PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 622
oceny
7,4 10 1 70622
7,0 21
ocen krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

film ma dużo zwolenników i przeciwników, ale to czego nie można się przyczepić to
genialna scena monologu w WC. Film wart obejrzenia choćby dla tej sceny

ocenił(a) film na 7
BlackMarmalde

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 9
BlackMarmalde

Scena świetna. Obawiałem się, że usłyszę "pieprze Polaków". "Na szczęście" nie usłyszałem. Chociaż zapewne wielu obcokrajowców ma wyrobioną opinię na temat Polaków, po spotkaniu z naszymi emigrantami. Niekoniecznie najlepszą...

piotrek626

Heh dokładnie, też pomyślałem, że zaraz pojedzie Polakom ;) Naprawdę świetna scena, w ogóle bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 7
piotrek626

hehe chyba większość spodziewała się, że usłyszy "pieprze Polaków" :P

piotrek626

hahah, ja również ;)

piotrek626

My przynajmniej nie palimy aut i nie wywolujemy zamieszek jak "kolorowi" we Francji:)

ocenił(a) film na 10
BlackMarmalde

Tak... Jeden z najlepszych monologów jaki słyszałem i chyba najbardziej kontrowersyjny. :)

wesoly_kostek23

Chyba zartujecie. cały film wygląda na etiudę filmowca z liceum, a "monolog" to grafomania półinteligenta.

ocenił(a) film na 1
BlackMarmalde

Dla mnie to była jedna ze scen, z której sztuczność aż wylewała się z ekranu, wprost na moją osobę.
Ale to tylko moja opinia.

Rekomendacja zawiodła: 70% prawdopodobieństwa, że mi się spodoba.

LadyCzikita

Dokładnie. cały film koszmarnie się zestarzał. po latach widac jego pustkę.

BlackMarmalde

Pseudointelektualny bełkot i sztuczna scena. Tak, żeby dzieci piały z zachwytu.

Omnikoron

"Pseudointelektualny" fajne słówka używane nagminnie, szczególnie przez osoby, które błędnie sądzą, że używanie go sprawi, że będą odbierane jako inteligentne. Pzdr.

ocenił(a) film na 8
lukaasz471

Popieram!

lukaasz471

Poklaszczcie sobie obaj, podajcie sobie dłoń, poliżcie i pogratulujcie, a potem, kiedy już stwierdzicie, że jesteście ponad przeciętność swoją przenikliwością i klawym komentarzem, wyjaśnijcie, co ta scena niby wniosła do filmu i czemu nie była, jak już zresztą napisałem PSEUDOINTELEKTUALNYM pierdem.

:)

Omnikoron

Każdy ma inne zdanie i inny sposób odbierania. Może ta scena była trochę przewidywalna, ale miała w sobie jakąś moc. Było czuć prawdziwe uczucia wylewające się z usta Norton'a: nienawiść, bezradność, złość.. itd. itp... Rozumiem, że komuś ta scena może się nie podobać, ale nie lubię słowa "pseudointelektualny", które na tym forum używane jest nagminnie i bardzo często jest przejawem niemożności głębszego, bardziej dosadnego wysłowienia się. Jednak patrząc na Twoje przecinki Omnikoron, dochodzę do wniosku, że potrafisz się wysławiać i pewnie mógłbyś powiedzieć bardziej szczegółowo, co Ci się w niej nie podobało. .. Nieprawdaż?

Omnikoron

Niezły z ciebie ignorant.

adeck92

Jasne .. Kiedy ja sie first time logowalem na filmwebie, Ty jeszcze w pieluszku robiłeś.

Pozdrawiam

Omnikoron

Dobry jesteś. Koledze, który rozpisał się sensownie nie raczyłeś odpisać przez ponad miesiąc, a mi na mój krótki, aczkolwiek trafny post odpowiedziałeś w trymiga. Heh widzę czytanie boli, o wielki krytyku ;)

adeck92

Nie boli - akurat pocztę miałem otwartą i zatrąbiło mi info o odpowiedzi na posta - a mówiąc zatrąbiło, mam na myśli "niemal mnie o zwał przyprawiło" - zatem odpisałem.

Niemnie, kolega lukaasz471 napisał rewelacyjnego posta, do którego ustosunkować się już niestety nie mogę, a to z tej prostej przyczyny, ze filmu po prostu już nie pamiętam i samej sceny również. Tak już mam, że to co do mnie nie przemawia, szybko samo z głowy wylatuje, a filmu tym bardziej zamiaru ponownie oglądać nie mam.

Myślę, że lukaasz471 przeżyje brak mojej odpowiedzi, dojdzie do wniosku, że faktycznie jestem skretyniałym bucem i ... niech sobie żyje słodko z tą świadomością ;]

ocenił(a) film na 7
Omnikoron

dla mnie pseudointelektualnym można nazwać coś, co w zamierzeniu miało być intelektualne. a myślę, że nikt nie porwał się na to stosując co drugie słowo wyrażenie f*ck you i obrażając cudzoziemców ;) chodziło tu o wiele różnych rzeczy, ale niekoniecznie intelektualną wypowiedź. chyba że inaczej pojmujemy intelekt

ocenił(a) film na 6
BlackMarmalde

Strasznie słaby ten film był... strasznie...

BlackMarmalde

Nie wiem czy to przypadek ale Tuwim napisał wiersz o podobnym wydzwieku pt. Całujcie mnie wszyscy w dupę, do tego nasz wielki poeta umarł w 1953r. wiec byl niewątpliwie pierwszy.

ocenił(a) film na 7
kuksaniec

Wiersz Tuwima to arcydzieło. Ten monolog w kiblu można przy nim porównać do wypocin czwartoklasisty.

ocenił(a) film na 7
BlackMarmalde

Mi się to dłużyło, podobnie ta gadka ojca w samochodzie (czego to synek nie zrobi na jakimś zadupiu). Sam Norton chyba się z tym męczył. Jakkolwiek może to kwestia języka angielskiego (może nie jestem w stanie dostrzec poetyckiej elokwencji w bluzgach, mimo iż angielski znam), ale wydawało mi się to raczej mało wysublimowane w treści, a i forma była dziwna (gadanie do lustra). A sławna to jest modlitwa sąsiada z "Dnia Świra", a nie to.

ocenił(a) film na 8
creep_

U mnie zawsze ponad wspomnianą modlitwą górowała scena:

https://www.youtube.com/watch?v=nkjCFuvtH2s

ocenił(a) film na 7
kondor82

Jakże aktualna. Świetny film.

BlackMarmalde

W filmach często gadają do lustra. A swoją drogą, ciekawe co by powiedział na Polaków.. Też myślałem, że zaraz pojedzie po Nas. Nie wymienił nas, bo jesteśmy chyba za mało charakterystyczni wizualnie- nie nosimy turbanów ani pejsów a może nie ma się po prostu do czego przyczepić. Dla mnie scena odważna, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę amerykańską poprawność ale nie nazwał bym jej słynną. kultową czy genialną..

mipal_2

To była bardzo dobra scena.

ocenił(a) film na 8
BlackMarmalde

mnie ta scena, ten monolog przypomina jednego z beatników a właściwie jego "Skowyt" ?

mirekg1963

Tak, cos miedzy Ginsbergiem i Taksowkarzem.

ocenił(a) film na 6
BlackMarmalde

Mi przyszedł do głowy Tuwim, skojarzyłam z ,,Całujcie mnie wszyscy w dupę".

debowadam

Słuszne porównanie ;)

BlackMarmalde

Ten monolog to było coś. Rozwalił mnie głowę.

BlackMarmalde

Co jest genialnego w tej scenie?

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Jajco. Ile jeszcze tego swojego spamu wylejesz pod tym filmem?

hybrid_stigmata

nie twoja sprawa spermiarzu.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Sperm-co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones