PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730099}
6,2 21 080
ocen
6,2 10 1 21080
3,2 8
ocen krytyków
Żyć nie umierać
powrót do forum filmu Żyć nie umierać

Prawie bym ten film przegapił,bo jakoś do tej pory mi nie wpadł do ręki(mimo że premierę miał już ponad rok temu),a to naprawdę kawałek baaaardzo dobrego kina.Dawno nie czułem takiej sympatii i tak nie rozumiałem głównego bohatera jak w tym filmie.Mimo,iż facet ma swoje za uszami to ja czułem z nim więż i kibicowałem mu z całego serca.Może to zasługa scenariusza,może pana Kota,który naprawdę świetnie wypadł(cały film jest bardzo dobrze zagrany,również w epizodach).Co do samej fabuły,to mnie ten film porwał od pierwszych ujęć,w tym obrazie nie ma zbędnych scen,dialogi są bardzo dobrze napisane,a kilka momentów pozostaje w pamięci(jak odwiedziny dawnej miłości,wizyta u córki,czy ostatnia już w życiu wizyta profesjonalistki).Jest to bez wątpienia lepsza z naszych rodzimych produkcji w ostatnim czasie.Film który wzrusza i mimo mocnego tematu momentami bawi.Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 4
kleju30

Akurat niektore sceny wydaly mi sie calkiem bez sensu i niepotrzebne, np.te sceny jakby z westernu, w kapeluszach kowbojskich, co to mialo oznaczac...

ocenił(a) film na 8
kleju30

Dokładnie. Świetny film i kolejna poruszająca rola pana Tomasza. Nie rozumiem tak niskiej średniej. Byle głupie komedyjki romantyczne mają po 6,5 ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones