PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 636
ocen
8,4 10 1 284636
8,0 33
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

,,Nie oceniaj książki po okładce "- o tym zapomniałam przy wyborze filmów. Zazwyczaj myślę : "Nie angielski film? To raczej nie będzie dobry ". Jednakże po obejrzeniu tego oto filmu, było mi wstyd, że tak do tego podchodziłam. Przepiękny, z puentą, ogląda się Go z paczką chusteczek i ciągłym uśmiechem na ustach. Jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) filmów o Holocauście, jaki oglądałam.Życie jest piękne, równie jak to dzieło: )

alemamfajnylogin

Po raz pierwszy widziałem ten film ponad 10 lat temu, płakałem po nim przez tydzień. Żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten. Najlepszy film o tematyce II wojny światowej? Dla mnie tak, bo żeby przedstawić grozę tamtych chwil, nie ukazując nawet drobiny przemocy, trzeba mieć gigantyczny talent, wielką miłość do widza i szacunek dla osób, którzy żyli wtedy. Benigni mnie zmiażdzył- od tamtej chwili obejrzałem pewnie grubo ponad tysiąc filmów, ale ten wciąż pozostaje numerem jeden i pewnie nieprędko się to zmieni ;)

alemamfajnylogin

Nie chcę obrażać ani zabrzmieć protekcjonalnie.... jakim cudem osiągnąłeś stan umysłu, w którym myślisz, że nie angielski znaczy, że nie będzie dobry? Przecież wiadomo, że amerykanie nie traktują filmu jak sztuki tylko jak produkt masowy czyli przeciętnej jakości!

Unibet_78

ja mam na odwrót,jeśli oglądam hollywoodzki film to nie spodziewam się żeby mnie poruszył tak jak np.polskie filmy,które są moimi ulubionymi

CharlieMarlow

Ja mam z polskimi filmami taki problem - Tylko mnie kochaj, Kac Wawa.... i dziesiątki innych kretyńskich filmów.

Unibet_78

no jasne,że obecnie jest mnóstwo takich kwiatków,ale ostatnie lata nie przekreślają naszego całego dorobku

CharlieMarlow

Masz rację, ale problem jest taki, że na czym ma się chować najmłodsze pokolenie?

Unibet_78

Na dobrych filmach,książkach,niekoniecznie z XXI w.Ale w tych czasach najmłodsze pokolenie nie ma ochoty na takie rzeczy.Są zbyt zajęci ważnymi sprawami :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones