PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139141}

28 tygodni później

28 Weeks Later
6,6 54 496
ocen
6,6 10 1 54496
6,7 7
ocen krytyków
28 tygodni później
powrót do forum filmu 28 tygodni później

Fabuła jest w obydwu częściach bardzo dobra, lepsza niż w 9 na 10 innych filmach o tej
tematyce. Fabuła w takich filmach o zombie jak TWD lub Świt Żywych Trupów wcale nie jest
lepsza. Gra aktorska jest na poziomie europejskim i nie odbiega od tego do czego przyzwyczaili
nas twórcy pierwszego RECa czy innych filmów z tego gatunku. Bądźmy szczerzy, horror z zombie
to nie film akcji typu Avatar czy Matrix. Większych efektów specjalnych brak ale na pewno to nie
jest wadą filmu gdyż to nie Szklana Pułapka 7 a film o ZOMBIE. A jak efekty specjalne wyszły
World War Z to widzieliśmy wszyscy, film z Bradem Pitem jest nieporównywalnie gorszy od 28
dni i 28 tygodni później.

Polecam film każdemu fanowi gatunku, jednym się spodoba innym nie, jednak moim zdaniem
jest to jeden z najlepszych filmów o zombie. Szkoda, że nie powstanie planowana część trzecia,
gdzieś słyszałem, że właściciele praw autorskich do świata "28...." pokłócili się ze sobą i nie
mają w planach się dogadać, każdy każdemu na złość.

ocenił(a) film na 7
hotsauce

Zgadzam się z tobą.Ale co do kontynuacji jest ona bardzo dobra ale zdecydowanie nie dorównuje jedynce,nie ma tego czegoś!Pierwszą część można było łatwo zapamiętać ze względu na wyjątkowość,drugą już nie tak łatwo przydałaby się jeszcze trzecia część dla lepszego porównania czyli 28 lat później i zaraza na całym globie to byłoby coś na prawdę interesującego.Ocena 8/10.

DemiaN

Tak, pierwsza część wniosła coś całkiem nowego i rzadko kiedy kolejne części potrafią wnieść tyle by przyćmić tę pierwszą. Sporo ludzi np toleruje tylko pierwsze Resident Evil, czy może nawet drugą i trzecią część ale kolejne... ja tam lubię oglądać powtórnie całe 28, Resident... Mało jest takich filmów, więc może dlatego czerpię ilę mogę z tego co jest ;)

ocenił(a) film na 7
joka_2

Dokładnie mało jest takich dobrych filmów,dlatego ja również oglądam kilka razy takie produkcje.

ocenił(a) film na 6
DemiaN

Po 28 latach już by nie było śladu po zarazie.

hotsauce

''Gra aktorska jest na poziomie europejskim i nie odbiega od tego do czego przyzwyczaili
nas twórcy pierwszego RECa czy innych filmów z tego gatunku.'' Gra aktoska jest bardzo dobra jak nie patrzeć grają w tym filmie dość znane persony, taki REC nie ma w ogole podejsca do 28 weeks later :) Efekty gore świetne, design zainfekowanych mistrzostwo świata, nie wiem jakch efektów oczekuje dzisiejszy widz od horroru ale jak oglądałem World War Z to śmiech na sali przez dziecinne CGI zombiakow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones