PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 636
ocen
8,4 10 1 284636
8,0 33
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

grający we włoskim filmie otrzymuje oscara za role pierwszoplanową tak samo było z Loren za
"matka i córka" może mi to ktos wyjaśnic ? Bo z tego co wiem filmy niealglojęzyczne oraz aktorzy w
nim grający chyba nie podlegają pod amerykańskie nagordy filmowe chyba że graliby w filmach
anglojęzycznych

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Widocznie "Życie jest piękne" zwróciło uwagę członków fundacji na aktorów spoza amerykańskiego podwórka. Zauważ, że wybierającymi są amerykańscy ludzie filmu, a większość zdobywców nagrody to członkowie fundacji. Temu prawie wszyscy to Amerykanie :v

ocenił(a) film na 8
TakiLeszek

O nie . tak to nie działa .

ocenił(a) film na 6
TakiLeszek

Członkowie FUNDACJI?

użytkownik usunięty
maciekb80

Nie ma nigdzie powiedziane, że aktor spoza Ameryki grający w filmie nieanglojęzycznym nie może dostać oscara.

ocenił(a) film na 5
maciekb80

wydaje mi się, że w przypadku nagród za najlepsze kreacje aktorskie nie ma podziału na filmy anglo- i nieanglojęzyczne, np. Emmanuele Riva dostała nominację za "Miłość" Hanekego, film francuzcojęzyczny. więc kategorie aktorskie chyba są niezależne od kategorii filmowych

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Nie ma w Oscarach podziału na kategorie narodowościowe. W każdej kategorii może wygrać film nieanglojęzyczny. "Najlepszy film nieanglojęzyczny" jest po prostu jedną z kategorii. Teoretycznie w jedynym rozdaniu film może dostać Oscara zarówno za najlepszy film jak i za najlepszy film nieanglojęzyczny (np. Życie jest piękne było nominowane w obydwu kategoriach).

ocenił(a) film na 8
MishaPl

albo "Miłośc "

ocenił(a) film na 6
maciekb80

MishaPI ma rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones