Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Bardziej artystyczny jest choćby Rewers, bardziej dramatyczne - Przesłuchanie. Gdy SS przestaną rządzić w Polsce, mam taką nadzieję, to zobaczymy dużo lepsze polskie filmy, np. o Bolku, o FOZZ-ie, o dziennikarzu Sumlińskim, o zaginionym jakoby dziennikarzu Zientarze... Ten film jest zaledwie poprawny i skrojony pod poprawnościowo i słusznie oburzających się widzów.

7
 • No, to doczekałeś się chyba. Mamy już pierwszy film o najmojszej prawdzie, smoleńskiej.
  http://www.filmweb.pl/film/Smole%C5%84sk-2016-650957

  • Bredzisz, niczego się nie doczekałem, bo czekam na coś innego. A film mogą być "słuszne" i "złe" i "nie słuszne" i jednak dobre. Teraz rozumiesz?

   • Też tak myślę, o agencie Macierewiczu, o udziale PC w aferze Telegraf. Tyle jest tematów. Albo jak prlowski prokurator zostaje ministrem. Tylko kręcić

    • Według niektórych dziwnych ludzi w PRL-u żyło 40 mln agentów, a 10 mln spośród nich w 1980 roku przeprowadziło zryw, który w efekcie wyzwolił nas ze szponów Rosjan. Tacy zawsze będą udawać, że nie widzą prawdziwych afer w Polsce, morderstw z nimi związanych, a będą powtarzać wymyślone przez ludzi dawnych służb PRL-u pseudo afery tylko po to, żeby zdyskredytować przeciwników politycznych. Tacy zawsze będą nazywać agentami tych, którzy wykrywają agentów bezpieki, będą nazywać przestępcami tych, którzy łapią złodziei, a wielkimi autorytetami tych, którzy sprzedali kraj i siebie samych za garść euro i luksusowe życie.
     Zrobienie prawdziwego filmu o TW Bolek, dziennikarzu Sumlińskim, czy filmów o kolejnych wielkich aferach w Polsce jest już kwestią czasu - oczywiście pod warunkiem, że do władzy w Polsce nie powrócą ci, którzy je wywołali i znany z III RP nurt poprawności politycznej, w PRL-u nazywany cenzurą.

     • A jeszcze inni ludzie, bardziej dziwni, będą za wszelką cenę budować własną historię, wiedząc, że trzeba zniszczyć to co było dotychczas. Wszak trzeba umieścić siebie w niej za wszelką cenę. Dojna ojczyzna da na nowe filmy, na nowe posady obsadzane jednym słusznym sposobem tzn poprzez misiewiczowy nepotyzm i kolesiostwo. I Ci dziwni ludzie tak są zapatrzeni w swoich idoli, ze nie są w stanie wyobrazić sobie tego, że są zwykłymi marionetkami w ich rękach. Pod sztandarami, wycierając sobie usta patriotyzmem i religią, zaczadzeni, maszerują zwykłe nienażarte świnie (np. tylko prawicowe wdowy wyciągają macki po kasę). Polacy to dziwny naród.

      • Zniszczenie wszelkich patologii zżerającej nasz kraj niczym nowotwór złośliwy jest jak najbardziej pożądane. Trzeba wyciąć do spodu, żeby nie odrosło lub dało przerzuty. Dojenie Ojczyzny skończyło się rok temu i wielu postkomunistom to wyraźnie jest nie wsmak, że przy okazji odkłamuje się historię i pryskają mity "ludzi honoru" typu gen. Kiszczak, jego przyjaciel Adam Michnik i całe to towarzystwo tworzące patologiczną III RP. Niestety nepotyzm i korupcja były, są i będą, jak w każdym kraju, ale teraz przynajmniej są tępione i zwalczane. Nagle okazuje się, że stać Państwo na wielomiliardowe wydatki dla zwykłych obywateli, co jest normalne w każdym cywilizowanym społeczeństwie. To obrazuje skalę marnotrawstwa i złodziejstwa poprzedniej ekipy. Dobrze, że to już historia. A że jęczą i protestują na ulicach, gdy odbiera im się możliwość dojenia i okradania Państwa - to nic dziwnego.

       • To są mrzonki, tak jak pisałem, dziwni ludzie są instrumentem w rękach nienażartych świnek. Państwo połykane w takim tempie odbije się vomitacją Może Misiewiczom urośnie przez 4 lata i trzeci podbródek (dwa już ma), ale to wszystko ma swój kres. Nie wiem skąd te informacje? Państwa nie stać na wielomiliardowe wydatki, to co robią to zwykły gierek. Wejdź Waszmość na stronę Min Finansów, tam są raporty, z których wynika, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2016 roku wyniosło 881 873 mln zł. To aż o 23 mld zł więcej niż miesiąc wcześniej i o 47 mld zł licząc od początku roku. Natomiast w sierpniu informowano, że przez pięć miesięcy 2016 roku dług Skarbu Państwa wzrósł o 56 mld zł, a w ciągu półrocza - może nawet zwiększyć się o 60 mld zł. To rekordowa kwota od 15 lat. Polska jeszcze nigdy nie była tak zadłużona. Dziwnym ludziom się wydaje, że ryciem w grobach i non stop podburzaniem społeczeństwa, odwrócą uwagę od ekonomicznej katastrofy. Niestety dziwni ludzie nie znają się na ekonomii i nic z tego nie rozumieją. Oni napychają brzuchy ZEMSTĄ.
        Agent Macierewicz, który będzie brał emeryturę w rublach, oczywiście krzyczy, że inni są agentami. To stare bolszewickie sposoby. Dziwni ludzie to kupują. Każdy złapany za rękaw się wypiera. Macierewicz ma też swoich chłopców na utrzymaniu (podobno Edmunda czasem wypożycza Jarkowi), rubelki sa mu bardzo potrzebne. Krew nie woda, żyć się chce, a że przy okazji wyciera sobie gębę hasłami Bóg, Honor, Ojczyzna, żeby zadowolić niewykształconą gawiedź. Jak żyć?

        • "Nienażarte świnki" w stylu Wałęsa i inne Kalisze mają już po 5 podbródków i ciągle im mało. Antykomunista Macierewicz nie bedzie brał emerytury w rublach i jest dyskredytowany przez rosyjskich trolli tylko dlatego, że realnie działa przeciwko rosyjskiej agenturze w Polsce (lista agentów SB, rozwiązanie WSI) i na rzecz umocnienia polskiej obronności (zakupy dla armii, stworzenie wojsk obrony terytorialnej, sukces szczytu NATO w Warszawie i stacjonowanie wojsk amerykańskich). To wszystko wkurza Rosję i twierdzenie, że Macierewicz jest ich agentem jest putinowską taktyką, w którą wierzy tylko "niewykształcona gawiedź". Tacy łatwo ulegają cynicznej manipulacji uprawianej przez niektóre antypolskie polskojęzyczne media.
         Finanse państwa są i będą naprawiane po 8 latach ich niszczenia i doprowadzenia na skraj przepaści. Dług publiczny za rządów PO-PSL wzrósł do ponad biliona zł, a ukryty liczony jest nawet na 3 bln zł. Nie pomogła nawet kradzież Polakom 153 mld zł z ich oszczędności emerytalnych przez poprzednie rządy PO. Dzięki temu Polacy będą mieli w przyszłości mniejsze emerytury, a te ogromne pieniądze Polaków jak zwykle za czasów PO - wsiąkły. Za kradzieże i przestępstwa trzeba odpowiadać karnie i nie ma to nic wspólnego z zemstą, tylko z elementarnym poczuciem sprawiedliwości. Nazywanie tego ZEMSTĄ jest obroną patologii, jakie zżerały nasz kraj do jesieni 2015 roku.

        • Bełkot, który ma na celu usprawiedliwienie nepotyzmu obecnej władzy. Mózg zaprogramowany przez "niezależne" media, które teraz pasą swoje brzuchy. Przecież ZA DARMO prawdy nie głosili, trzeba sobie teraz solidnie zapłacić. Waćpan do argumentów ekonomicznych, które podałem odnieść się nie umie, tylko dalej przepisuje OGÓLNIKI. Dalej twierdzi, że Polskę STAĆ na takie wydatki. Najpierw ekonomia, później ideologia.
         Tylko życiowi nieudacznicy, ludzie którzy nie radzą sobie w życiu, ludzie biedni, pokrzywdzeni przez los są podatni na pisowską propagandę. W sumie to się nie dziwię, każdy potrzebuje nadziei. Proszę wierzyć, że będzie lepiej! Tylko wiara pozostała. Pozdrawiam.

        • I jeszcze coś, czego na niezależnej nie napiszą:
         "Warszawski licznik długu nie pozostawia wątpliwości: w ciągu dwóch miesięcy nasze zadłużenie przekroczy bilion złotych. Bilionowy dług nie jest wymysłem inicjatora i twórcy licznika Leszka Balcerowicza. Potwierdza go także Ministerstwo Finansów. W pierwszym półroczu 2016 r. dług publiczny Polski wzrósł z 920 do 978 mld zł. Z opublikowanych wiosną prognoz Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego wynikało co prawda, że magiczną barierę biliona przekroczymy dopiero w pierwszych miesiącach kolejnego roku, ale ostatnie dane wyglądają pesymistycznie. Dług jest ogromny i szybko rośnie."
         Nie przemawia do mnie sposób myslenia dziwnych ludzi: "i co z tego, że PIS zadłuza Polskę, przecież PO PSL też zadłużał". OK, ale dlaczego robi to szybciej i NIC nie robi, żeby temu zapobiec? Ja już kończę dyskusję, nie mam więcej czasu. Ja na szczęście nie muszę martwić się o swoją przyszłość, jestem w komfortowej sytuacji. Po mnie choćby potop :)
         I zadaj sobie Pan pytanie: czy odkąd rządzi PIS mam więcej w kieszeni, czy może jest groźba większych podatków, większych obciążeń? No chyba, że zemsta i nienawiść oraz frustracja smakują lepiej niż bułka z dobrą wędlinką.

        • .

        • Wiara, że będzie lepiej dla tych, którzy doili nasz kraj nie jest mi potrzebna. Już jest zdecydowanie lepiej niż rok temu. Jestem za dalszymi zmianami w Polsce, żebyśmy stali się wreszcie normalnym europejskim krajem i dogonili cywilizowany świat. Rok temu odzyskaliśmy własną Ojczyznę nie po to żeby znowu ją tracić. Argumenty ekonomiczne są takie, że 8 lat rządów PO doprowadziło nasz kraj na skraj przepaści i zadłużenia ponad bilion złotych wliczając w to kradzież 153 mld zł przyszłych emerytów. Rozpędzone zadłużenie będzie w ciągu najdalej 2 lat wyhamowane, a w ciągu kilku kolejnych lat dzięki nareszcie polskim rządom będziemy je zmniejszać. Peowska propaganda utrzymuje, że tylko kradzieże i dojenie Państwa popłaca. To się zmieniło i złodzieje powoli trafiają za kratki - stąd takie ich jęki. Zobaczymy kto jest nieudacznikiem życiowym, czy ten który nakradł i siedzi w więzieniu, czy ten który swój majątek i bogactwo zawdzięcza uczciwej pracy. Ja zaliczam się do tych drugich i dlatego jestem spokojny o swoją przyszłość i popieram przemiany w Polsce dokonywane przez PiS.
         Polska musi szybciej się rozwijać. Już powoli wychodzimy z kolonializmu w jaki wpędziły nas rządy PO i stajemy na własnych nogach. Przestajemy być dziadami i robolami Europy. Oby tak dalej.

    • Ty debilu

  • Ha, ha zawsze znajdą się debile, co wyjadą z Pisem.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: