PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 344
oceny
7,6 10 1 218344
7,9 31
ocen krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Momentami miałem ochotę w ogóle go wyłączyć. Zamotany i niespójny. Nie do końca wyjaśniony. Ogólnie nie polecam.

Krefky

Ciśnie się na usta tylko jedno słowo, zaczyna się na B i rymuje z waran.

ocenił(a) film na 4
afdgk

Zabłysnąłeś typie swoją wypowiedzią. Jest bardzo głęboka i na pewno ma ukryty sens. Czekamy na więcej.
P.S.
Daj znać jak ukończysz gimnazjum, poślę ci kwiaty.

ocenił(a) film na 8
Krefky

Twoja była za to bardziej błyskotliwa;PP Nie ośmieszaj sie człowieku;]

ocenił(a) film na 8
fauzi

Przynajmniej była zabawniejsza. Co nie zmienia faktu, że cała wasza trójka, to banda sztruksiaków.

ocenił(a) film na 8
ural

Ty jesteś czwartym do brydża

ocenił(a) film na 9
Krefky

twój przodek był jaskiniowcem bez gimnazjum , co to o tobie mówi ?

afdgk

Mnie także ciśnie się na myśl coś na B ;)
Chociaż swoją drogą szanuję ludzi, którzy jawnie potrafią się przyznać do swoich braków tu i ówdzie ;)

ocenił(a) film na 9
afdgk


@ afdgk lepiej bym tego nie ujęła :) Like !

Krefky

Ciekawe, po co ktoś robi takie "poryte", czy "nie do końca wyjaśnione" filmy? Pewnie żeby jeszcze bardziej zryć banię, może nawet znieczulić na oszołomów typu Goines, ale broń mnie Boziu przed pokusą obejrzenia jeszcze raz, by zakumać więcej, nie?

Też nie polecam, myślenie boli.

MarioPierro

masz racje, dlatego nie mysl i "idź na zakupy".

bartosz_no

Moja wypowiedź była wobec postawy Krefky'ego jawnie ironiczna, tak w ramach wyjaśnienia :)

ocenił(a) film na 9
MarioPierro

bartosz_no miał zły dzień, nie skumał :)

ocenił(a) film na 10
Krefky

Krefky a przyjales do wiadomosci, ze moze nie zrozumiales tego filmu? Film jest dosc spojny, to ze nie ma jednoznacznego wyjasnienia by kazdy mogl zalapac o co chodzi, to nie wada. Nie wszystkie filmy sa po to by wszystko wybuchalo, byl happy end itd. Ten gatunek ma calkiem inny cel, niektorzy ludzie potrafia dobrze sie bawic ogladajac takie kino. Ten tytul jest genialny i trudno dzis szukac takich filmow. Dzisiaj widownia jest troszke inna i nie oplaca sie robic czegos dla waskiej grupy spolecznej.

Ja ze swojej strony film polecam, nie bede pisal dlaczego jest taki fajny, dam szanse by ludzie sami mogli sie przekonac o zaletach tego filmu.

ocenił(a) film na 10
TemporalTM

Film jest fajny, nawet bardzo fajny :)
A czy kiedykolwiek opłacało się robić coś dla wąskiej grupy społecznej? Film ten kosztował 20 milionów, a dziś przeczytałem, że Pitt przygotowując się do roli spędził dzień w psychiatryku oraz 2 tygodnie terapii. Gnieniegdzie jeszcze znajdzie się osoby chcące coś zrobić dla kina (a nei dla kasy i rozgłosu). Zobacz, kilka lat temu jeszcze nimi byli Aronofsky, Nolan i być może Fincher. A dziś? Ciągle tylko Oscary i Oscary. Ile można? Ale zapewne dziś też można gdzieś znaleźć osoby, które robią coś małego, ale ciekawego.

ocenił(a) film na 10
dKc

Znaczy dla kasy to sie chyba zawsze robilo. Mnie sie rozchodzi o to ze kiedys byl inny target i dzisiaj inny. Kazdy chce by zarobic na produkcji a nie stracic, problem w tym ze kiedys dalo sie zarobic na przeroznych gatunkach filmowych, teraz to robi sie praktycznie tylko jedno bo na cos innego ludzie nie pojda. Oczywiscie nawet i dzis trafiaja sie perelki, ale jest tego bardzo malo :( Nawet jesli ktos sie podejmuje ambitniejszego kina to przerabia swoj twor pod masy by byla pewnosc ze kazdy zrozumie. Wystarczy spojrzec na Incepcje, film z wielkim potencjalem a dostalismy srednie kino :/

ocenił(a) film na 9
dKc

podpisuję się. Ten film to fantastyczne ukazanie mieszanki neo-punku, surrealizmu, psychodeli oraz przesłania "save our planet". I genialny klimat, scenografia, gra aktorskaaa! MISTRZ!

ocenił(a) film na 10
TemporalTM

Dokładnie, w pełni się zgadzam.
ale sądzę również że ten gatunek kina nie jest dla każdego , nie każdy może ten film zrozumień, nie do każdego on dotrze
dla mnie jest to swojego rodzaju arcydzieło ale zdaję sobie sprawę że między innymi moich rówieśników ( nastolatków) jest to denny oraz niezrozumiały film który nie dorasta do pięt american pie

ocenił(a) film na 9
Krefky

Współczuje Ci, musi być Ci bardzo ciężko w życiu. Nie potrafisz zrozumieć "12 małp", a czy umiesz chociaż logicznie argumentować?

ThePanB

Nie potrafić zrozumieć 12 małp? Lol. Ja to zrozumiałem jak miałem 8 lat. I raczej do zbyt trudnych ten film nie należy.....

ocenił(a) film na 10
lukaasz471

Ciekawe czy zrozumiales majac 8 lat? http://www.film.org.pl/prace/12_malp.html , przeczytaj ,pogadamy

ocenił(a) film na 4
ThePanB

Nie, nie jest mi ciężko w życiu pseudointeligencie. Pewnie jesteś jedną z tych 12 małp - a logiczny argument "dlaczego" jest taki, że jest to jeden z Twoich ulubionych filmów. Pasuje?

ocenił(a) film na 9
Krefky

niektórych przerastają najprostsze czynności a co dopiero treść tegoż filmu , nie musisz tego obwieszczać światu : P

ocenił(a) film na 4
Die_by_the_Sword

Brawo mistrzu, odkopałeś mój temat sprzed prawie 2.5 lat. Ten film był na tyle beznadziejny że nawet nie pamiętam o czym jest, więc nie skomentuję ani jego, ani twojego postu. Życzę wesołych świąt. Nie odpisuj bo nie chce mi się już tego czytać.

ocenił(a) film na 9
Krefky

nieistotne kiedy założyłeś temat , twoje wypowiedzi są na tyle beznadziejne że nawet nie warto z tobą dyskutować , życzę wesołych świąt . Nie odpisuj bo znowu stracisz 55 minut żeby napisać parę zdań których sam nawet nie rozumiesz .

ocenił(a) film na 6
Krefky

Czek dys ałt, warto: http://www.film.org.pl/prace/12_malp.html

ocenił(a) film na 9
Krefky

Siema, odkopałem twój temat sprzed 4 lat, by spytać czy dalej jesteś takim przygłupem, ponoć ludzie z wiekiem mądrzeją, ale w twoim przypadku została już chyba tylko lobotomia.

ocenił(a) film na 4
Reynevann22

Skoro taka światła i inteligentna persona jak ty poleca ten film, to być może w wolnej chwili znajdę czas by zobaczyć go raz jeszcze, może zmienię o nim zdanie, wszak minęło lat 4, gusta się zmieniają.

P.S.
Śmiesznie jest poczytać te wszystkie durne komentarze po tylu latach. Mam wrażenie jakbym czytał wypowiedzi 12 małp właśnie. Heh.

Krefky

Po prostu film nie dla każdego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones