PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282892}

Życie Pi

Life of Pi
7,1 151 252
oceny
7,1 10 1 151252
6,3 24
oceny krytyków
Życie Pi
powrót do forum filmu Życie Pi

Cóż miałam przyjemność obejrzeć ten film w 3d z dubbingiem ;) co tu dużo pisać, piękne zdjęcia , że można się tylko rozmarzyć, cudna muzyka, ciekawie opowiedziana fabuła , no i ten tygrys.

Efekty w 3d jak najbardziej na plus.

Ogólnie film o tym aby nie poddawać się, mieć nadzieję - zawsze ( wiem brzmi dosyć banalnie). Motyw z tygrysem hymm wg mnie symbol jakby "starego" Pi, tego który walczy ze swoim strachem ( strach który jest także czynnikiem motywującym go do działania) scena odejścia tygrysa, to jakby pożegnanie się ze "starym" Pi jego "starym " życiem, to co było już nigdy nie wróci i zatem trzeba patrzeć w przyszłość.


Ciekawe także odniesienia do religii, hymm wynieść to co jest najbardziej istotne z hinduizmu, chrześcijaństwa czy judaizmu, czyli to co się starał zrobić w tym aspekcie Pi, interesujące były te jego rozważania na te tematy.

Także jak najbardziej polecam.

użytkownik usunięty

dodam tylko, że jeszcze nie raz wrócę do tego filmu

no i historia ze zwierzakami lepsza ;)

użytkownik usunięty

http://www.youtube.com/watch?v=aX5a8UIScpk
piękne.

o dzięki za reklamę mojego video ;p to mój kanał, ale trafiłem temat ;P

użytkownik usunięty
geefux

naprawdę ? no nie wiedziałam, ale filmik no cudny.

użytkownik usunięty

up.

ocenił(a) film na 9

zdjęcia- tak, pokuszę się o seans 3d. fabuła- zamówiłam już ksiązkę, film nie powalił mnie w tym aspekcie na kolana.

użytkownik usunięty
creepygirl

no wreszcie ktoś sie odezwał, bo tu tak pustawo jakoś ;(

mi się starsznie podobały te efekty 3d, fabuła kogoś oże nudzić, mi sie jednak podobała.

ocenił(a) film na 7

Mnie się cały film podobał czyli efekty, zdjęcia, muzyka itd. Pi po prostu chciał się oderwać od tej smutnej (i prawdziwej) historii, dlatego "żyje z tą baśnią", żeby nie myśleć i rozpaczać ciągle. Dla mnie film bardzo fajny.

użytkownik usunięty
nina6925

Podobnie myślę co do postępowania Pi. Swoją drogą to chyba pierwszy film gdzie efekty tak mi się podobały, były jak dla mnie piorunująće.

ocenił(a) film na 7

Jak dla mnie świetny film i jak ktoś się go czepia to jest dziwny ;) Jak dla mnie fajne efekty były terz w Awatarze i w Hobbicie. A co do Hobbita to zdjęcia i widoki były świetne. Nareszcie ktoś komu podoba sie ten film ;)

użytkownik usunięty
nina6925

ale nie za bardzo rozumiem co może się tym ludziom nie podobac ? ten "brak wartkiej akcji " kiedy pi zostaje sma na pokładzie z "tygrysem", naprawdę nie rozumiem nawet wsrod znajomych czemu tak niskie oceny jak 6 czy nawet chyba 5 ktoś też dał.
Jak dla mnie film porusza wiele ważnych kwestii i podchodzi do niej bardzo niekonwencjonalnie. To mnie urzekło najbardziej

użytkownik usunięty

sam*, nich*

użytkownik usunięty
creepygirl

sma historia też mnie poruszyła, o sile nadziei człowieka, o takim "pokonywaniu samego siebie", a szukaniu Boga w swoim życiu.

ocenił(a) film na 9

jak można ten film z dubbingiem oglądać? Dubbing zabija jasność przekazu. Film fantastyczny i który zmusza do spekulacji, namysłu oraz inspiruje. Ja sama mam zamiar dorwać się do książki. Jeden z najpiękniejszych filmów jakie widziałam, i nie mam na myśli zdjęć do filmu tylko całokształt.

użytkownik usunięty
Moai

Bo akurat taki puszczali w kinie, gdzie byłam ;)

Cóż, mogę się podpisac pod twoją opinią rękami i nogami bo moja jest identyczna, nie wiem co jeszcze mogłabym dodać.

użytkownik usunięty
Moai

;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones