PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 354
oceny
7,6 10 1 218354
7,9 31
ocen krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Kim był bezdomny?

ocenił(a) film na 9

Najbardziej intrygująca postać, wręcz kluczowa w sumie :) Ogólnie to szkoda że Gilliam nie
nakręcił większej ilości filmów...

ocenił(a) film na 9
Vertigo_effect

No tak zakończenie jest niejednoznaczne, ale ja przyjmuję,że Cole nie był po prostu szaleńcem. Intrygująca postać

ocenił(a) film na 9
Vertigo_effect

Dokładnie! Brawo. Cały film to studium umysłu schizofrenika.

ocenił(a) film na 10
dina28

Eeee. Nie.

ocenił(a) film na 10
kryszti

bezdomny byl to jeden z wiezniow ktory miedzy innymi tez byl wysylany w przyszlosc jak Willis.

ocenił(a) film na 9
sztohas

To to sam wiedziałem :) Ale był kimś więcej

ocenił(a) film na 8
kryszti

Ten bezdomny skojarzył mi się z człowiekiem z żółtą kartką z Dallas '63. Polecam przeczytać :)

PS. Te kłótnie w komentarzach są strasznie poniżej poziomu.

ocenił(a) film na 9
kryszti

Ale macie filmy :D Bezdomny to zwykły bezdomny, schizofrenik taki, jak Cole :) Widać to w momencie, gdy Pani doktor go łąpie za fraki a on gubi się w swoich wizjach i nie wie, czego od niego chce. Tylko ona nie chce w to wierzyć, bo ta rzeczywistość, w której jest Cole, jest jej bliższą, woli wierzyć, ze bezdomny to faktycznie jakiś wysłannik przyszłosci. A ten biedny menel tylko powiedział kilka bzdetów, które im podpasowały :)

dina28

mylisz się. od kiedy schizofenik zna przyszłość? Wiedział o dzieciaku w szopie, znał dokładną treśc nagranej przez psycholożkę wiadomości. Skąd się wzięła kula z 1920 w jego nodze... i to zdjęcie?
I ten koleżka co się pojawiał jako święty, jako ranny na wojne, i jako ten kaznodzieja z ulicy?
Teoria z urojeniami nie trzyma się kupy :P

ocenił(a) film na 10
dina28

I kto tu ma "filmy"? Jak można tak nie zrozumieć filmu ;)

kryszti

A co jeśli bezdomny to sam Cole tylko z innej linii czasu? To by wyjaśniało brak zębów oraz wgląd w jego podświadomość.

poter80

Niestety, jak sam film pokazał, przeznaczenia zmienić się nie da. Też przez pewien czas myślałem, że to może być Cole ale czas się zapętla.W moim odczuciu bezdomny jest kolejnym więźniem wysłanym w przeszłość, który pozbył się "nadajników", żeby nie musieć wracać w przyszłość.To, że pani doktor go widzi i wchodzi w interakcję z bezdomnym udowadnia, że nie jest on wytworem wyobraźni Cole'a.Także sytuacja z chłopcem ukrywającym się w stodole udowadnia, w mojej ocenie, że nie jest to historia schizofrenika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones