PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4956}

Życzenie śmierci

Death Wish
7,2 10 351
ocen
7,2 10 1 10351
7,0 6
ocen krytyków
Życzenie śmierci
powrót do forum filmu Życzenie śmierci

Ale Kino+

ocenił(a) film na 10

Wczoraj oglądnąłem go razem z tatą. Leciał tuż po Gościach w Ameryce. Życzenie Śmierci jest
filmem ciekawym, wciągającym fabułą, oraz gratulacje dla Charlesa Bronsona za rolę. Z
przyjemnością obejrzę wszystkie części Życzenia Śmierci, jeżeli będą lecieć w TV.

ocenił(a) film na 8
TechnoMan

TVN czasem puszcza 3 i 4, na TVP leci czasem 5 i wczoraj puścili dwójkę (w wersji ocenzurowanej).

Goro_Gondo

oglądałem wczoraj dwójkę w TVP (i nagrałem). to jest inna kopia niż ta, którą emitowali kilka lat temu, chociaż nadal jest cenzura. tamta z Lelkiem trwa 91 minut, a ta 84 minuty.

makintosz

tfu, 85 minut

ocenił(a) film na 8
makintosz

Teraz dali wersję R, wcześniej to całkiem telewizyjną dawali. Bardzo chciałem nagrać, ale mam problem z TVP i niestety zakłócenia mi przeszkodziły w nagraniu :/ Może od kogoś uda mi się to zdobyć. Tą nową wersję czytał Stanisław Olejniczak. W 2013 wyemitowali 5 też z Olejniczakiem, ale to udało mi się akurat nagrać.

Goro_Gondo

skoro nagrałem, to mogę pomóc. jak chcesz, to zgłoś się na maila piotr9205@wp.pl

wiesz coś na temat wersji, którą wyemitował Polsat? według niemieckiej stronki poszła wersja nieocenzurowana http://www.schnittberichte.com/svds.php?Page=Fassung&ID=16473 ale po czasie trwanie można poznać, że to samo, co kiedyś w TVP.

ocenił(a) film na 8
makintosz

Właśnie o wersji Polsat nie wiem nic i nie mam żadnej części z tamtej stacji, ale podejrzewam, że puścili "R", bo na tą całkiem nieocenzurowaną to chyba niema co liczyć. Spoko, jak coś zgłoszę się, ale znajomy ma mi skopiować tą wczorajszą wersję. A ogólnie jakie wersje masz poszczególnych części?

Goro_Gondo

niestety, ja to mam tylko wydanie DVD pierwszego filmu, ale nie polecam, bo lektor mnie nie zachwycił, tłumaczenie też nic szczególnego. no i mam również piątkę z TVP z Olejem, czyli bida z nędzą. reszta zaciągnięta z sieci. przed emisją w TVP dwójkę oglądałem na jakimś customie z Łukomem i tłumaczeniem Beksińskiego - świetne, ale audio zwalone. swoją drogą, to polski VHS miał wersję bez cenzury? bo ten custom był niepocięty.

ocenił(a) film na 8
makintosz

Tak, na VHS była wersja unrated, inaczej zwana full uncut - baz żadnych cięć. Też oglądałem tą wersję z Łukomskim i zgadza się, ja szukam tej kasety, ale dość rzadka ona i zbyt tanio to nie chodzi.

No to ja też mam tą jedynkę od QDVD i tam Gudowski mruczy pod nosem, ale on tam wszystkie te filmy czytał. No, mam też tą piątkę 16:9 z TVP i mam ją od VIM na VHS z Knapikiem, nawet wczoraj oglądałem. 3 i 4 nagrałem z TVN z Łukomskim. To w sumie na legalu tylko dwójki mi brakuje. Bardzo chciałem sam nagrać, ale od grudnia, albo nawet listopada mam problem ze stacjami TVP i w sumie nie wiem co robić. A nie wiem, czy warto nową antenę kupować, bo TV to i tak dno i coś fajnego to raz na pół roku poleci.

Goro_Gondo

cholerka, też będę musiał zacząć polować na dwójkę na VHS. to chyba najlepsza wersja, bo nie dość, że uncut, to jeszcze lektor i tlumaczenie są dobre. młody Łukom troszki drażni tym wymawianiem ąę, ale ma to też swój urok

jaką wersję jedynki byś mi polecił? czy masz tylko wydanie DVD? niby jest niezłe, ale nie jest za ciekawie pod względem lektora i tłumaczenia - bezpłciowe to to i w ogóle.

mnie się wydaje, że ta niemiecka stronka się myli i Polsat nie puścił uncuta, tylko była to ta sama wersja co w TVP z Lolkiem. czas trwania jest niemal identyczny. niemniej fajnie byłoby obczaić i tamtą wersję z Polsatu, zwłaszcza jeśli był dobry lektor typu Knapik.

wyczekuję emisji 3 i 4 w TVN, też bym sobie nagrał.

ocenił(a) film na 8
makintosz

Właśnie jedynkę mam tylko od QDVD. I mam takie samo zdanie jak Ty - bezpłciowe to wydanie. Chociaż by jakieś dodatki dali. No, tą dwójkę od ITI też chętnie bym przytulił. 3 i 4 wydało Warner z Knapikiem. Na TVN nie wiem, czy polecą jeszcze. Puścili to kilka razy i może licencji już nie mają. W 2011 pierwszy raz tam chyba emitowali, a ostatni to nie wiem, czy nie w 2014.

Ja tak strzelam, ale Polsat może miał Rkę, bo wiedziałem screeny i w tym podziemnym garażu tej lasce cycki było widać. W dawnej wersji TVP chyba nie było, tylko dopiero tej co teraz (R). Chyba, że jeszcze inną wersję mieli. Bo "Death Wish 2" ma kilka wersji montażowych chyba.

Goro_Gondo

sorki, że znowu zawracam głowę, ale może znasz jakieś dobre filmy w stylu Życzenia śmierci i mógłbyś mi coś polecić? wiesz, mordują/porywają bliską osobę głównego bohatera, a on srogo się mści. najlepiej jakby to były starsze filmy, szczególnie z lat 80. uważam, że filmy z tamtego okresu mają niepowtarzalny klimat.

ocenił(a) film na 8
makintosz

Spoko. Na pewno "Ziemia Chato" też z Bronsonem i tych samych twórców, ale w konwencji westernu. A więcej o tak podobnym klimacie to nie wiem, czy są. Na pewno "Oko Tygrysa" się kwalifikuje z Buseyem, "Siła Pomsty", ale to średnie i tak trochę "Cyborg" choć to SF, ale też o wątku zemsty. Z Seagalem "Szukając sprawiedliwości". Jak coś przypomni mi się, to dopiszę.

Goro_Gondo

dzięki. uwielbiam filmy zemsty z dużą dawką przemocy, w których trupy badassów gęsto się ścielą Ziemię Chato mam już na oku od jakichś paru tygodni i przymierzam się do oglądania. duet Bronson-Winner dobrze na mnie działa. poczytałem o Oku Tygrysa - zapowiada się ciekawie. w dodatku można dorwać wersję z czytaniem Knapika, tak jak Chato. jak kiedyś sobie jeszcze coś przypomnisz, to napisz, o ile nie zapomnisz. dzięki wielkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones