PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104774}
6,5 22 178
ocen
6,5 10 1 22178
5,3 6
ocen krytyków
Żurek
powrót do forum filmu Żurek

Powszechna wydaje sie byc opinia, ze najslabszym ogniwem polskiej kinematografii sa SCENARIUSZE.
Otoz stanowczo sie nie zgodze!
Nasi scenopisarze wykazuja sie niewyczerpalna inwencja, jesli chodzi o wymyslenie kolejnych nieszczesc, nieudacznictw,, zboczen, odkrycie jeszcze glebszego dna i co smieszne, za nasze pieniadze.
A takim jak ja, nalezy sie odpor!
Jak ci sie synku nie podobaja dziela AUTORYTETOW to jazda, spadaj ogladac swoje "szczelanki" i wyscigi samochodow.
Ba... tylko gdzie je znalezc, skoro w Polsce produkuje sie niemal wylacznie takie gnioty.
Wyznam szczerze, ze z rozrzewnieniem wspominam wiekszosc filmow z PRLu, ktore byly o niebo lepsze.
Czy juz nie ma innych, nowych Kondratiukow?
Jesli tak, to faktycznie, tylko sie powiesic na kolejnym festiwalu w Gdyni ( abo.. zacpac )

użytkownik usunięty
kolgejts

No szczególnie za twoje pieniądze :D:D Gdybyś nie wiedział, to mam dla ciebie fantastyczną wiadomość - nie musisz oglądać polskich filmów! raduj się!

Powstaje też trochę dobrych polskich filmów. Niestety zwykle przechodzą bez większego echa, albo zdecydowanie za cicho. Nie wiem więc już, czy problem tkwi w naszym kinie, czy w ogóle polskich widzów...
Może film dobry, ale bez rozbuchanej, "zachodniej" promocji nie ma u nas szans...?
Pewnie jest jakoś pośrodku, bo zgodzię się w 100%, że OGROMNA część rodzimych produkcji to takie gnioty, że aż boli - są tak fatalne, że trudno uwierzyć, że:
1. ktoś to napisał i zdecydował,. że może to sprzedać,
2. komuś się spodobało
3. ktoś za to zapłacił i postanowił wyprodukować
4. ludzie to oglądają

Jak zaryzykuję i zacznę oglądać taki "Francuski numer" to boli tak jakbym oglądał mecz naszej reprezentacji, która statystuje w kolejnym meczy i trudno uwierzyć w to, co się widzi...
heh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones