PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 323
oceny
7,6 10 1 218323
7,9 31
ocen krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Nie wiem czy to wina skromnego budżetu, ale film wygląda dziś kiczowato. Muzyka brzmi jak z
filmów klasy B. Pomimo tych wad film zasługuje na 10. Najbardziej spodobała mi się rola Pitta. Był
wspaniały w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
McGyverPL

Mi się ten film nadal podoba . Fabuła , gra aktorska takich filmów s-fi już nie robią ......

ocenił(a) film na 10
michalkuc1993

Muzyka owszem jest dość specyficzna, można by ją określić mianej szalonej, zwariowanej czy właśnie kiczowatej ale taka moim zdaniem pasuje do tego filmu. Jest tłem do obrazu wariatów czy szpitala psychiatrycznego .

ocenił(a) film na 10
McGyverPL

Wcale nie wygląda najgorzej wg mnie- obejrzałem go po raz pierwszy dość niedawno i ze strony efektów specjalnych film zrobił na mnie miłe wrażenie, choć nie było w nim ich za wiele. Kostiumy były świetne, a tematy muzyczne pasowały. Nic nie jest w nim przesadzone jak w kinie ostatnich lat, gdzie przyjęto regułę "im więcej efektów specjalnych tym lepiej".

ocenił(a) film na 9
McGyverPL

IMHO nie tyle się zestarzał, co czuć w nim rękę Gilliama. On posługuje się dość... specyficzną estetyką. "12 Małp" pod tym względem nie różni się od "Brazil" czy "Teorii wszystkiego" (czy jak się nazywa ten jego nowy film), a to przecież rozstrzał na 30 lat.

ocenił(a) film na 8
kilstrit

Dokładnie! Ten film miał być taki. Osobiście mi się właśnie to bardzo podoba, nadaje specyficzny klimat.

ocenił(a) film na 10
McGyverPL

Muzyka w tym filmie wymiata, idealnie dobrana

McGyverPL

@McGyverPL
Czy "kiczowato", to trudno jednoznacznie ocenić, bo zawsze można to zrzucić na konwencję. Bardziej już bym użył określenia w myśl tego, od czego zacząłeś, że obecnie tak biednie ten film się prezentuje, niestety. Bo sam pomysł ciekawy, choć z czasem blednie i przestaje intrygować. No na pewno nie można też uciec od faktu, że to film z 1995 roku. Poza tym, nie wiem jak Ty, ale śledzę serial "12 małp" (nawet całkiem mnie wciągnął) i na jego tle jeszcze bardziej traci. A przyznam też szczerze, że trochę temu go widziałem, zatarł mi się nieco w pamięci i dopiero w ostatnich dniach skorzystałem z okazji, że leciał w telewizji, więc tak na świeżo postanowiłem go sobie przypomnieć i no właśnie także trochę z serialem porównać.
A co do Pitta, to trzeba mu oddać, że świetnie zagrana rola. No mógłby regularnie grać takich szurniętych ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
McGyverPL

Mi się wydaje, że właśnie o to chodziło. Te efekty specjalne były takie nie inne nie bez powodu. To wszystko ma być nieco absurdalne, groteskowe i wariackie, taka jest konwencja filmu. Jedynym "normalnym" jest Cole. Do tego tak muzyka-bajka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones