PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635631}

247 dni

Marco W. - 247 Tage im türkischen Gefängnis
6,5 2 201
ocen
6,5 10 1 2201
247 dni
powrót do forum filmu 247 dni

Właśnie dlatego nigdy nie pojadę na wakacje do krajów typu Turcja, Tunezja, Egipt!
Pamiętam jeszcze historię Polskiego szermierza, który został sprowokowany na lotnisku przez jakiegoś turka i go uderzył. Przesiedział za to 8 miesięcy w tureckim więzieniu i nie pomogły interwencje MSZ itp. Co mogłoby spotkać w takiej sytuacji zwykłego szarego obywatela?
Kolejna historia: młody Brytyjczyk pocałował w policzek Turczynkę w jakimś barze. Po wyjściu został zadźgany przez jej znajomych...
To są naprawdę dzikie kraje. Przez, wydawałoby się, niewielką rzecz, mogą zniszczyć człowiekowi życie lub nawet tego życia pozbawić...
Film dobry, ponieważ porusza istotną kwestię. Wiele osób zastanowi się po jego obejrzeniu, czy warto odwiedzać kraje arabskie...

Tarkando

Zgadzam się z Tobą w tych krajach panuje dzicz. Nie tak dawno Anglicy przestawiali Polskę jako kraj chuligaństwa i biegania z maczetami przez kiboli. Dokładnie przed Euro 2012. Z kolei nawet na YouTube jest filmik pokazujący jak banda murzynów w Londynie pobiła i okradła Azjatyckiego turystę. Jeśli chodzi o wybryki typu kogoś zadźgano/ zastrzelono, jest to problem obejmujący nie tylko Turcję, ale i wszystkie kraje świata. CO do przepisów, nie wiem jak w było naprawdę, ale moim zdaniem sędzia był uprzedzony do obcokrajowców. Problemem natomiast nie jest prawo, a dziewczynka, która ma nieźle narąbane do głowy. Takie sytuacje zdarzają się również w Polsce i jest ich bardzo wiele. Kolega miał raz podobną sytuację, kiedy przystawiała się do niego nastolatka. Zapewniała, że ma 18 lat i tak dalej. Przystawiała się do niego i tak dalej i byli na to świadkowie. W końcu wzięła go za rękę zaciągnęła do kibla. Z tym, że na jego szczęście kolega zadzwonił i powiedział, że tamta ma podobno 12 lat. A wyglądała na znacznie starszą, do tego umalowana itp. Problemem są właśnie pierdo lnięte nastolatki, którym buzują hormony, a brak odpowiedniej opieki ze strony dorosłych doprowadza to takich sytuacji. Jeśli chodzi o kraje arabskie to faktycznie panuje tam dzicz. Porwania turystów oraz zamykanie za rzeczy wręcz śmieszne, za które u nas grozi co najwyżej grzywna jest na porządku dziennym.

ocenił(a) film na 7
gostekk

" Problemem są właśnie pierdo lnięte nastolatki, którym buzują hormony, .." - 100% racji, ale problemem są też chłopacy/faceci, którzy się temu poddają. Kto normalny podczas imprezy będzie się miział z zupełnie obcą osobą? Chyba nie szanujący się człowiek. Juz nie wspomnę, że istnieje ryzyko zarażenia się jakąś chorobą. Pozdrawiam ;)

alice17

Kto normalny? Pewnie cała masa napalonych nastolatków. Takie czasy niestety.

ocenił(a) film na 5
Tarkando

nie są dzikusami. bronią 13-latek przed seksem. to chyba OK nieee? Islam bardzo sznauje kobiety, broni ich czci. Gdyby nie to, ze kolo miał przedwczesny wytrysk to nie zostawiłby nasienia tylko na ciele dziewczynki ale by ją rozdziewiczył i spuścił się do środka. To już byłby gwałt i niezła kara dlań. Przedwczesny wytrysk paradoksalnie uratował go! Nie zdązył zrobic więcej bo od razu explodował po tym jak go zaczęła obmacywać

ocenił(a) film na 7
Korekta

Z tego co pamiętam, to powiedziała, że ma 16 lat i sama się do niego dobierała, więc o gwałcie nie mam mowy. Z fabuły filmu wynika, że gość chłopak nie zrobił niczego złego, a przesiedział ponad 8 miesięcy. Warto zwrócić uwagę na dwie pozostałe historie, które tutaj przytoczyłem.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Korekta

Od kiedy islam szanuje kobiety?zenada

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Tarkando

Nie oceniaj całego kraju, na podstawie pojedynczych, patologicznych zachowań. O Turcji wiesz tylko tyle, co gdzieś przeczytałeś i jest to obraz fałszywy.

"Wiele osób zastanowi się po jego obejrzeniu, czy warto odwiedzać kraje arabskie..."

Turcja nie należy do krajów arabskich.

marcin261287

Chcialam to samo napisac! Ale niektorym nie warto tlumaczyc, ze Turcja, Pakistan czy Iran nie sa krajami arabskimi - widac nie zostali poinformowani w szkole. Turcje znam naprawde dobrze (2 lata w Ankarze) i wspominam milo (w przeciwienstwie do Indii). No i nikt mnie nie zamknal na lotnisku - pewnie dlatego, ze sie nie rzucalam do celnika.

cumartesi

Ja rok spędziłem w Manavgat. Poza okropnymi kierowcami i częstymi przerwami w dostawach prądu nie mogę powiedzieć niczego złego o życiu w tym kraju.

marcin261287

Bylam tam, chyba jeden dzien, bo pamietam wodospady - spedzilam tez pol roku w Antalyii, wiec nie bylo super daleko. Dosyc czesto bywalam przymusowo w Izmirze, bo byla tam druga filia i wlasciwie tylko o nim moge powiedziec pare negatywnych rzeczy. W Turcji zawsze sie balam przejsc przez ulice, ale pradu nie bylo tylko w czasie burz, wiec relatywnie rzadko.
Ech, milo powspominac :)

ocenił(a) film na 8
Tarkando

Jeśli sądzisz, że w Polsce jest inaczej, to przeczytaj sobie "Tabloid. Śmierć w tytule".

Tarkando

Zgadzam się, że ogromną większość krajów Afryki, Azji i Ameryki Płd należy omijać. To jest totalna dzicz i chamstwo. Jedynym wyjątkiem są Indie i Nepal- tam jest w miarę normalnie i sympatycznie.Przy zachowaniu standardowej ostrożności nie miałem tam żadnych problemów.

Tarkando

A ja byłem u dzikusów i nic. Może dlatego, że nikogo nie szukałem (NIE SZUKAŁEM) zaczepki. Po ryju można dostać i w kraju, nawet po meczu 3 ligi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones