PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=518875}

13 zabójców

Jûsan-nin no shikaku
6,9 4 758
ocen
6,9 10 1 4758
6,7 3
oceny krytyków
13 zabójców
powrót do forum filmu 13 zabójców

Jak dla mnie ginie dostaje mieczem w krtań i po brzuchu, a na koniec rześko podskakuje :) Ktoś to ogarnia?

Martes_foina

No właśnie coś mi się wydaje, że tak naprawdę już nie żyje. Że tak naprawdę jest już duchem - nie miał przecież żadnej rany w szyi. To jest najbardziej wkurzające w japońskich filmach - takie niedopowiedzenia.

ocenił(a) film na 8
Saray

ma rany ale nie krwawią, może być duchem albo może demonem był. W sumie reprezentuje zadziorność prostego ludu, którego żadna siła nie zedrze ;)

hellblazer

Czyli ktoś ogarnia :) Dzięki za odpowiedzi, to chyba dobre podejście. Może jest demonem, występują w Japonii częściej niż duchy - takie mam wrażenie.

ocenił(a) film na 8
Martes_foina

pewnie jest yokai
https://en.wikipedia.org/wiki/Yokai

ocenił(a) film na 7
Martes_foina

Nie wiem może się nie znam, ale ja widzę to tak: na początku było ich 12. Nagle znajdują kolesia, który wskazuje im drogę. Potem ten koleś staje się trzynastym zabójcą. Wg mnie Koyata to jest duch samuraja. Pomaga im w walce itd., ginie, a na końcu ukazuje się Shinrokuro czyli ostatniemu z całej dwunastki...

ocenił(a) film na 8
MaciekZator

ciekawa interpretacja. i napewno o to chodzilo rezyserowi ,aby widz po filmie mial nad czym sie zastanowic i sam zanlezc odpowiedz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones