpoczynku, zwolnienia tempa i nieodłączne marzenie, że „kiedyś zwolnię” sprawia, że tęsknimy za światem z ekranu, który już minął i raczej nie wróci. Po godzinie lub dwóch przypominamy sobie o obowiązkach i pracy, zapominamy o wrażeniach wywołanych seansem do czasu kolejnego, wciąż powtarzając, że jeszcze trochę...
Szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones