PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207}

Żołnierze kosmosu

Starship Troopers
6,5 45 069
ocen
6,5 10 1 45069
6,8 14
ocen krytyków
Żołnierze kosmosu
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu

Chyba żaden film nie oparł się tak próbie czasu jeśli chodzi o efekty CGI jak "Starship Troopers". Imponujące osiągniecie.

ocenił(a) film na 7
Ted_Junior_Gillas

Trudno się nie zgodzić. ;) Acz jeden film bym jednak bardziej pochwalił, mianowicie Park Jurajski.

ocenił(a) film na 10
carlosss00

Ale "Park Jurajski" nie miał aż takiego zatrzęsienia efektów specjalnych. Po za tym tu większość z nich widzimy w pełnym świetle słonecznym, co jest zdecydowanie trudniejsze jeśli chce sie zachować fotorealizm.

ocenił(a) film na 7
Ted_Junior_Gillas

Termiantor 2: Dzień Sądu J.Camerona .... myślę że do dziś robi wrażenie

ocenił(a) film na 10
PELE_2005

Robi i to niemałe. Ale również nie ma on aż tak ogromnej liczby scen z animacjami CG.

ocenił(a) film na 9
Ted_Junior_Gillas

Terminator 2 ma bardzo mało CGI .

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

Odyseja kosmiczna Kubricka, Willow

ocenił(a) film na 10
tomekrzadki2

Są super ale efekty w nich nie oparły sie tak próbie czasu. Natomiast "Żołnierze Kosmosu" na luzie wytrzymują porównanie z takim "Pacific Rim", lub "Star Trekiem".

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

Come on, bez przesady!

ocenił(a) film na 10
tomekrzadki2

Chyba dawno nie oglądałeś "Żołnierzy Kosmosu" :) Obejrz raz jeszcze i zerknij na date premiery: 1997

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

Oglądałem kilka dni temu. A co do Odyseji 2001 - owszem wytrzymuje i to jak. A jesy 30LAT STARSZA (!!) od żołnierzy

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Chyba nie widziałeś najnowszego Star Treka.

ocenił(a) film na 10
rock79

Chyba nie widziałeś Żołnierzy Kosmosu. Katastrofa statku w San Francisco to jedyna mocarna sekwencja w filmie, i taki atak robali na fortece i tak kładzie ją z miejsca.

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Widziałem, stąd porównanie.

ocenił(a) film na 10
rock79

Weż jeszcze zerknij na date premiery. Dlatego "Żolnierze" bardziej mi imponują. Nie do wiary jaki poziom CG uzyskano w tym filmie (plus ilość - 90% filmu to efekty specjalne).

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Ale nie twierdzę, że efekty są złe, bo nie są. Również uważam, że skutecznie oparły się próbie czasu - znacznie lepiej niż np o kilka lat młodsze Star Wars. Jest parę filmów (można je policzyć na palcach jednej ręki), którym ta sztuka się udała (np. 2001 Odyseja kosmiczna). Niemniej w dziedzinie CGI czynione są ciągłe postępy a wg mnie Star Trek pod tym względem wyznacza nowe standardy (że o Grawitacji nie wspomnę - no ale to już jest arcydzieło w dziedzinie grafiki).

PS: Przesadziłeś z tymi 90%.

ocenił(a) film na 10
rock79

To prawda, nie mogę doczekać sie grawitacji na blu-ray. Uczta dla oczu i uszu też. Dla mnie osobiście "Starship Troopers" cały czas są no.1 jeśli idzie o grafikę (tyle scen w pełnym słońcu - to nawet dzisiaj często sie maskuje ujęciami nocnymi). Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie. Na drugim miejscu AVATAR (Scena w której półkownik wyskakuje w zbroi z desantowca, a ten z hukiem zwala się na dżungle - MIAZGA. Oczywiście to trzeba oglądać na sporym tv i blu-ray by docenić szokerski poziom szczegółów).

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Rozumiem, że pomijamy kwestię budżetu filmów. Osobiście Avatar rozczarował mnie i to bardzo. Ilość klatek w CGI też nie jest rekordowa, a są sceny, które już dziś można uznać za niedopracowane i rażące sztucznością (np. gdy Na'vi poruszają się konno). Sama motoryka postaci też jest nienaturalna ale ponoć trzeba jeszcze około 10 lat żeby w tym zakresie osiągnąć perfekcję. Dobre efekty to takie, które się nie zestarzeją ale to już od reżysera zależy czy będzie to w stanie przewidzieć. Co Cameronowi nie udało się w Avatarze, powiodło się w Titanicu.

ocenił(a) film na 10
rock79

Tylko akurat gros efektów w Titanicu to modele/makiety z dodanymi efektami CG (kozackie ujęcie nad krypą po wyjściu z portu - statek to model, woda i ludzie na pokładzie to CG a kilwater za łajbą to wkomponowane prawdziwe ujęcie sfilmowanej wody za jakimś statkiem). Prawdą jest że pewne wybrane elementy z AVATARa nie są tip top. Nie to co w "Żołnierzach" :) Kurde no nie powiesz, że sekwencja zbombardowania hordy robali napalmem nie jest majstersztykiem, nawet dziś.

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Film oglądałem dość dawno więc nie pamiętam szczegółów ale robił wrażenie. Trzeba jednak zaznaczyć, że dużo trudniej jest wygenerować komputerowo człowieka i zachować jego naturalność niż stworzyć robala. "Żołnierzy..." pod względem technicznym porównałbym do Jurassic Park.

ocenił(a) film na 7
rock79

Ciekawe zestawienie. Sam nie wiem gdzie lepsze. Dinozaury w jedynce były niesamowicie "prawdziwe", ale Żołnierze mają większy rozmach.

tomekrzadki2

W Willow było bardzo dużo charakteryzacji i animacji (kukieł).

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

matrix się broni i to całkiem dobrze.

ocenił(a) film na 10
liquid_ice_man

Niestety po obejrzeniu matrixa na blu ray muszę zakomunikować, że efekty w nim już tak nie czochrają, a i gdzieniegdzie ząb czasu nie był łaskawy.

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

ja nie oglądałem na blu ray a w tv np. jak leci na tvn. w takich warunkach film dalej wygląda świetnie.

ocenił(a) film na 10
liquid_ice_man

No tu sie zgadzam. Niemniej jednak nie tak świetnie jak "Żołnierze Kosmosu" ;)

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

Żołnierze są super ale i tak scena z helikopterem niszczy wszystko co do tej pory było w kinie akcji/si-fi :-)

ocenił(a) film na 10
liquid_ice_man

Poniosła Cie fantazja ;)

Ted_Junior_Gillas

2001: Space odyssey - rok produkcji 1968.

ocenił(a) film na 9
obleh

To Odyseja 2001 ma w ogóle CGI ???

ocenił(a) film na 10
obleh

Oczywiście że "Odyseja" nie ma efektów CGI. Na czym by je przeliczali w tamtym roku? Na liczydle? Pisałem wyrażnie, że chodzi mi o CGI. Efekty a'la modele praktycznie sie nie starzeją ("The Thing" i wszystko jasne)

Ted_Junior_Gillas

Tęsknię za tamtymi czasami. Legenda, Labirynt ,Willow ,Conan to wszystko bez komputera i do dzisiaj posiada niepowtarzalną magię i klimat.

ocenił(a) film na 10
Ottiss14

Zgadzam się. Klimat tamytch czasów i filmów nie do podrobienia. Kto za 15 lat będzie pamiętał o remaku "Pamięci Absolutnej" z Farellem?

Ted_Junior_Gillas

Znajdą się fani nie znający pierwowzoru i dla nich będzie to film kultowy.

ocenił(a) film na 10
Przekliniak

Do czasu obejrzenia pierwowzoru ;)

Ted_Junior_Gillas

Niekoniecznie. Dla wielu ludzi lepsza jest wersja którą zobaczyli jako pierwszą, niezależnie od zalet remake'ów bądź pierwowzorów. Jeśli dodamy do tego znaną prawdę że żadne filmy nie starzeją się tak szybko jak s-f ....

ocenił(a) film na 10
Przekliniak

Bzdura ;)

ocenił(a) film na 7
Przekliniak

To zależy. Moim zdaniem są takie stare filmy sf, które trzyma w kupie nie magia efektów, czarów i graficznych sztuczek, lecz aktorstwo, scenariusz i emocjonalna siła bijąca z ekranu. To dużo ważniejsze niż jakieś elektryczne lampki.

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Na czym by je przeliczali w tamtym roku?
>>
Pierwszy komputer nazywał się chyba Eniac - rok 1947. Ptem były komputery ale bardzo prymitywne z punktu widzenia dzisiejszych czasów. Jednak BYŁY. ale nie było technologi wykorzystania komputerów do takich prac i oprogramowania ( z korzyścią dla kina w sumie)

ocenił(a) film na 9
Ted_Junior_Gillas

Słuszna uwaga, chociaż prawdę mówiąc wartka akcja i efekty specjalne nie grają w tym filmie pierwszych skrzypiec...

ocenił(a) film na 9
Ted_Junior_Gillas

zgadzam sie w 99%. terminator 2 i E.T. oraz obcy 8 pasażer nostromo. wiec dopiero 4 miejsce

ocenił(a) film na 7
Porter_5

Dobre zestawienie. Terminator 2!

Porter_5

Ale tam nie było tak dużo cgi.

ocenił(a) film na 7
Ted_Junior_Gillas

Ostatni smok :)

ocenił(a) film na 7
Ted_Junior_Gillas

A terminator 2?

ocenił(a) film na 6
Ted_Junior_Gillas

Trochę na boku bo tam nie ma CGI, ale nadal genialnie wygladają efekty w star Wars z lat 77-83 oraz w Obcy z lat 79-86

ocenił(a) film na 7
armarange

To się nigdy nie zestarzeje. Alien rządzi!

Ted_Junior_Gillas

starzy wyjadacze z ILM, a nie wspolczesne dzieci od komputerow.

ocenił(a) film na 10
Ted_Junior_Gillas

racja racja!.Wlasnie jestem po seansie i wydaje mi sie ze dzis tez dostal by OSCARA za efekty i dzwiek !.Muzyka to jest MOC!

Ted_Junior_Gillas

bo w filmie są łączone efekty cgi z praktycznymi

ocenił(a) film na 8
Ted_Junior_Gillas

NIC się nie zestarzał. Nadal pięknie się ogląda, a Dina nadal czaruje <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones