PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154968}

Żona dla zuchwałych

Dilwale Dulhania Le Jayenge
7,7 10 096
ocen
7,7 10 1 10096
Żona dla zuchwałych
powrót do forum filmu Żona dla zuchwałych

Ile można oglądać te same mordy ? W Bollywoodzikch filmach cały czas są ci sami aktorzy ;/ Szczególnie ten Shahrukh Khan :| To zdecydowanie nie dla mnie ...

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Bez przesady... nie jeden Szaruchan występuje w filmach... Inna sprawa, że do tych bez niego trudno się w Polsce dorwać, niemniej takie istnieją. Z tych dosepnych u nas (ciężko je dostać, ale zawsze trzeba liczyć na łut szczęścia) i bez Szaruka polecam "Rebelianta", "Misję w Kaszmirze", "Bunty i Babli", "Lagaan" oraz indyjsko-zachodnią "Dumę i uprzedzenie". Naprawdę warto!

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Mordy ??? buahaha Sharukh jest The Best i bardzo dobrze że jest w tak wielu filmach!! Jak komuś to nie pasuje to niech nieogląda!

ocenił(a) film na 9
Beata_4

Shahrukh Khan to mój ulubiony aktor, jest wspaniały. Fajnie ze gra w tylu filmach, dostępnych w Polsce.

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Po primo: Szaruk jest najlepszym aktorem wszech czasów!
Po drugie primo: Oprócz SRK jest jeszcze Hrithik Roshan,Abhishek i Amitabh Bachchan,Aamir,Salman,John Abraham, Johny Lever, Shahid Kapoor, Sunil Shetty, Sanjay Dutt, Saif Ali Khan, Uday Chopra, Dino Morea, Om Puri, Amrish Puri i wieeeeelu innych świetnych aktorów ;)
Po trzecie: Aktorki też mam wymieniać???

ocenił(a) film na 10
animaq

Wiesz, nie jest łątwo dorwać się do tych innych aktorów, przynajmniej legalnie.

ocenił(a) film na 10
Milusia

Tak, ale sama wymieniłaś filmy, w których nie trzeba oglądać 'mord' Szaruka i Kajol - do filmów wydanych w Polsce należy jeszcze Magia zmysłów, Kamasutra i Monsunowe Wesele :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
animaq

Zapomniałam o nich ;) Niestety, do wymienionych przeze mnie filmów w większości trudno się dogrzebać. Chociaż ostatnio widziałam w Klubie Dla Ciebie "Dumę..." za niecałe 20 zł. Ale na "Rebelianta" i "Lagaan" powoli tracę nadzieję...

ocenił(a) film na 10
Milusia

Przestańcie się kłócić o to czy Sharuk jest najlepszym aktorem czy nie !!
Jeśli Beato nie lubisz go to nie oglądaj filmów z jego udziałem, nikt Ci nie karze. Sama niedawno zastanawiałam się czy go lubię. Stwierdziłam, że tak. Co prawda nie znam go naprawdę ale z wywiadów, które czytałam jest dobrym człowiekiem - odwiedza chore dzieci itd. PS. Te mniej znane filmy jak rebeliant można kupić na www.merlin.pl albo poszukajcie na allegro - sama kupiłam tam bluffmastera za okazyjną cene (aż 20zł) a w sklepie kosztuje 40. Pozdrawiam.

animaq

"Po primo: Szaruk jest najlepszym aktorem wszech czasów!"

Może dla ciebie jest ale dla mnie nie .

ocenił(a) film na 9
Beata_4

Hyhy w polskich filmach też ciągle ci sami aktorzy grają ;)

ocenił(a) film na 10
Frigga_Heldottir

Tylko dlatego, że dobrych polskich aktorów jest za mało. A w indyjskich filmach grają naprawdę różni. Trzeba tylko odpowiednio dobierać filmy.

ocenił(a) film na 10
Frigga_Heldottir

Tak naprawdę to polskich filmów powstaje bardzo mało w porównaniu do Indii lub samego Bollywood, z czego hitem zostaje 2,3 filmy :P A w Indiach co roku mamy wachlarz propozycji - Bolly, Kolly, Tolly i inny -wood:) Tylko patrzeć i wybierać... ale w takiej różnorodności filmów można znaleźć kiczowate produkcje ;P

ocenił(a) film na 10
animaq

Polskich filmów powstaje mało, bo nie ma ich kto kręcić, nie ma w nich kto grać i nie ma kto za nie płacić.

ocenił(a) film na 10
Milusia

Tak... a od popularności filmów Polsce zależy promocja, w Indiach - fabuła :P

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Ten co założył ten temat oglądał pewnie tylko te filmy które wyszły w Polsce z SRK i od razu sie uprzedzil.... Nie tylko SRK gra w bolly są inny świetni aktorzy(ale Szaruś najlepsiejszy:D) ale poprostu filmy z nimi nie weszły jeszcze do naszego kraju:)
Ja osobiscie czekam na jakis film z Salmanem bo po obajrzeniu "Kyun Ki" zakochałam sie w tym 'wariacie':P:P

pozdrawiam
Sanju

ocenił(a) film na 10
izabelka220

Oj, z paru filmów w których obejrzałam Salmanka odradzam, Sanju. To jest drewno ożywione! :)

ocenił(a) film na 10
animaq

No, nie przesadzałabym z tym ożywieniem... ;)

ocenił(a) film na 10
Milusia

Masz rację, Milusia :) Ale w Kyon Ki był całkiem całkiem :)

ocenił(a) film na 10
animaq

Czy ja wiem... Nie przekonał mnie. To był pierwszy film, jaki z nim oglądałam i spodziewałam się po nim trochę więcej. Niestety, ani kreacje aktorskie (chociaż Kareena wyjątkowo była znośna), ani samo wykorzystanie i realizacja pomysłu "Lotu..." nie powaliły na kolana.

ocenił(a) film na 10
Milusia

No wiesz, w porównaniu do innych filmów, które z nim widziałam to ten był mimo wszystko najlepszy :)

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Wiecie co wam powiem moze z Srk filmów jest barrrrdzoooo duzo ale on ma cos w sobie, może komus się nie podoba jak gra ale w DDLJ zagrał brawurowo i będe ten film pamietała jako jego największy sukces!
Kajol&Shah Rukh Khan forever!!!

ocenił(a) film na 10
alexanderka26

Ja nie twierdzę, że nic w sobie nie ma. Wręcz przeciwnie. Ale nie wszycy muszą myśleć tak samo.

ocenił(a) film na 10
Beata_4

w przeciwiestwie do Ciebie sie bardzo ciesze ze w wiekszosci filmów graja Ci sami aktorzy bo to sa najlepsi aktorzy Bollywoodu!!!a Shahrukh khan jest the best!!:-)ale oczywiscie sa filmy tez z innymi aktorami tylko przewaznie nie sa takie sławne jak filmy z Shahrukh Khan

ocenił(a) film na 10
dominika_22

Podstawową wadą filmów z tymi samymi aktorami jest to, że nie każdemu mogą się podobać. Wtedy, nie mając alternatywy zniechęca się do całego gatunku. Z resztą nie tylko o to chodzi. Jest wielu równie świetnych aktorów, których czasami wolałabym obejrzeć, a nie mogę, bo ich filmów nie da się zdobyć. Nie można w kółko oglądać Szaruka, bo można go naprawdę znienawidzić. Nadmiar szkodzi.

ocenił(a) film na 10
dominika_22

Ja się nie cieszę niesety, bo można umrzeć nie tylko z głodu. Z przejedzenia też.

Beata_4

Przyznaję,że wielbię Shahrukha.Jednak polityka wydawnicza Blinka jest jednak niefortunna. Shahrukha już kojarzymy i czekamy na świeżą krew i nowe, ciekawe oraz różnorodne filmy!

ocenił(a) film na 10
libelula

Ja też go strasznie lubię, ale w życiu każdego fana przychodzi taki moment, kiedy ma ochotę odpocząć od swojego bóstwa. Czego Blink niestety nie ułatwia.

ocenił(a) film na 10
Milusia

Faktycznie... na przykład z boskim Abhim w Polsce jest tylko 1 film :( Jeden z Aamirem i produkcje pół-bolly :( A cała reszta z Szarukiem :P

ocenił(a) film na 10
animaq

Nie wspominając nawet o Hrithiku i Aamirze, z którymi dorwać w Polsce film graniczy z cudem...

ocenił(a) film na 10
Milusia

Hrithik? Z nim to tylko Misja w Kaszmirze... powinno się ten film pokazywać w 'Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie' :P No, jeszcze jest K3G - ale to off course z Szarukiem :P Z Aamirem - Rebeliant a z Saifem - KHNH. Trochę mało, zwłaszcza, że Gdyby jutra... też z SRK :P

ocenił(a) film na 10
animaq

Do Aamira jeszcze Lagaan bym dorzuciła. Ale rzeczywiście, strasznie mało.

ocenił(a) film na 10
Milusia

Nie licząc faktu, że z Lagaanem jest identyczna sytuacja, jak z MK :P Siąść i płakać - zwłaszcza, że według spekulacji następnym filmem ma być Coś się dzieje :P

ocenił(a) film na 10
animaq

Tak... słyszałam takie plotki... To trochę dziwne, że zamiast wypuszczać na rynek nowe filmy Blink zaczyna się wyraźnie cofać w czasie...

ocenił(a) film na 10
Milusia

Fakt... ale według Jakuba nowsze filmy są drogie... DONa by wypuścili, albo Fanaa... no, w ostateczności jeszcze DHOOM by się nadawał - żeby ludzi przyciągnąć, a nie odpychać od Bolly :P

ocenił(a) film na 10
animaq

Może i droższe, ale chyba zyski z nich też są większe. Na pewno łatwiej w Polsce wypromować film, który nie różni się aż tak bardzo od kina amerykańskiego. Przynajmniej na początek. Bo jeśli Blink będzie liczył tylko na wiernych bolly-fanów, to za bardzo im się to nie będzie opłacało.

ocenił(a) film na 10
Milusia

Tylko, że bolly fani też zaczynają mieć dosyć tych filmów (patrząc na zachowanie na forum). JA CHCĘ DONA!!! :)

ocenił(a) film na 10
animaq

Dokładnie... jednak widząc dyskusje na Bollywood.pl można być pewnym, że zawsze znajdą się zapaleńcy, którzy będą czekać przyklejeni do szyby, aż na horyzoncie pojawi się listonosz z paczką zawierającą najnowsze wydanie kultowego filmu...

ocenił(a) film na 10
Milusia

Tak... jeśli chodzi o Blinkowe wydania to 2 ostatnie były cudowne (choć drogie jak cholera). Blink nas rozpieszscza, jeśli chodzi o dopieszczone 2-płytowe wydania. Ale, niestety, politykę ma do kitu :P Bollymaniacy kuują wydania, żeby Blinka wezprzeć, ale to nie daje rezultatów, jeśli wypuszcza się filmy sprzed 12 lat :P No, plus jest taki, że Kyon Ki... wypuścił IDG, bo film denny jest :P

ocenił(a) film na 9
Beata_4

Milusia - "Rebeliant" powiniene byc dostępny, jak nie w empikach to w sklepach internetowych, premiera DVD była w grudniu, więc nie powinien jeszcze zniknąć z półek (no, chyba że zagorzałe fanki Aamira wykupiły cały naklad ;. Gorzej z "Lagaanem" i "Misją w Kaszmirze", które można dostać chyba tylko i wyłacznie przez przypadek, albo ogromny łut szczęścia.
Blink stawia na to, co się sprzeda, a jak na razie gwarancją tego Szaruk. Chociaż wielkim aktorem jest, to co za dużo to niezdrowo.
Mnie by się "Fanaa" marzyła i "Hum Tum" (jedna z moich ulubionych produkcji).

ocenił(a) film na 10
Irmgarda

Hum Tum jest całkiem fajny, ale ja chętnie kupiłabym Salaam Namaste i, pal licho badania rynku, Rang De Basanti. Uwielbiam ten film...

ocenił(a) film na 9
Milusia

"Salaam Namaste" też bym chętnie kupiła, bo to świetny film. No i mógłby trafić do bolly-sceptyków, bo jest dość mocno zwesternizowany, jak to się ładnie mówi ;)
Jeżeli chodzi o "Rang de Basanti", to jak na obejrzałam jedną godzinę i film zdecydowanie mi się podoba. Szkoda tylko, że się natknęłam na spoiler i wiem, co się stanie z bohaterem Aamira :/

ocenił(a) film na 9
Beata_4

P.S. Nic mie wiadomo, by jakikowliek aktor miała mordę. Zazwyczaj wszyscy mają twarze. No, chyba że ja o czymś nie wiem...

Beata_4

Jeżeli ci sie nie podoba to nie ogladaj!!!

kamila2387

Indyjskie kino jest super!!!! polecam dla wrazliwych ludzi!!!

ocenił(a) film na 10
Beata_4

A mi to akurat w niczym nie przeszkadza .. :/

ocenił(a) film na 10
Beata_4

Bollywood jest super taki jaki jest. Kajol i Shahrukh są super i nie ma lepszych!

ocenił(a) film na 10
Sakina

Koleżanka mówi, że te same "mordy" ciągle występują w filmach. Ale czy warto krytykować bollywood, jak najlepszy dowód oglądania "tych samych mord" mamy w większości polskich filmów?

ocenił(a) film na 10
dominiczka5

Taaaaaaa zgadzam sie z powyżej zamieszczona uwagą.
Najlepszym przkładem jest 'dlaczego nie!' gdzie Zakościelny zagrał z tą kiczowatą Ania Cieślak <blee>...
Moim zdaniem to naprawde pokazuje jak ten sam aktor, który zagrał naprawdę super w 'Tylko mnie kochaj'
A w 'Dlaczego nie'??? Zagrał sztywno i sztucznie!!!
A szaruczek jaki jest taki jest, a jest czarujacy i w każdym filmie jak nie zagra bardzo dobrze to zagra dobrze!!! :P:P:P

ocenił(a) film na 9
Beata_4

ja bym mogła ciągle oglądać Shahrukha i Kajol. Oni są boscy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem