PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12136}

Żyć i umrzeć w Los Angeles

To Live and Die in L.A.
7,1 4 855
ocen
7,1 10 1 4855
7,3 6
ocen krytyków
Żyć i umrzeć w Los Angeles
powrót do forum filmu Żyć i umrzeć w Los Angeles

Perełka!

ocenił(a) film na 9

Spodziewałem się tu zobaczyć znacznie większą liczbę głosów, bo film jest naprawdę rewelacyjny. Doskonały klimat lat 80-tych i również znakomicie oddająca te czasy muzyka. Gęsta atmosfera, brudne LA, bezkompromisowe sceny, genialny pościg na ulicach miasta, dobry i wciągający scenariusz z niesamowitym zwrotem akcji pod koniec, mało kto by się na takie coś zdecydował, ja byłem zaskoczony.
Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów w gatunku thrilleru sensacyjnego. Naprawdę konkretne kino.

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Sam nie pamiętam kiedy pierwszy raz widziałem ten film - jeszcze z końcem lat 80-tych, czy już w 90-tych.
Jedno jest pewne, ten film jest dla mnie ważną cegiełką jankeskiego kina.
Klimat lat 80-tych aż kipi z ekranu, a sam film też bardzo klimatyczny . . .
Właśnie odświeżyłem sobie po wielu latach tę pozycję na kompie na którym chyba dotąd nie widziałem, po około 8 latach pracy na nim, ani jednego filmu!

Filmu.
Oprócz pozycji z gatunku "X" ;)

ocenił(a) film na 8
Pauleta

Takie kino sensacyjne można oglądać - a nie dzisiejsze teledyskowe, z latającą kamerą, rwanymi ujęciami i efektami komputerowymi. Tu jest dopracowane wszystko - od muzyki poprzez ruch kamery do gry aktorskiej. Film pierwsza klasa.

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Ja w sumie się cieszę, że tak stosunkowo niewielkie grono zna ten rewelacyjny film Friedkina. Ci co znają, prawdopodobnie uwielbiają go, Ci co nie znają żałują. A dlaczego cieszę się, że mało ludzi zna ten film? Bo jeszcze wpadliby na "świetny" pomysł stworzenia sequela. Co prawda, tak uwielbiam klimat tego filmu, że dałbym się pociąć, gdyby któryś reżyser spróbowałby chociaż odwzorować w pewien sposób styl tej perełki. Jednak widząc co się dzieje z "wielkimi" powrotami, wolę samemu wracać, "Żyć i umrzeć w Los Angeles" razem z Petersenem, Dafoe, Friedkinem oraz nieśmiertelnym Wang Chung.

ocenił(a) film na 8
Pauleta

No i najważniejsze, że nie jest to film depresyjny, jak dzisiejsze kino sensacyjne.
Daje kopa ;)

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

A czemu dzisiejsze kino sensacyjne jest depresyjne ? W sensie że jest poważne ? Bez humoru ?

użytkownik usunięty
bradock

Raczej, że jest odtwórcze i powoduje zaparcia oczne.

ocenił(a) film na 8

Ha ,Ha xD Heniu ty jak coś powiesz to idzie pęknąć z śmiechu :)

ocenił(a) film na 8

Heniu : A widziałeś trailery takich filmów jak ,,John Wick 2 ,, czy ,,Szybcy i wściekli 8 ,, ? Te filmy przeniosą nas zupełnie na inny poziom akcji , nie osiągalny dla starych akcyjniaków z lat 80-90 .Widowiskowość i spektakularność tych filmów wbije w nas w fotel kinowy .Łykniemy prawdziwych emocji ,prawdziwy raj dla oczu :)

użytkownik usunięty
bradock

Nie kpij.

ocenił(a) film na 8

xD

użytkownik usunięty
bradock

Wick owszem, ale Szybcy przegięli. Nie czekam na ten szajs.

ocenił(a) film na 8

Ja myślę że ,,Szybcy i Wściekli 8 ,, to mają taką specyficzna odrealnioną fabułę czy bardziej konwencje ,styl ,schemat .Specjalnie .Siadamy w kinie ,wyłączamy móżg ,myślenie i się relaksujemy ,będzie mnóstwo akcji i przegięć :) W styczniu również czeka nas ,,Czarna Uprowadzona ,, -a raczej ,,Uprowadzony ,, xD http://www.youtube.com/watch?v=dCT9dsNJrsU

użytkownik usunięty
bradock

Ale to już jest kretynizm, a nie wyłączenie mózgu. W Predatorze też mogłem wyłączyć mózg. Dla mnie obrazą jest nazywanie ósemki kinem akcji.

ocenił(a) film na 8

To w takim razie ,,Mechanik 2 ,, ,,Londyn w ogniu ,, ,,Spectre ,, ,,Dzień Bastylii ,, ,,Rogue Nation ,, W sumie seria ,,Szybcy i Wsćiekli ,, idą na widowiskowość ....

użytkownik usunięty
bradock

Bardziej John Wick 2 albo nowy Obcy.

ocenił(a) film na 8

,,John Wick 2 ,, będzie znakomity ,widać to po trailerach .Bardzo ładnie nakręcony .

użytkownik usunięty
bradock

Na Wicka czekam, bo to akcyjniak z lat 90-tych, ale bez klimatu.

ocenił(a) film na 8

Nie gadaj ,klimat jest ale inny .Takie nowe kino noir .

użytkownik usunięty
bradock

Może być. Obejrzeć obejrzę, ale bardziej ciekawią mnie te nowe Gwiezdne wojny.

ocenił(a) film na 8

Mnie już mniej .

użytkownik usunięty
bradock

To nowy Obcy może.

ocenił(a) film na 8

No ,,Obcego ,, obejrzę ale mnie tak nowości i filmy po 2000 roku jakość szalenie nie kręcą ,lubię je ale z tak ograniczoną rezerwą .Wole filmy z lat 70-80-90 .Ciągle szukam ,nurkuje ,krążę i wyszukuje zapomniane perły Epoki VHS ,dziś znalazłem kolejny do mojego zestawu : ,,Linia Życia ,, z Kevinem Baconem ,Julią Roberts ,Danielem Baldwinem itd Film z 1990 roku .

użytkownik usunięty
bradock

Ja pobieram Apollo 13.

ocenił(a) film na 8

Widziałem to ,Dobre !

użytkownik usunięty
bradock

Złoty rok 1995.

ocenił(a) film na 8

Tak .

użytkownik usunięty
bradock

Gościa z 2014 wreszcie obejrzyj. Wciąga nosem te wszystkie stejtemówki.

ocenił(a) film na 8

Widziałem gdzieś ostatnio zwiastun ,,Gościa ,, i faktycznie zapowiada się dobrze .Ale na razie mam w planie inne filmy .Dziś biorę się za ,,Okup ,, z Lordem Gibsonem :)

użytkownik usunięty
bradock

Gość jest lepszy od Wicka nawet.

ocenił(a) film na 8

To za kilka dni to obejrzę ,dziś ,,Okup ,,

użytkownik usunięty
bradock

A horrory lubisz? ale nie takie z flakami itp tylko takie, które straszą na serio.

ocenił(a) film na 8

Taak ,i właśnie też mam zamiar je sobie nadrobić ,na moim profilu właśnie zaznaczyłem te filmy które mnie interesują ,w sensie o Horrory .Możesz sobie obejrzeć co mnie interesuje xD

ocenił(a) film na 8

Wczoraj widziałem ,,Wzgórze złamanych serc ,, z Clintem i powiem ci jedno : Absolutny wypas ,Mocne ,Męskie Kino ,świetne połączenie Dramatu z filmem akcji ,Clint walił niesamowite teksty :D

użytkownik usunięty
bradock

Weź może zobacz sobie Babadook. Ja planuję.

ocenił(a) film na 8

Ok ,dzięki za polecenie ,już zaznaczam .

użytkownik usunięty
bradock

Podobno bardzo klimatyczny.

ocenił(a) film na 8

Z nowszych filmów Heniu to ci polecam ,,Władca Umysłów ,, z Damonem i Blunt .Widziałem to ,naprawdę dobre .Granat też to widział i dał nawet 7 :)

użytkownik usunięty
bradock

Dzieki. Niedlugo zaczynam Breaking Bad, więc troche odpuszcze filmy.

ocenił(a) film na 8

Jutro będzie krwawy piątek 13 w amerykańskich kinach z racji tego filmu :) http://www.youtube.com/watch?v=8L1FU8H3TNs

użytkownik usunięty
bradock

Jamie ma zagrać Tysona.

ocenił(a) film na 8

Nawet jest podobny do niego :)

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Obejrzałem film po 6 latach, i tym razem zwróciłem uwagę nie na klimat, muzykę, ale na realistyczną psychologię bohaterów. Każdy ma tu swój charakter, co - zwłaszcza w latach 80-tych - graniczyło z cudem. Każdy jest CZŁOWIEKIEM. A przemiana Vukovicha z strachliwego służbisty w amerykańskiego twardziela rewelacyjnie ukazana :) Nie mówiąc już o przewrotnym zakończeniu, które zaskoczyło niejednego. No i Defoe rewelacyjny, jako niespełniony artysta bawiący się w bandytę :) a i Petersen jako twardy glina toczący walkę pomiędzy depresją a wypaleniem zawodowym.
No i na koniec - wspaniała muzyka Wang Chung!

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Właśnie, ta muzyka Wanga, gdzie ją można w sieci wyhaczyć?

ocenił(a) film na 10
skalorek

Wpisz 'to live and die in L.A ost' w youtubie i playlisty powinny się pojawić :)

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Zaiste, pojawiły się :)

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

A ja obejrzalam po 20 latach... i wciaz mam takie same odczucia - bardzo chcialam, zeby Eric Masters sie wywinal 'sprawiedliwosci' oraz w ten sam sposob darzylam zywa niechecia Richarda Chance.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Dobre kino sensacyjne z klimatem dawnych lat, z rytmiczną muzyką. A szczególne wrażenie robi zerwanie ze schematem głównego bohatera, dobrego gliny działającego na granicy prawa, któremu przełożeni grożą paluszkiem, a koniec końców i tak łapie antagonistę i jest wygrany. A tu
(SPOILER)
mający dobre intencje policjant, okazuję się skurczybykiem, który ewidentnie pozwala sobie na zbyt wiele. A kończy z rozwaloną głową po strzale ze strzelby z bliskiej odległości. I to wszystko szybko, brutalnie bez żadnego przygotowania i przedłużanych scen umierania. Dość zaskakujące i mocne to było.

ocenił(a) film na 8
Pauleta

PAULETA a ja dodam ze ten niewatpliwie swietny film ktory powstal w czasie gdy w USA zaczynali krolowac w tv MIAMI VICE jest w Polsce kompletnie zapomniany.Ja naprawde nie mialem pojecia ze taki film powstal.Trafilem na niego zupelnie przypadkiem na cda...Klimat lat 80-tych wylewa sie wrecz z ekranu a jedna z poczatkowych scen z terrorysta mowiacym 'ALLAH AKHBAR' po czym sie wysadzil wowczas wydawala sie abstrakcyjna a dla wielu mogla byc wrecz smieszna...I kto by pomyslal ze doczekamy czasow ze takie rzeczy jak z tym terrorysta beda sie dzialy naprawde...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones