PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 758
ocen
7,7 10 1 139758
8,8 47
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

Geniusz.

ocenił(a) film na 10

Żeby zrozumieć i poczuć ten film trzeba mieć sporo wrażliwości i umiejętności
kontemplacji ,tak mi się wydaje...
Ostatnia scena z tą przerażającą muzyką zrobiła na mnie największe wrażenie,srałem się sam w pokoju zupełnie jakbym oglądał horror...coś strasznego.

ocenił(a) film na 6
exyou

Zawsze zastanawiam się dlaczego ci, któzy chwalą jakiś film stawiają się "wyżej" w hierarchii? Że oni to niby zrozumieli, oni to poczuli a reszta to ma za mało tego albo tamtego.

Wziąłeś pod uwagę to że film jest słaby a ty jako osoba, która się nasłuchała że to genialny super ekstra film na siłe dodała sobie symbolike i ideologie?

Jak ty wygłaszasz tezy to i ja sobie pozwole.

Film jest słaby i nudny a żeby wystawić mu 10 trzeba mieć w sobie dużo próżności i mało asertywności

ocenił(a) film na 10
BartasBartas

Ten film nie jest słaby tylko ludzie w dzisiejszych czasach są mało wrażliwi na takie wysmakowane rzeczy, wszystko chcą mieć szybko i zaraz.Osoba która nie ma do czynienia ze sztuką a jej znajomość ogranicza się do obrazów Matejki nie skuma że wiele kadrów tego filmu działa jak obrazy abstrakcyjne, świetnie ujęte kompozycyjne.To jak z muzyką, niektórzy nie rozumieją fenomenu Pink Floyd, Briana Eno,Davida Bowie, Velvet underground.Kwestia poczucia estetyki, jedni, ci bardziej próżni i prości ludzie wolą posłuchać disco polo czy innych mało wymagających rzeczy i oglądnąć sieczki typu Transformers. Film jest świetny ale nie dla każdego, żeby go zrozumieć trzeba mieć troche oleju w głowie i wyższe poczucie estetyki, taka prawda. To ambitne kino.

ocenił(a) film na 6
exyou

no i widzisz jesteś na tyle próżny że nie przyjmujesz innej prawdy. To ambitne kino i taka prawda - a kto nie rozumie temu brakuje gustu, oleju w głowie i poczucia estetyki.

no po prostu głupek.

exyou

Jednemu się spodobało, a drugiemu nie. Ale robicie to samo, wywyższacie się nad sobą. Po co to? I gdzie tu sens? Daną sztukę się czuje, albo się nie czuje. I to nie powinno być powodem do bufonady i wzajemnego obrażania. No ludzie. A co najgorsze, wrzucacie oponentów do jednego wora. BartasBartas, również oceniłam ten film na 10. I co? Również wg ciebie mam w sobie dużo próżności i mało asertywności? Na jakiej niby podstawie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones