PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=931}

28 dni

28 days
6,7 32 298
ocen
6,7 10 1 32298
28 dni
powrót do forum filmu 28 dni

Może to nie są dokładne cytaty, ale chodzi o ich istotę, a nie formę.
1. "Trzeba być wariatem, żeby ciągle powtarzać te same czynności, ale za każdym razem oczekiwać innych rezultatów."
2. "Nigdy nie bądź czyimś sloganem, ponieważ jesteś poezją"
3. "Musisz się skoncentrować na drobiazgach. Na tym co możesz kontrolować. Myśl tylko o tych małych rzeczach i tylko o tych małych rzeczach."

Poza tym, w jednej z ostatnich scen widać jeszcze całe, słynne dwie wieże (film jest z roku 2000).

Moja konkluzja:
Jeśli nie potrafisz skoncentrować się na drobiazgach, ten film prawdopodobnie Ci się nie spodoba. A bez tych małych rzeczy, możesz nigdy nie dotrzeć do celu który sobie obrałeś(-aś).

ocenił(a) film na 9
VenomDealer

Mnie najbardziej się podoba ten pierwszy cytat :D Się uśmiałam :)
Dobry film! I jak zawsze uwielbiam grę Sandry Bullock...

VenomDealer

Też mi się bardzo podobał, ciężki temat potraktowany w miarę lekko dzięki czemu świetnie się ogląda od deski do deski. Ludzie hejtują ten film nie odróżniając dwóch gatunków filmowych: dramatu psychologicznego od komediodramatu. Jak dla mnie mocne 7/10

VenomDealer

Pierwszy cytat jest jednym z najgłupszych stwierdzeń jakie przeczytałem w życiu.

jin2311

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.

kasiabeier

Może jakieś źródło tego cytatu? Nie chodzi mi w każdym razie o demotywatory, czy inne kwejki dla dzieci. Zmartwię Cię - nie znajdziesz żadnej informacji o tym, że na tyle mądry człowiek powiedział coś tak głupiego.

jin2311

"Einstein w cytatach" zebrane przez Alice Calaprice (Wydawnictwo: Prószyński i S-ka) Polecam tę lekturę. :)

kasiabeier

Skoro Pani poleca to zapewne takową Pani przeczytała, co stwarza prawdopodobieństwo, że takową Pani posiada. Będę natomiast zbyt natarczywy i wymagający, prosząc, aby podała Pani źródło tego cytatu w książce, ponieważ sama książka to nadal nie jest źródło.

Czyli będę upierał się dalej - ten cytat to jedno z największych cliche, najczęściej używanych przez polityków (głównie demokratów), którego sens nie ma żadnego oparcia w rzeczywistym świecie.

jin2311

Niestety nie mam tej książki, ale nie rozumiem dlaczego to stwierdzenie uważa Pan za głupie (jakoś tak Pan przeszedł z TY na Pani, nie wiem dlaczego:)) Wyobraźmy sobie prostą czynność np. Otwiera Pan słoik z ogórkami ale niestety zakrętka "nie puszcza" co Pan robi? Cokolwiek byle otworzyć.Zwiększa siłę (jeśli ma więcej siły, ja na przykład podważam nożem żeby powietrze wpuścić) albo prosi Pan kogoś o pomoc. Tak czy inaczej widząc brak efektu każdy z nas coś zmienia żeby zamierzony efekt osiągnąć. Szaleństwem byłoby usiłowanie otworzenia owego słoika z tą samą siłą bo dwie godziny można by próbować i słoik byłby nadal zamknięty:) O to właśnie chodzi w tym tekście. Jak chcesz innych rezultatów to musisz inaczej zadziałać. Pozdrawiam

kasiabeier

Przepraszam, momentami potrafię się zagalopować.

A co do samego stwierdzenia - może źle to ująłem - nie uważam go za głupie, lecz w wielu sytuacjach po prostu niepoprawne (z mojego punktu widzenia, który oparty był na świecie nauki - eksperymenty oparte na grupach kontrolnych odbywają się na takich samych zasadach, a wyniki samego badania bardzo często się od siebie różnią, pomimo takich samych założeń pomiędzy dwoma doświadczeniami).

Jednakże Pani punkt widzenia jest jak najbardziej poprawny i interesujący.
Pozdrawiam serdecznie.

jin2311

Dobrze, że nie każesz udowadniać, że Einstein istniał. Co do domniemanej głupoty tego stwierdzenia, to ciężko sobie wyobrazić stwierdzenie bardziej oczywiste, a podstawowa wiedza np. z fizyki i chemii mówi, że akurat taki sam eksperyment, przeprowadzony w takich samych warunkach, musi dać ten sam rezultat.

VenomDealer

"Trzeba być wariatem, żeby ciągle powtarzać te same czynności, ale za każdym razem oczekiwać innych rezultatów."
Nie trzeba być wariatem. Wystarczy być... rybakiem! Co robi rybak, kiedy wyciąga pustą sieć? Zarzuca ją znowu. A co innego miałby zrobić?

Mysterious_Traveller

Poszukać lepszego miejsca na zarzucenie sieci ;)

ocenił(a) film na 9
VenomDealer

Wspaniały film. Dla mnie najważniejsze są te słowa, żeby się skupić na drobiazgach i nie myśleć o całości. Oglądnelam film 3x w ciagu ostatnich 3 dni...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones