PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695453}
4,6 17 135
ocen
4,6 10 1 17135
4,4 28
ocen krytyków
11 minut
powrót do forum filmu 11 minut

plakat

ocenił(a) film na 3

Bardzo fajny plakat. Coś w klimacie "starej szkoły". Świetnie.

tocomnieinteresuje

dokładnie, a nie tylko dupa, cycki i gangsterzy na plakatach.

tocomnieinteresuje

coś jak konkurs na plakat do Polskiego filmu dla szkoły podstawowej nr 11

tocomnieinteresuje

W klimacie starej szkoły, ale aż przesadnie uproszczony, można rzec "zamatorszczony".

ocenił(a) film na 3
ikcibaZlewaP

Trudno dyskutować na ile uproszczenie może być przesadne. Jak dla mnie jest wystarczające. Oczywiście nadal to nie jest ten sam poziom, co "kiedyś, ale patrząc na to, co teraz "wisi" w kinach...

tocomnieinteresuje

Zawsze jest to jakaś odskocznia, co jak co, ale na tle innych plakatów, przyciągająca uwagę.

ocenił(a) film na 3
ikcibaZlewaP

Ja lubię jeszcze te plakaty filmów Lanthimosa. Oby "Lobster" wszedł do kin jednak.

tocomnieinteresuje

Szans na szeroką dystrybucję raczej nie ma, a kurczę..szkoda by było, bo naprawdę warto zobaczyć

ocenił(a) film na 3
lola441

Niezbyt pojmuję działania dystrybutora. Poprzednie filmy Greka przyniosły mu "fanów", a tu mamy nawet znane, chociaż już drugiej świeżości nazwiska. Na pewno frekwencji na miarę "Marsjanina" nie będzie, ale rok od premiery jednak pojawi się np. "Panna Julia" też z Colinem, a nie sądzę, aby to było komercyjnie racjonalne. Jeszcze ma bardzo przeciętne opinie w porównaniu do "Lobstera".

tocomnieinteresuje

To prawda, totalny brak racjonalności.. Można pocieszać się tym, że podobnie wygląda rynek filmowy na całym świecie. 'Pannę Julię' widziałam w piątek, nie warto kierować się recenzjami..

ocenił(a) film na 3
lola441

Ja właśnie zawiedziony byłem recenzjami, chociaż zarzut teatralnego kina akurat mi nie przeszkadza. Poza tym jestem zdecydowanie za Jessicą. Jest fantastyczną aktorką. Plus osoba reżyser. Może się skuszę jednak.

tocomnieinteresuje

Tak..papierowy, błahy, dluzacy się niemilosiernie.. Dla mnie narracja na plus.Ja przy tym odpoczywam,wyciszam sie..wtapiam w klimat. Co kto lubi.
Jessica ma w sobie coś szlachetnego, pięknie się komponuje, pięknie poprowadzona.

tocomnieinteresuje

Plakat "stara szkoła", trailer - holyłudzkie kino akcji, oblicze buzkowej - współczesne polskie kino.

ocenił(a) film na 7
tocomnieinteresuje

i już po plakacie...

ocenił(a) film na 3
rafal15ok

Napis kandydat do Oscara nie komponował się;) Tak serio. Nowy jest już klasycznie fatalny.

tocomnieinteresuje

Przez chwilę myślałam, że ja jakąś starszą szkołę jednak kojarzę, a to plakat zmienili, no cóż...

tocomnieinteresuje

Demon też miał fajny, ale w obu przypadkach zmieniono na plastikowe.

tocomnieinteresuje

haha, musisz edytować ten post, bo myślałam, że dostanę zawału jak przeczytałam Twój post i zobaczyłam plakat :D

ocenił(a) film na 3
interplaygirl

Kwestia gustu, haha:)

interplaygirl

No właśnie miałem podobnie. Tylko że na początku wziąłem ten post za dobrą ironię.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tocomnieinteresuje

Proszę o zdefiniowanie pojęcia "stara szkoła".

ocenił(a) film na 3
metropolis

To taki skrót myślowy, bo nie ma takiego sformułowania, ale mam na myślą polską szkołę plakatu. W latach 60-70 sporo było plakatów dot. przedstawień, filmów, a łączyła je taka wyrafinowana plastyka i minimalizm, ale też trafność w interpretacji tematu. Coś takiego odczułem w przypadku tego filmu, chociaż oczywiście nie jest to nadal taki poziom, jak kiedyś.

tocomnieinteresuje

OK - dla mnie "polska szkoła plakatu" JEST pojęciem. Ale co to ma, na Boga, wspólnego z TYM plakatem?

ocenił(a) film na 3
metropolis

Trochę tej estetyki i lapidarności ma, chociaż nie wiem jak się ma to do samego filmu, gdyż trochę się do seansu zniechęciłem i na razie nie oglądam;) Przy czym mówimy o tej pierwszej wersji plakatu Sasnala.

tocomnieinteresuje

Aaaa... teraz rozumiem; znałem tylko ten plakat, który jest na WEBie. Nie miałem pojęcia, że był (jest) jakiś inny. Teraz znalazłem tego Sasnala w sieci i przyznaję, jak najbardziej, rację!

ocenił(a) film na 3
metropolis

Fakt. Tamten był tu oficjalnie przed polską premierą, a potem pojawił się nowy i mój temat staje się kuriozalny;)

tocomnieinteresuje

Na to wychodzi. Ale nie rozumiem, dlaczego tamten plakat wyrzucili; przy większości filmów są przecież tutaj wstawione różne plakaty.

ocenił(a) film na 3
metropolis

Faktycznie nie ma go w galerii, ale widniał w zakładce materiałów dodanych. Nie biorę udziału w tworzeniu tego portalu, ale to chwila, więc sam dodałem znów ten plakat, anuż go redakcja przyjmie i trafi do galerii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones