PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546975}

127 godzin

127 Hours
7,1 129 467
ocen
7,1 10 1 129467
6,5 27
ocen krytyków
127 godzin
powrót do forum filmu 127 godzin

Dlugo zastanawialam sie co jest takiego w tej historii ze mnie tak wkurza. I po obejrzeniu dokumentu
"desperate days..." Na youtube opisujacego dokladnie cala historie juz wiem.
Wkurza mnie ten koles. Wkurza mnie to ze tacy ludzie sa "bohaterami". To ze inni chca byc jak on. To
jest naprawde zenujace.
Kazdy z was jest wiekszym bohaterem niz ten Aron. Nie tylko dlatego ze nie musielismy odcinac
sobie reki. Aron to gosc kulawy emocjonalnie. Widac to po tej historii i po tym co sie stalo pozniej.
Ponoc Aron chcial uciec od swiata w te swoje wyprawy, dlatego nie wzial telefonu i nie powiadomil
bliakich. Ten sam Aron pozniej sprzedaje i promuje swoja ksiazke i film. Zarabia na wystapieniach
publicznych. BULLSHIT! Lazil sam i nikogo nie informowal bo jest pustym emocjonalnie zadufanym
w sobie narcyzem. Mial w dupie rodzine.
Cala ta historia moze byc dla nas pasjonujaca bo normalny czlowiek (bez brakow emocjonalnych)
raczej by nie przezyl. Aron zachowal sie jak zwierze. Nawet z odcieta reka zdolal sie wydostac po
linie.
I moze sie to wydawac nam facynujace i godne podziwu bo my bysmy pewno tam pomarli.
ALE MY - ZWYKLI LUDZIE, BEZ DZIUR W MOZGU, NIGDY NIE ZNALEZLIBYSMY SIE W TAKIEJ
SYTUAVJI. NIE POSZLIBYSMY SAMI A JESLI TO NIE SKAKALIBYSMY JAK POJ.. W NIEZNANE I NA
PEWNO NIE ZOSTAWILISMY SIEBIE SAMYM SOBIE BEZ POWIADAMIANIA INNYCH.

Jak mawial Forrest, glupi ten co glupio czyni.

Aron ponoc doznal przebudzenia i zaczal nowe zycie. Prawi o tym na wykladach za ktore bierze
kase..
Gdzie tam. W dokumencie widac jak wraca na miejsce zdarzenia i mimo krzykow ekipy by sie
zabezpieczyl mimo ze na juz tylko jedna reke dalej skacze w kanion i hey ho. Dalej ma w dupie
innych. Liczy sie adrenalina (osoby kulawe emocjonalnie potrzebuja wiekszej ilosci
niebezpieczenstwa by odczuc takie same skoki adrenaliny jak normalni ludzie)

Potem jeszcze jego udawane emocje na miejscu zdarzenia i udawana skrucha.

Ten kolo to zenada. Zaden bohater. Nic wielkiego tak naprawde nie zrobil. Wrecz przeciwnje, zrobil
cos bardzo bardzo glupiego.

Glupi ten co glupio czyni.

ocenił(a) film na 9
csop

masz stuprocentowa racje, najlepiej siedziec przed telewizorem i pic herbatke (zimna oczywiscie, zeby sie nie poparzyc),ewentualnie do pracy chodzic, ale jakiejs bezpiecznej i chodzic jakas droga, zeby nie przechodzic przez ulice (trzeba byc debilem, zeby ryzykowac potracenie przez samochod, ja zawsze mowie wszystkim, ktoredy bede szedl). No i tak sobie zyc, ewentualnie czasami pojsc do filharmonii, zeby poczuc troche adrenaliny.
A serio, to glupie zachowanie oczywiscie, ale ten gosc robil to wiele razy. Na przyklad gdybym ja wsiadal w samochod i mial gdzies pojechac, to bym poinformował wszystkich itd, bo jezdzic nie umiem, a jak ktos ma prawko wiele lat to wsiada i jedzie, bo nic mu sie raczej nie stanie.

ocenił(a) film na 7
extranick

Nie wazne. Rutyna jest jedna z najczestszych przyczyn katastrof. Profesjonalista alpipnista nie robilby takich bykow. Przeciez to sa podstawowe sprawy, nawet nie musial bliskich informowac, wystarczyloby zeby kartke w domu napisal gdzie pojechal. Cokolwiek. W dokumencie tez tluamczy ze telefon po co mu telefon jak w dziurze nie bylo zasiegu. No tak ale jak wylazl z tej dziury mogl od razu dzwonic po pomoc a tak tylko szczesciem trafil na turystow i smiglowiec bo inaczej pewno by zdechl. Po prostu podstawowe rzeczy o ktorych czlowiek posiadajacy emocje mysli u niego nie istnieja. To jest przerazajace ze z takiego goscia sie robi bohatera. Dla mnie ten typ jest antybohaterem.

Jakis czas temu tez spedzil noc w areszcie bo zona zawiadomila policje o pobiciu jej i ich 2mies. dziecka...

Nie zdziwilo mnie to wcale. Koles to czub. Wytrzymaly, waleczny jak zwierze ale nadal czub. (czub w sensie psycho, narcyz, osoba pozbawiona czesci mozgu odpowiedzialnej za emocje, wiezi, blizsze relacje itd - krotko to co czyni nas myslacymi human beings).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones