Powstaje film fabularny "Żużel". Udział w nim biorą m.in. byli zawodnicy

W Centrum Technologii Audiowizualnych trwają zdjęcia do "Żużla" - nowego filmu fabularnego Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta. To historia o młodym żużlowcu, w której obok aktorów pojawią się również postaci związane z czarnym sportem.

We wrocławskim CeTA, które jest koproducentem filmu, realizowane są zdjęcia specjalne, m.in. z udziałem kaskaderów. "Żużel" jest pierwszym od dłuższego czasu filmem fabularnym o tym niezwykłym sporcie. Polscy zawodnicy regularnie sięgają po najwyższe trofea światowego speedwaya i mają ogromną rzeszę wiernych kibiców. - Opowiemy historię młodego żużlowca, który - jak to w żużlu i w życiu bywa - raz jest zwycięzcą, raz pokonanym. Zafascynowała nas postawa młodych chłopców, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie i rzeczywistości, w innym tempie. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć - mówi Dorota Kędzierzawska, reżyser filmu.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Pawła Wilczaka, Żanetę Łabudzką, Mateusza Kościukiewicza, czy też debiutujące na dużym ekranie Jagodę Porębską oraz Karolinę Gołębiowską. W filmie nie zabraknie również postaci związanych z żużlem m.in. Tadeusza Kostro, Łukasza Kaczmarka, Marcela Szymko, Rafała Trojanowskiego czy młodego adepta żużla Krzysztofa Sadurskiego. Zdjęcia do filmu realizowane były jesienią zeszłego roku na stadionach w Rzeszowie i Częstochowie, a także na ulicach Przemyśla i we wnętrzach przemyskich kamienic. Obecnie ekipa filmowa gości w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

- Zdjęcia odbywają się w obu halach zdjęciowych, zarówno z wykorzystaniem blueboxa, jak i greenboxa. Twórcy realizują zdjęcia specjalne m.in. z udziałem kaskaderów na wysypanej w studiu nawierzchni. Film jest kolejną po "Dolinie Bogów", "Lesie, 4 rano" i "Twoim Vincencie" wyjątkową produkcją, którą wspieramy w ramach programu CeTA Film Studio - mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

W kwietniu odbędzie się ostatni etap zdjęć specjalnych na torze w Tarnowie. Premiera film planowana jest na koniec sezonu żużlowego 2017. Producentem "Żużla", współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, jest KID Film, a koproducentami, oprócz Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, także FOGO, Canal+, Odra-Film (Dolnośląski Konkurs Filmowy) i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Źródło: sportowefakty.pl

    Zgłoś nadużycie

    Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: