PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 691
ocen
8,4 10 1 284691
8,0 33
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

Z holocaustu robić zabawę,takie coś mogli wymyślić tylko makaroniarze którzy nic nie przeżyli podczas drugiej wojny światowej bo podnieśli łapy w górę i zbratali się z Hitlerem.Film śmieszny,typowy dla kina włoskiego specyficzny humor,do momentu zabrania ojca z synem do obozu,dalej jest już tylko żenada i kompletna baśń oderwana od rzeczywistości.Nie rozumie dlaczego film zebrał tyle nagród,dla mnie przeciętna włoska bajeczka,którą nawet dobrze mi się oglądało

ocenił(a) film na 9
Matiasparviere70

Skoro jak sam przyznajesz nie rozumiesz, to po co oceniasz? ;) A tak serio, to ci "makaroniarze" wyszli na tym "przegranym" sojuszu niż Polska będąc w obozie "zwycięzców". Co do filmu, to ukazuje on inne spojrzenie na wojnę i obozy. Według mnie przez ten włoski humor i bajkowy klimat ten film jest o wiele bardziej przerażający niż filmy pokazujące holokaust taki jakim był. Pokazuje jak taka bajeczka może być przerwana przez zło, a jednocześnie, że nadzieja nie umiera.

ocenił(a) film na 6
Matiasparviere70

Zdecydowanie się zgadzam. Zbyt lekki jak na przedstawienie holocaustu. Gdyby ktoś próbował się wygłupiać przy żołnierzu niemieckim, najpewniej zostałby zastrzelony na miejscu. A tutaj przedstawiono taką bardzo złagodzoną wersję tego, co naprawdę się działo, tymczasem powinna ona być złagodzona tylko dla tego dziecka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones