PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4956}

Życzenie śmierci

Death Wish
7,2 10 346
ocen
7,2 10 1 10346
7,0 6
ocen krytyków
Życzenie śmierci
powrót do forum filmu Życzenie śmierci

że znajdzie sprawców zbrodni dokonanych na swojej żonie i córce i ich sprzątnie, a nie że będzie samotnie podążał ulicami miasta i strzelał do zwykłych złodziejaszków, wydawało mi się że Paul Kersey to będzie ktoś taki jak Harry Callahan, John Shaft, Frank Bullit czy Jack Carter ale się przeliczyłem, niemniej za klimat lat 70tych i genialną muzykę wybitnego pianisty jazzowego Herbiego Hancocka daje temu filmowi naciągane 8/10.

użytkownik usunięty

a to ciekawe, chyba inny film obejrzałeś że twierdzisz ze strzelał do "zwyklych zlodziejaszków" - proponuję bilobil, dają bez recepty
taa, najlepiej gdyby nic nie robił a najlepiej w ogóle jakby pozwolił dac się kropnąć

użytkownik usunięty

To był dokładnie ten film, a do kogo on strzelał? każdy z łobuzów którego napotkał chciał go albo zabić albo obrabować i bardzo dobrze że w ogóle coś robił, tylko chodziło mi o to że nie jest taki jak wymienieni prze zemnie wcześniej inni fikcyjni strzelcy.

ocenił(a) film na 8

Gdy po raz pierwszy obejrzałem zastanawiałem się co musiał czuć do wszystkich zbirów w mieście gdy usłyszał że takich trzech zabiło jego żonę.
Jego serce przepełniała nienawiść do karzdego bandziora, więc na zaczepkę ze scyzorykiem odpowiadał w taki właśnie sposób.
Film nie podąża do celu linią prostą bo niby jak mógł odrazu odnaleść winowajców tego czynu.
Gdy policja informowała w TV o kolejnej zbrodni "MŚCICIELA", on popijając drinka w barze tylko się uśmiechał.

ocenił(a) film na 8

Punisher w innej odsłonie ;-) 8/10 i wszystko jasne. ;-)

użytkownik usunięty
karoman4

i tak zawyżyłem do 10, musiałem jeszcze 2 razy obejrzeć żeby się przekonać :)

ocenił(a) film na 8

Ja też jeszcze pewnie powtórzę ten film i może też się zmieni nota. Na razie jest 8 i pozytywnie jestem na tak ;-) Kolejne części się przerobi i się porówna.

użytkownik usunięty
karoman4

Sądzę że częściom drugiej, trzeciej i czwartej możesz wystawić 10/10 i serduszko znając Twoje zamiłowanie do wybuchów, a piąta część już tak nie powala, ja jednak najbardziej wolę jedynkę.

ocenił(a) film na 8

Zobaczymy, jak obejrzę. Jak to mówią: wyjdzie w praniu ;-)
A właśnie skończyłam oglądać Uprowadzoną i bardzo mi się podobał film.

użytkownik usunięty
karoman4

Uprowadzoną wczoraj miałem oglądać ale kolesie wyciągli mnie na piwska :)

Co do Death Wish to całkiem ciekawe kompozycje do filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=z7EdOzE8b2E oraz http://www.youtube.com/watch?v=kebTxOmt9-c

ocenił(a) film na 8

Słuchając tego pierwszego przyszły mi na myśl trzy słowa: zbrodnia ; kryminał ; tajemnica.
Ten drugi znacznie weselszy i pogodniejszy. Nic tylko spokój. Just relax ;-)

użytkownik usunięty
karoman4

┈┈┈┈┈┈▕▔╲┈┈┈┈┈┈

┈┈┈┈┈┈┈▏▕┈┈┈┈┈┈

┈┈┈┈┈┈┈▏▕▂▂▂┈┈┈

▂▂▂▂▂▂╱┈▕▂▂▂▏┈┈

▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈

▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈

▔▔▔▔▔▔╲▂▕▂▂▂▏┈┈

ocenił(a) film na 8

Jak widzisz, na lekcjach muzyki w gimnazjum nie spałam ;-) (Ostatni raz ten przedmiot miałam właśnie w gimnazjum, czyli gdzieś tak 7 lat temu)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones