PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253995}

21

7,2 104 451
ocen
7,2 10 1 104451
5,4 10
ocen krytyków
21
powrót do forum filmu 21

Wszystko ok, ale...

ocenił(a) film na 7

...skoro był taki genialny, to jak mógł do cholery trzymać tyle pieniędzy w (chyba to był)
akademiku?! Mógł sobie założyć kilka kont czy coś. Popsuło mi to jego obraz jako "geniusza".

matsi

Polecam przeczytać książkę Bena Mezricha pt. "Gracz". Jest opisana PRAWDZIWA historia Seymona Dukacha i jego drużyny. Opisano tam między innymi to dlaczego członkowie tej paczki nie mogli/ nie chcieli zakładać kont bankowych i zmuszeni byli do "chomikowania" pieniędzy w koszach z brudna bielizną :)

ocenił(a) film na 7
sandinista21

Z chęcią przeczytam :)

ocenił(a) film na 4
sandinista21

Konto bankowe kontra kosz z bielizną lub panel na suficie to nie są jedyne sposoby na przechowywanie pieniędzy. Tacy geniusze naprawdę powinni na to wpaść.

ocenił(a) film na 8
matsi

Bez czytania książki mogę stwierdzić, że z obawy przed IRS'em. I udowodnij tu skąd masz tyle kasy. Bo przecie za coś grać musiałeś. i koło się zamyka.
Pewnie są inne powody, ale ten od razu przyszedł mi do głowy.

ocenił(a) film na 7
Van_21

Chodziło mi o to żeby założyli konta zagraniczne, albo coś w tym stylu - na pewno ludzie z takim ilorazem inteligencji wymyślili by coś lepszego niż wspomniany "kosz z brudną bielizną" aby ukryć dochody przez skarbówką. Inna sprawa - ok, skrytka, ale akademik?

ocenił(a) film na 8
matsi

No też prawda..
Ja jak tylko zobaczyłem, że chowa tą kasę pod sufitem to od razu pomyślałem. Pewnie ktoś go opindoli. Naiwniak aż brzydko. A może jankesi tak mają...? ;)

użytkownik usunięty
matsi

Też nie mogłem uwierzyć że ten geniusz to taki... matoł(?). Człowiek z mega wybitnym ilorazem inteligencji i taką wiedzą mógł postąpić jak dziecko, ba! nawet gorzej, żaden dzieciak nie jest aż tak naiwny. Dziura logiczna w scenariuszu aż razi, no ale cóż, film by się za szybko skończył.

ocenił(a) film na 8
matsi

Że nie zakładali kont to zrozumiałe, ale nie mógł od czasu do czasu odwiedzić matki i ukryć u niej pieniędzy?

Alee

Tak, a matka zrobiłaby mu niespodziankę i przeprowadziłaby się. Najlepsze wyjście to chyba tak jak ktoś wspomniał - założyć kilka zagranicznych kont. A poza tym skoro już chował kasę nad sufitem to mógł ją włożyć do sejfu.

ocenił(a) film na 7
Glonojad16

Konta bankowe to zawsze jakiś ślad, lepiej skrytkę depozytową w banku, nikt nie widzi co tam trzymasz albo po prostu wynajęcie jakiegoś lokalu czy garażu, najlepiej w innej miejscowości. Jak na takiego geniusza to schowek pod sufitem był dziecinadą, przez co maksymalnie odrealnił fabułę i tym samym obniżył moją ocenę tego filmu ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones