PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546975}

127 godzin

127 Hours
7,1 129 471
ocen
7,1 10 1 129471
6,5 27
ocen krytyków
127 godzin
powrót do forum filmu 127 godzin

Fajny film. Dał mi do myślenia bo jestem podobny do gł. bohatera. Też cenię samotność i kontakt
z naturą. Też jestem egoistą i nie lubię kompromisu. Też często chcę by wszyscy dali mi święty
spokój.
Człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje bliźniego. Nie jest samotną i niezależną wysepką.

Przy okazji - po obejrzeniu tego filmu wiem że dobrze robię biorąc w trasy swojego "szwajcara";)
8/10.

ocenił(a) film na 7
Penguin27

Może przypadkowo Ci tak wyszło, połączenie egoisty z samotnością...
Nie każdy człowiek potrzebuje bliskiego kontaktu z innymi ludźmi, stąd mamy singli, stroniących od spotkań rodzinnych, domatorów,
ludzi mieszkających na bezludziu w samotności, samowystarczalnych.
Nie uznaję tego za wadę, bo trudno uznać za nią wyjątkowość.
To raczej indywidualna sprawa charakteru, może chęć ucieczki właśnie od tych narzuconych norm społecznych,
miłość do przyrody itp.

ocenił(a) film na 7
Penguin27

Mówimy o Tobie czy o filmie? Sorry, musiałam.

ocenił(a) film na 8
Bonesss

"żyjmy z ludźmi, a nie obok nich". Każdy potrzebuje kontaktu człowieka, każdy...
Dla mnie znacznie lepszy niż: "48 godzin" i "Następne 48 godzin"... W sumie bardzo interesujący film...

ocenił(a) film na 10
Bonesss

Sorry, musiałam co? Czy gdzieś jest napisane, że każdy wątek na forum ma być tylko i wyłącznie o filmie? Poza tym, jeśli wątek ci nie odpowiada, możesz go pominąć, nie czytać. Problem?

ocenił(a) film na 10
Penguin27

Jest takie określenie "samotny wilk" - nie mające tak naprawdę logicznego sensu, bo przecież wilki, jak mało które istoty, żyją w świetnie zorganizowanych stadach i samotności nie lubią. Ja tez jestem nieco podobny do głównego bohatera i potrafię się całymi dniami błąkać po opustoszałych górach, bez poczucia straty czegokolwiek. Ale zawsze następuje taki moment, w którym nagle czuję, że pora wracać. Równie dobrze czuję się samotnie w górach, jak na zatłoczonym bulwarze dużego miasta.

Moi znajomi się temu dziwią. Mówią "No jak to? Taki z ciebie miłośnik gór, a lubisz miejski tłum"? Zawsze wtedy mówię, że "wszystko ma swój czas". Jest czas na samotność i czas na spacerowanie w tłumie, czas na ciszę i na hałas. A wszystko dlatego, że ja lubię świat w całości, taki, jaki jest. Bez podziału na naturę i miasto.



ocenił(a) film na 7
Penguin27

Nie każdy potrzebuje innych ludzi, ja poza swoją wybranką chcę mieć jak najmniej wspólnego ze społeczeństwem i nie ma w tym nic złego, nie jestem stadnym zwierzęciem.

Penguin27

Ważne to by otaczać się dobrymi osobami,które mają serce i patrzą na Ciebie sercem i doceniają Cię za to,że jesteś,a nie za to co masz i potrafią wesprzeć,być nie tylko w tych dobrych chwilach przy Tobie i wiesz,że możesz na nich liczyć nawet w nocy o północy i nie próbują zmieniać na lepsze

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones