PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109485}

Żołnierze kosmosu II

Starship Troopers 2: Hero of the Federation
4,4 6 325
ocen
4,4 10 1 6325
Żołnierze kosmosu II
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu II

Krzywda

ocenił(a) film na 6

Oglądając ten film za pierwszym razem byłem wprost zafascynowany częścią pierwszą, co
spowodowało skrzywdzenie tego filmu. Po ponownym obejrzeniu (oglądam cały cykl)
postanowiłem podnieść mu ocenę, ponieważ jest on dobrym niskobudżetowym horrorem
osadzonym w świecie Żołnierzy Kosmosu. Traktowanie go jako pełnoprawną drugą część
jest lekkim błędem, ale podejście do niego jak do spin-offu jest jak najbardziej na miejscu.
Do postawienia go na równi z jedynką i trójką brakuje auto-parodystycznej propagandy,
która ułagadzała nieco klimat i powiększała świat, w którym działa się akcja poprzez
ukazywanie innych aspektów życia w Federacji. Phil Tippet podszedł do filmu zbyt poważnie
trochę zatracając się w całkowicie zamierzonym kiczu jaki został stworzony w postaci
pierwszej i trzeciej części. Natomiast jak najbardziej należy pochwalić grę aktorską, która jak
na niski budżet jest całkowicie w porządku i gęsty niczym smoła klimat opuszczonego
posterunku ukrytego głęboko w strefie kwarantanny. Na pochwałę zasługuje także postać
Daxa, który pod maską zimnego drania, skrywa troskę o losy Federacji. Jeżeli ktoś lubi
świat wykreowany przez Heinlena i Verhoevena to może dać temu filmowi szansę. A nuż mu
się spodoba?

ocenił(a) film na 5
tycek85

to prawda film nie jest wcale taki zły jak na nisko-budżetowca, mogli sobie tylko darować tę głupawą końcówkę po śmierci Daxa

ocenił(a) film na 6
tycek85

Podpisuje się pod tą opinią.

ocenił(a) film na 3
tycek85

Ładna opinia. Cóż, ja temu filmowi daję 4, na razie nie mogę więcej. Część pierwszą ubóstwiam, a raczej robiłem to wiele lat temu. Bardzo dawno go nie widziałem, teraz już koniecznie to nadrobię i zrewiduję wrażenia.

ST2... jego największa wada to zbyt niski budżet, a przynajmniej tak to wygląda. Z drugiej strony za 7mln$ można było zrobić więcej...
Efekt jest raczej marny, fabuła i dialogi kuleją w wielu miejscach. Jednocześnie są też zalety: w pełni profesjonalna obsada ze znanymi filmowymi/serialowymi aktorami. Nie najgorzej zrobione zdjęcia, np: sceny walk, skromne, ale wystarczające efekty komputerowe.

Zgoda, że trzeba go traktować jako spin-off, w sumie właśnie tak lekko do niego podszedłem i tragedii nie było. Zauroczenia też.
Być może jeszcze zmienię ocenę, póki co zostawiam
4+/10

ocenił(a) film na 7
tycek85

Nic dodać, nic ująć. Całkowicie się zgadzam z twoją opinią.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
derro

Takich rasistów jak ty powinno się kastrować.

goodbarbarian

I tym właśnie "wywodem" udowodniłeś, że nie jesteś lepszy ode mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones