PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809}

Żyj i pozwól umrzeć

Live and Let Die
7,1 36 963
oceny
7,1 10 1 36963
6,6 9
ocen krytyków
Żyj i pozwól umrzeć
powrót do forum filmu Żyj i pozwól umrzeć

i do dziś tak samo jak wtedy uwielbiam ten film!

ocenił(a) film na 9
Marek32

Bo to rzeczywiście świetny film!

ocenił(a) film na 10
Frau_Elsa

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
Marek32

Myślę, że to jeden z najlepszych filmów Bondów :-)

ocenił(a) film na 10
metka_shadowsong

Zgadzam się!!!

Marek32

Moim zdanie jeden z lepszych Bondow z Moorem do tego świetna piosenka The Beatels

Ruben_fw

To nie jest piosenka The Beatles a Wings.

ocenił(a) film na 9
telecaster1951

Wszystkie z Rogerem byly swietne ;D

ocenił(a) film na 10
Ruben_fw

TAK! Muza super!!!

ocenił(a) film na 9
Marek32

Za każdym razem, gdy oglądam ten film odnoszę wrażenie, że to - obok "Tylko dla twoich oczu" - najpoważniejszy odcinek z Moorem. Tzn. bardzo dobrze. Doskonale się go ogląda. Być może przez to, że dominują tu aktorzy czarnoskórzy jest to Bond bardzo specyficzny, inny nie pozostałe. Chociaż to taka opinia pewno pod wpływem chwili, bo np. "Dr No" też jest inny niż pozostałe. To jest właśnie urok starych Bondów - zawsze się człowiek w nich dopatrzy czegoś nowego, interesującego, przez co łatwo się nie nudzą.

ocenił(a) film na 10
wojteczek

właśnie!!!!! UROK! Słuszne określenie! Teraz te nowe to po prostu normalne kino sensacyjne jakich wiele, tylko nazwisko zostało:)

ocenił(a) film na 10
Marek32

Moim pierwszym byly 'Diamenty sa wieczne', niedlugo potem 'Zyj i pozwol umrzec', 'Czlowiek ze zlotym pistoletem', 'Zyje sie tylko dwa razy'... Tak jak polsat puszczal w 1998-1999... Ogladalem je jako dziecko i calkowicie pochlonalem ten niesamowity klimat Bondow lat 70... Do dzis je uwielbiam :)

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

To tak jak ja. Jest w nich jakaś magia, czar, coś co powoduje że ogląda się je z przyjemnością po wiele razy. teraz niestety te z Danielem to typowe kino sensacyjne, jakich wiele

ocenił(a) film na 10
Marek32

Generalnie to od 'Licencji na zabijanie' Bondy stracily klimat i swoja magie...

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Niestety nie da się ukryć... taka prawda.

ocenił(a) film na 10
Marek32

Najbardziej klimatyczne sa 'Zyje sie tylko dwa razy', 'Diamenty sa wieczne', 'Zyj i pozwol umrzec', 'Czlowiek ze zlotym pistoletem', 'Szpieg ktory mnie kochal', 'Moonraker' i 'Osmiorniczka'. Z tych Bondow sa tez tez niezapomniane piosenki!

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Podzielam wszystkie Wasze opinie. Kiedyś to było kino niezwykłe, barwne. Teraz już trochę wyblakłe są te nowe odcinki. "Licencja..." była ostatnim klasycznym Bondem.

ocenił(a) film na 10
wojteczek

Szpiegowskie klimatyczne kino stala sie zwyczajna wspolczesna sensacja. Jedyny element w Bondach od Craiga to motywy glowne nawiazujace do klasycznych (orkiestrowy podklad i klimat), bo 'Smierc nadejdzie jutro' to byla jakad techniawa a caly film to science fiction (Moonraker tez byl ale mial klase)

ocenił(a) film na 10
Marek32

Ten i Diamenty są wieczne, Czlowiek ze zlotym pistoletem to byly moje ulubione Bondy za dziecka, do dzis je ogladam i czuje ten magiczny, szpiegowski klimat lat 70tych.

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

No to widzę, że mamy dokładnie tak samo. To są filmy nieśmiertelne!

ocenił(a) film na 10
Marek32

Dokładnie, i zawsze będziemy do nich wracać! :)

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Tak jest!!! Tylko teraz będzie mi trochę nieswojo wiedząc, że Roger... odszedł... k... chociaż i tak wciąż w to nie wierzę... Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Marek32

Popatrz ile ostatnio aktorów z tego Bonda odeszło... 2 lata temu Scaramanga, a w tym roku szeryf J.W. Pepper i sam Bond :(

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

I jeszcze Patrick Macnee z Zabójczego widoku 2 lata temu... Richard Kiel... ale znowu kurde doła załapałem... Trzymajmy się!:)

ocenił(a) film na 10
Marek32

Dokładnie... odchodzi stara bondowska ekipa :( dla mnie od Daltona filmy z Bondem to kiepska sprawa... no poza Spectre, które mi się podobało bo stawiało na czystą rozrywkę i liczne odniesienia do dawnych Bondów (walka w pociągu, znowu przekoloryzowany Bloefeld, plus autoparodia z gadżetami, stary Aston Martin, no i bondowska muzyka, minimum nowoczesności w którą szły Bondy z Brosnanem).

Bruce_Lee

Licencja na zabjianie z 1989r była całkiem dobrym odcinkiem z dobrym czarnym charakterem plus świetna piosenka .

Marek32

Ten film nie był pierwszym występem Rogera Moore'a w roli Jamesa Bonda. Zagrał już kiedyś Bonda w krótkotrwałym serialu komediowym Mainly Millicent (1964), epizod z dnia 17 lipca 1964. W skeczu James Bond podczas wakacji spotyka rosyjską szpiegkę Sonię Sekovą (Millicent Martin), która również jest na wakacjach.

Imdb

ocenił(a) film na 10
Ruben_fw

Tak tak, ale chodzi o "oficjalną" serię

Marek32

Ale tego nie wiedziałem.

Marek32

Moim pierwszym Bondem był Goldfinger.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones