PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433913}

2012

6,2 270 219
ocen
6,2 10 1 270219
4,6 19
ocen krytyków
2012
powrót do forum filmu 2012

To jest film katastroficzny, najlepiej podejść do niego z nastawieniem wypicia kilku piwek i pooglądania efektów specjalnych, które robią wrażenie. Kto tu szuka fabuły czy teorii naukowych to jest po prostu głupi. Za brak wyżej wymienionych ważnych czynników do powstania dobrego filmu, można już na początku obniżyć ocenę a potem dobrze się bawić i nie gęgać. Jak ktoś lubi ten gatunek, polecam.

ocenił(a) film na 6
Lestero

zgadzam sie w tym filmie tylko efekty specjalne i kilka scen akcji robi wrażenie , reszte fabuły można pójsc zrobić herbate iść do wc i nic sie nie strac ;p

ocenił(a) film na 3
Lestero

Zobacz sobie Płonący Wieżowiec jak chcesz dobre kino katastroficzne .A nie ten crap

ocenił(a) film na 6
Lestero

Katastroficzny to nie znaczy zaraz naiwny czy głupi, kiedyś potrafili kręcić o pożarach, trzęsieniach ziemi czy innych kataklizmach naprawdę porywające filmy, a teraz ... teraz powstają takie tandetne familijne przygodówki jak 2012. Tylko efekty super, naprawdę realizacja z wielkim rozmachem więc oglądało się spoko. Jak na przygodowo-fantastyczne kino familijne to zasługuje na 6

ocenił(a) film na 7
OmniModo

Od początku zapowiadali że to film o końcu świata a ty spodziewałeś się logicznych wydarzeń. Ostatni film katastroficzny San Andreas (z 2015 r) jest chyba o jakichś trzęsieniach więc nie uogólniaj.

ocenił(a) film na 6
Lestero

Nie o to chodzi. Sama katastrofa/koniec świata może być abstrakcyjny i nierealny, ale przygody bohaterów biorących udział w tych wydarzeniach powinny mieć większą dawkę realizmu. Szczególnie jeśli chodzi o zwykłą familię, a nie jakiś super wyszkolonych speców.
Gdybym miał ocenić tylko realność "2012" to dostałby 2 lub maks. 3 , ale liczyłem się z tym, że to wysokobudżetowa bajeczka więc moja nota jest znacznie wyższa. Nie uogólniam sprawy.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

To nie jest bajeczka bo takie coś kiedyś nastanie

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Może się zisci prędzej czy później na pewno
..wtedy ludzie może zmądrzeją

Lestero

dokładnie. Film miał być efektowną rozrywką dla całej rodziny i taki właśnie był. Gdyby mieli kręcić film poważny symulujący prawdziwe wydarzenia to przychód w box office byłby ze 3 razy mniejszy bo film albo by był zbyt drastyczny albo zbyt nudny

ocenił(a) film na 3
Lestero

Piwo wolę wypić przy lepszych produkcjach, bo jak oglądam takie bzdety, to węgiel mi kwitnie w piwnicy. Ktoś już tu zaznaczył, że porządne kino katastroficzne, to na przykład Płonący wieżowiec. Ja dodam od siebie Twister, Port lotniczy z 1970 roku, czy nawet Trzęsienie ziemi z 1974. Oczywiste jest to, że film katastroficzny, szczególnie z elementami s/f, nie jest dziełem wymagającym, ale na Boga, trochę realizmu i sensu. Naszpikowanie efektami to nie wszystko. Przynajmniej mi to nie odpowiada. I niby dlaczego mam nie gęgać, skoro produkcja jest słaba, podobnie jak w przypadku takiego Pojutrze. Już Góra Dantego z Brosnanem jest lepsza.

ocenił(a) film na 5
chemas

Twister? Porządnym kinem katastroficznym? Słodkie :)

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

Bardzo się cieszę.

ocenił(a) film na 5
chemas

Ja nie za bardzo, ale skoro Tobie tyle wystarczy... ;)

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

Lubimy zaczepiać, co?

ocenił(a) film na 5
chemas

Lubimy? To ilu was jest?

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

A skąd mogę wiedzieć ilu was jest

ocenił(a) film na 5
chemas

Niżej nie zejdę :) Miłego dnia :)

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

Wzajemnie

ocenił(a) film na 9
chemas

Gościu jeżeli piszesz że Twister jest lepszym i bardziej realistycznym filmem to wiem że masz nie równo pod sufitem (tak latające krowy itp) .Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Lestero

Ja tam się wcale nie czepiam fabuły lub czy naukowo coś jest nie tak, bo tu trzeba z przymrużeniem oka.ALE wykreowane postaci, ich dialogi i sytuacje międzyludzkie są tak idiotyczne, że twórcy mają chyba widza za kompletnego idiotę... Serio to jest takie do przesady 'hamerykańskie', że się coś robi...

ocenił(a) film na 9
Lestero

Piwku? Ja bym chciał by coś takiego było w mniejszej skali to może ludzie by zmądrzeli

ocenił(a) film na 4
Lestero

Czy dobrze rozumiem? Oczekuję od filmu fabuły więc jestem głupi?

ocenił(a) film na 10
Lestero

Zgadzam się z tobą. I nie ma sensu innych przekonywać do tego czy film dobry czy nie. Co z tego że fabuła miała milion błędów i absurdów, które wymienił pewien użytkownik w innym poście. Wszystkie są tak oczywiste że nie trzeba ich nawet spisywać. Może główną wadą filmu jest jego długość , powinni całkowicie wyciąć to co miało być fabułą i zostawić tylko efekty specjalne. Fabuła tego filmu jest na poziomie przedszkolaka , który uczy się budować opowiadanie ale nie dba o szczegóły. Oceniam film wysoko z sentymentu do filmów katastroficznych oraz kilku aktorów, których filmy lubię oglądać.

Lestero

Jak ktoś lubi naiwny szajs bez logiki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones