PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33128}

Życie za życie

The Life of David Gale
7,8 108 429
ocen
7,8 10 1 108429
7,0 10
ocen krytyków
Życie za życie
powrót do forum filmu Życie za życie

Nie oceniam filmu jako arcydzieło, ale jest naprawdę rewelacyjny! Trzyma w napięciu do końca, nie jest przewidywalny, jest naprawdę bardzo, bardzo dobry!!!Polecam! Czy ktoś może mi polecić filmy w podobnym stylu, będę wdzięczna!

ocenił(a) film na 8
zoolinka

Zielona mila ;-) polecam jeśli nie widziałaś.
Prawo zemsty również bardzo dobry film, ale tu już jest inny motyw, choć również nawiązujący do amerykańskiego systemu sądownictwa.

ocenił(a) film na 9
Dreamseller07

dziękuję za propozycje, widziałam te dwa filmy :)

ocenił(a) film na 8
zoolinka

"Lęk pierwotny" , "Milczenie owiec", "Hannibal". Świetne filmy w tematyce sądowej, polecam :)

ocenił(a) film na 8
selma_filmweb

I jeszcze "Adwokat Diabła", ja za to nie widziałem Lęku Pierwotnego ;-)

ocenił(a) film na 8
Dreamseller07

"Lęk pierwotny" bardzo polecam. Dobre kino! :)

ocenił(a) film na 9
selma_filmweb

dziękuję za propozycje - wszystkie podane powyżej tytuły już mam za sobą :). Czekam na dalsze propozycje :).

ocenił(a) film na 8
zoolinka

Mi z tym filmem skojarzył się od razu "Krótki film o zabijaniu", którego nikt jeszcze nie polecił. Naprawdę dobre kino, pamiętam, że niesamowicie mną wstrząsnął ten film. Dodatkowym plusem (dla niektórych minusem) jest to, że są to polskie realia i polski film.

ocenił(a) film na 9
kajmaj

tak, rzeczywiście mocny film, pozostaje w pamięci na zawsze...z tej całej serii zapamiętałam właśnie "Krótki film o zabijaniu" oraz "Krótki film o miłości".

ocenił(a) film na 8
zoolinka

"Przed Egzekucją"

ocenił(a) film na 9
Qbalxx9

Również oglądałam, też film bardzo dobry. Proszę jeszcze o tytuły :)

zoolinka

O tematyce sądowej proponuję film "Oszukana" Clinta Eastwooda (a jeśli gustujesz w jego twórczości polecam Gran Torino, tematyka inna ale film fantastyczny). W "Oszukanej" dodatkowym plusem jest to, iż scenariusz pisany był na postawie prawdziwych akt sprawy sądowej, a przedstawione w filmie przestępstwa były bardzo głośne w latach 20-30 w Stanach.

ocenił(a) film na 9
ewabart

Oglądałam te dwa filmy, bardzo, bardzo mi się podobały i zapadły w pamięć, dziękuję za propozycje, proszę o jeszcze :). Teraz wpadłam w manię oglądania filmów, które zostały zrobione na podstawie prawdziwych zdarzeń, zeznań świadków, dokumentów...takie prawdziwe filmy na faktach, zbrodnie, przestępstwa...nie polityczne, bo takich nie lubię :). Także chętnie przyjmę kolejne tytuły odpowiadające tematyce, która teraz zaczęła mnie interesować :). Pozdrawiam.

zoolinka

"Dziewczyna z sąsiedztwa" na podstawie książki Ketchuma na podstawie odcinka programu "Kobiety, które niosły śmierć" na podstawie historii prawdziwej. Oczywiście książka bije film, ale film też jest wstrząsający. Pasuje do tematu? :)

ocenił(a) film na 7
zoolinka

"Krótki film o zabijaniu" lub inaczej "Dekalog V" Kieślowskiego
American History X
Felon (Skazaniec (2008))

ocenił(a) film na 8
zoolinka

'Fatalna namiętność', według mnie bardzo dobry film. pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
mymlak

"Morderstwo pierwszego stopnia"

ocenił(a) film na 8
pora2

http://www.filmweb.pl/film/Morderstwo+pierwszego+stopnia-1995-1055

pora2

Dokładnie ten film jest bardzo podobny, również trzyma widza za gardło.

zoolinka

"Komora" i inne adaptacje książek Grishama :)

ocenił(a) film na 8
zoolinka

Jeszcze było "12 gniewnych ludzi" oczywiście ale to chyba każdy widział ;) Oprócz tego przypomniały mi się "Świadek oskarżenia", "Sam", "Sprawa Kramerów","Słaby punkt" "Uśpieni" i "JFK"

ocenił(a) film na 9
Qbalxx9

12 Gniewnych Ludzi - widziałam oryginał i bardzo mi się podobał - muszę jeszcze remake obejrzeć :). Świadka i Sam'a nie widziałam, także dziękuję za polecenie, już mam na liście do obejrzenia, resztę oglądałam, choć "Uśpionych" muszę jeszcze raz, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć :). Dziękuję za propozycje, czekam na kolejne :)

ocenił(a) film na 10
zoolinka

Philadelphia :)

ocenił(a) film na 9
zoolinka

"Czas zabijania"

ocenił(a) film na 9
lovelydaughter

"I sprawiedliwość dla wszystkich" z Alem Pacino a przede wszystkim "Świadek oskarżenia" Billiego Wildera.

ocenił(a) film na 8
zoolinka

Chyba nikt nie wymienił "prestiż-u", ale zapewne i ten film widziałaś ;p

ocenił(a) film na 9
krisimovie

Tak, widziałam :) też bardzo dobry film :) bardzo mi się podobał :)

ocenił(a) film na 8
zoolinka

"Prawdziwa zbrodnia", oparta na podobnym schemacie - dziennikarz walczy o życie skazanego na śmierć.

ocenił(a) film na 9
Cleaa

Cleaa - mam zaznaczone, że chcę obejrzeć, dziękuję bardzo, to będzie kolejny film do zaliczenia :)

ocenił(a) film na 7
zoolinka

Zoolinka ty prawie wszystko widziałaś xD
Ja proponuję "Rzeka tajemnic", "Siedem", "Mr. Brooks", "Miasto gniewu"

ocenił(a) film na 9
Saori89

Kocham filmy, a szczególnie dobre filmy :) dlatego prawie wszystko widziałam, bo dajecie mi tytuły dobrych filmów :). Saori89 - Rzeka tajemnic, Siedem i Miasto Gniewu - widziałam :), ale......Mr. Brooks już nie :). Także dziękuję bardzo za propozycję, zaznaczam do obejrzenia i w najbliższym wolnym czasie będę ten film właśnie oglądać :). Dziękuję, czekam na dalsze propozycje i pozdrawiam wszystkich, którzy udzielili się tutaj :)

ocenił(a) film na 8
zoolinka

"Kto sieje wiatr" :)

ocenił(a) film na 9
dreamlike

Dreamlike - dziękuję, nie widziałam :)

ocenił(a) film na 6
zoolinka

od słów do śmierci - tego prawdopodobnie nie widziałaś? , a film świetny i powinien ci się spodobać

ocenił(a) film na 8
zoolinka

,,Tańcząc w ciemnościach" podobna tematyka, gorąco polecam :)

ocenił(a) film na 8
zoolinka

Mi ostatnio spodobały się:
http://www.filmweb.pl/film/Diabelska+prze%C5%82%C4%99cz-2013-336392
http://www.filmweb.pl/film/West+of+Memphis-2012-643003

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones