PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671554}

13 grzechów

13 Sins
6,1 31 145
ocen
6,1 10 1 31145
4,2 4
oceny krytyków
13 grzechów
powrót do forum filmu 13 grzechów

W filmie jak i w powieści Dr Jekyll and Mr Hyde twórcy chcą przekazać że w każdym człowieku żyją
dwa przeciwstawne pierwiastki i od czynników zewnętrznych, ale głównie od nas zależy, który w nas
zdominuje. Film dla mało wnikliwych może wydawać się nie tyle mało oryginalny (bo każdy tonący
przecież brzytwy się chwyta), ale tanim filmem "na raz", jednak pomimo lekkiej przesady (niektóre
sceny trochę przesadzone a głównemu bohaterowi wszystko jakoś tak za łatwo przychodziło)
uważam go za inteligentny.

ocenił(a) film na 6
andromeda87

W pełni się z tym zgadzam. (uwaga, spojlery!)
FIlm również ukazuje, że to człowiek ustanawia sobie granice, zarówno moralne jak i każde inne, jednak w tym wypadku akurat lepiej ich nie przekraczać. :)
Ktoś wspominał o szczęśliwym zakończeniu tego filmu, a to akurat stwierdzenie na wyrost.
Przede wszystkim nie podobała mi się przesadzona przemiana głównego bohatera po amputacji ręki (niesamowita pewność siebie, wczuł się w rolę bogatego "władcy świata").
No i na koniec:

"Zabawne, że całym światem rządzi 1% ludzi, czujących w sobie namiastkę Boga, którzy najwyraźniej się nudzą" :)

ocenił(a) film na 7
Dainc007

Takich granic najlepiej wcale nie przekraczać. Niestety takich ludzi jak główny bohater (może nie odrazu posuwających się do takich wyczynów) wbrew pozorom jest masa, niby mają jakieś hamulce z początku (ale to wynika z tchórzostwa a nie z np. rozwoju psychologicznego), ale co z tego jak wystarczy o kilka więcej bodźców aby podjąć takie karygodne działania. Znaczna większość ludzi to ciemna masa, która nie ma nawet ochoty do rozwoju psychicznego i duchowego. Myślę, ze pokazanie ludzkiej natury w taki dosadny sposób ma na celu przykuć uwagę większej liczby ludzi i nic po za tym. Choćby film Jabłka Adama pokazuje jak człowiek może się zmienić, ale tego filmu niewielu rozumie... w końcu czarny humor jest taki skomplikowany, a charakter symboliczny tej produkcji to dla wielu chyba nowość...

ocenił(a) film na 6
andromeda87

"takich ludzi jak główny bohater wbrew pozoromjest masa" - Zaryzykowałbym stwierdzenie, ze każdy człowiek jest dokładnie taki, po prostu taka jest ludzka natura. Nie mówię tutaj o dążeniu do bogactwa, ponieważ główny bohater z początku chce jedynie wyjść z długów, ciężkiej sytuacji, później zapewnić byt swojej rodzinie. Swoją drogą, po dłuższym zastanowieniu, moja ocena filmu jest dość wygórowana :D
Z kolei dziękuję, o "Jabłka Adama" nie słyszałem wcześniej, chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 7
Dainc007

spoko:)

użytkownik usunięty
andromeda87

Oj, daleko mu do Twojego porównania. Na pewno takim stara się być...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones