PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 720
ocen
7,7 10 1 139720
8,8 47
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

jest to najlepszy film SF w historii kina. A Stanley Kubrick jest jednym z najlepszych reżyserów w historii kina.

Sqrchybyk

Ale truizmem zarzuciłeś. :D

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Ale kiedy to było :D

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Ach, młody i prosty wtedy byłem, dziś bym takich oczywistych oczywistości nie pisał, a jeśli nawet, to ładniejszych słów bym użył. Ale zdania przez ten czas (8 lat - Łojezusicku...) nie zmieniłem ;-)

Sqrchybyk

Film słaby.

Sqrchybyk

nie da się ustalić który film jest najlepszy, można jedynie podać grupę tytułów

ocenił(a) film na 10
nemo899

Jak to się nie da, skoro ja to już 10 lat temu zrobiłem? ;)

Sqrchybyk

.. ale wtedy nie miałeś możliwości uwzglednienia filmów, które powstały w ciągiu tych dziesięciu lat

ocenił(a) film na 10
nemo899

Eee, żaden z nich nawet nie siedzi obok "Odysei" :)

Sqrchybyk

Jestem przed obejrzeniem Interstellar. Może ten zasłuży na siedzenie obok.

ocenił(a) film na 10
nemo899

Zaprawdę powiadam ci: nie zasługuje...

Sqrchybyk

gorszy od niego film i tak może być świetny

ocenił(a) film na 10
nemo899

Naturalnie, być gorszym od geniusza to żaden wstyd :)

ocenił(a) film na 10
nemo899

Po namyśle stwierdzam, że jest jeden film sf z tego wieku, którego poziom jest porównywalny (ale tylko porównywalny ;)) z "Odyseją" - "Ona" Spike Jonze'a. Acz oczywiście to inny rodzaj sf...

Sqrchybyk

Sprawdzę cię

ocenił(a) film na 9
nemo899

Interstellar jest genialny, naprawde polecam. Muzyka Hansa Zimmera powala, film dostal nominacje do zlotych globow w tej kategorii...
..ale nadal nie jest to arcydzielo na miare Odysei, i watpie ze kiedys takie powstanie.
Skurczybyku :) ja tez szukam tego filmu "Ona", wiesz gdzie go znalezc?

ocenił(a) film na 10
sexysin

W sklepie? ;) Niedługo pewno na Canal+ będzie.

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

Powiedzcie mi co takiego było genialnego w tej odysei? I jak zinterpretowaliście koniec filmu?

ocenił(a) film na 10
a_f1

Przede wszystkim klimat. A co do interpretacji to... Wiesz, ten film jest na tyle stary, że ludzie raczej nie miewają swoich osobistych interpretacji, tylko obowiązuje jedna, wykształcona przez lata ;)

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

Chyba nie zrozumiałem puenty. Narodziny człowieka były porównane do narodzin planety? W sumie nie wiem dlaczego nawet, mam pewne skojarzenia, w których chodzi o to że wszystko jest podobne, różni się tylko skala, ale nie jestem pewien czy to autor miał na myśli. Nie znam ogólnej interpretacji tego filmu, ale jak możesz to mi napisz, proszę :)

ocenił(a) film na 10
a_f1

Nie, sam sobie poszukaj ;) Możesz też przeczytać książkę Clarke'a, opartą o film (właśnie tak!); jest dość krótka, a przy tym znakomita. Choć naturalnie filmowi ustępuje :)

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Amen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones