PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33128}

Życie za życie

The Life of David Gale
7,8 108 442
oceny
7,8 10 1 108442
7,0 10
ocen krytyków
Życie za życie
powrót do forum filmu Życie za życie

Produkcja jako film, bez wątpienia dobra i tego należało się spodziewać po tej obsadzie aktorskiej. Ale głębsze przesłanie obrazu, jest nie do przyjęcia. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z drugiego dna jakie zostało tu zawarte. Nie wiem, czy środowiska lewackie były pomysłodawcami lub sponsorami tego filmu, ale propaganda przeciwko karze śmierci leje się z niego strumieniami. Chcę zaznaczyć bardzo wyraźnie: na mnie ten przekaz podprogowy nie zadziałał i nie zmieniłem choćby o centymetr swego poglądu, o słuszności tej kary egzekwowania. Błędne egzekucje stanowią promil, ażeby wymierzyć tą słuszną karę - jaką chciałbym zalegalizować w naszym kraju i najlepiej całej Europie - dowody muszą być absolutnie niezbite, poza dyskusją gdy jest przyznanie się do popełnienia zwyrodniałego przestępstwa, a takie bajki jak w tym filmie, to wyssane z lewackich głów Sci - Fi. Tylko wrogie Stanom Zjednoczonym siły, mogą produkować filmy przeciwko karze śmierci i przeciwko posiadaniu broni przez obywateli.

ocenił(a) film na 9
poland7

Oceniasz film przez pryzmat poglądów politycznych fikcyjnych bohaterów stworzonych na potrzeby filmu czy oceniasz film jako film? Nawet jeśli reżyser jest trochę za bardzo na lewo, choć tego nie wiem, bo równie dobrze mógł stworzyć dobre kino opisujące organizację będącą przeciw karze śmierci a samemu być za ową karą. Z propagandą to też kolego poleciałeś po całości. Propaganda mój drogi jest wtedy gdy przekaz jaki niesie ze sobą dana treść manipuluję odbiorcą, jego emocjami i postrzeganiem rzeczywistości. Innymi słowy piorą Ci mózg a Ty nawet o tym nie wiesz. Tu masz wszystko czarno na białym. Bynajmniej ja to tak odebrałem. Spojrzałem na ten film, jak na historię Gale i historia mnie urzekła a poglądy polityczne mimo, że film dotyka ich mocno, oj mocno nie powinny przeszkadzać a bynajmniej mi nie przeszkadzały w odbiorze całości. ''wyssane z lewackich głów Sci - Fi''. Mocno poleciałeś gościuniu.

ps. Jakby co to jestem za karą śmierci i głosowałem na Korwina :P, choć to naprawdę nie ma znaczenia .

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
grzecho400

Absolutnie nie, ja znam przypadki na Filmweb, że ktoś z powodów politycznych daje dla filmu 1/10, choć jest to portal filmowy, a nie polityczny. Ja przyznałem dla filmu dobrą i mocną ocenę: 7/10, już w pierwszym zdaniu pisząc, że jako produkcja filmowa jest to naprawdę przyzwoity obraz, z doskonałą obsadą aktorską. Pomimo to, dla mnie głównym celem stworzenia tego filmu, było zawarcie w nim przekazu podprogowego dla oglądających. Podejrzewam, że znaczna, aby nie napisać - większa część społeczności międzynarodowej, jest za karą śmierci. Dlatego producent czy reżyser filmu - musieli się posłużyć taką bajeczką, by agitować przeciwko tej karze. To ciekawe, że środowiska lewackie, dla których życie nienarodzonego dziecka jest niczym ponad zlepkiem komórek, najgłośniej protestują przeciwko karze śmierci czy posiadaniu broni przez obywateli. Kłania się sympatyk Grzegorza Brauna. :)

ocenił(a) film na 7
grzecho400

Podoba mi się ton wypowiedzi i w większości masz rację.

Jedynie z tą propagandą jesteś w błędzie. Nie musi ona być jakoś wyszukana czy ukryta. Coś prostego i bezczelnie oczywistego również może być propagandą.

Odpisałem Ci, bo rzadko widuje się u wyborców JKM jakąkolwiek logikę czy merytoryke.

Co do kolegi poland7 to on już idealnie wpisuje się w elektorat pana Brauna.

ocenił(a) film na 6
grzecho400

Polecam zaznajomić się ze znaczeniem słowa "bynajmniej", bo absolutnie nie oznacza ono tego samego co "przynajmniej"! Użyty został przez Ciebie ten wyraz dwukrotnie i za każdym razem błędnie. Czy to dobrze świadczy o wartości Twojej wypowiedzi? Bynajmniej!

ocenił(a) film na 9
pablo_Wro

Bynajmniej gramatyka nie jest moją mocną stroną :P. Niestety na filmwebie nie ma opcji edytowania komentarzy, więc musi to tak zostać ale dzięki za uwagę. Postaram się zapamiętać i nie robić takich błędów następnym razem ;).

poland7

Nic dziwnego, skoro prawie całe Hollywood jest lewicowe i politpoprawne.

ocenił(a) film na 7
poland7

oczywiście widziałeś "Krótki film o zabijaniu"? czy to też lewacki film?
(gwoli niejasności, powstał w czasach komunistycznych i był wtedy antysystemowy...)

poland7

"Jeśli ludzie definiują sytuacje jako rzeczywiste , to stają się one sytuacjami rzeczywistymi."
to tak à propos twoich jedynych słusznych i właściwych poglądów "prawackich"... które to słowo jest tak samo właściwe jak to które używasz określając czyjeś poglądy lewicowe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones