28 Miesięcy Później [SPOILER]

ostatnia wypowiedź: arrowman
rafamalk rafamalk
ocena: 8

Czyżby szykowała się trzecia część? Końcówka i ta wieża Eiffla dają do myślenia: "Jak do k... nędzy przepłynęli przez kanał La Manche"?

• revbrk_2 revbrk_2

Wcale nie przepłynęli, widocznie dzieciak rozprzestrzeni zarazę.

• rafamalk rafamalk

No dobra. Jak dzieciak się tam dostał? Przeleciał Helikopterem z Londynu do Paryża?

• elvisthorn elvisthorn

wlasnie przelecial, ten wojak ktory splonal prosil pilota helikoptera aby przerzucil ich za kanal bo w bazie ich odrazu zabija.
        dzieciak byl przeciez zarazony jak swoja matka i mogl rozniesc zaraze. proste

• rafamalk rafamalk

Może i się proste wydaje, ale chyba helikoptery takiego zasięgu nie mają, co?

• gerald_00 gerald_00
            ocena: 5

Helikopter jest pokazany w ostatniej scenie juz w Paryzu a co do zasiegu takich maszyn to przeciez film..

• Looney Looney

Z Londynu do Paryża jest w linii prostej jakieś 400 km. Nawet szturmowe helikoptery jak Apachemają zasięgo ok 450 km. Więc jak najbardziej realne jest przelecenie śmigłowcem z Londynu do Paryża.

• rafamalk rafamalk

Ale ten helikopter jeszcze dużo latał po Londynie więc paliwa trochę poszło.

• Looney Looney

No tak, jednakgdzieś paliwo musieli anerykańcy trzymać. Więc prawdopodobnie poprostu się dotankował. Jak na Wembley przyleciał, to tam zaraz za rogiem jest fajna stacja benzynowa ;) I taka fajna hinduska-zombie obsługuje.

• burgund burgund
                    ocena: 10

Helikopter nie musiał dolecieć do Paryża.

Wystarczyło, że przeleciał kanał la manche (kilkadziesiąt kilometrów)
                    wedle małych napisów między migawkami 28 dni po przelocie wirus doszedł do Paryża.

• filmowymaruda filmowymaruda

Może dwie jaskółki europejskie przeniosły spleciony lianami helikopter, trzymając je za końcówki...

• BartSmith BartSmith

Jeżeli to miało być śmieszne to ci coś nie wyszło.

• kozas15 kozas15
                        ocena: 6

Wyszlo i to tak, ze niezle sie usmialem. Najwidoczniej nie zalapales aluzji, ale tekst o jaskolkach i kokosie( tutaj mamy akurat helikopter) pojawia sie w wieeeelu filmach i grach.

A teraz....

MODRZEW !

• Mudshark Mudshark
                      ocena: 5

wyszło wyszło, zajebisty refleks, panie filmowymaruda, gratuluję.

• Kossen Kossen

A co, jeśli to były afrykańskie?

• karol66 karol66

10/10 uśmiałem się :)

• Tortuga033 Tortuga033
                  ocena: 6

Człowieku to jest tylko film.....

• arrowman arrowman

Kanał La Manche
            najwęższe miejsce: 32 km
            najszersze miejsce: 249 km

Zasięg np. PZL W-3 Sokół:
            734 km

Kanał La Manche przepłyniesz nawet łodzią wiosłową. Oczywiście jest to raczej niewykonywalne w złych warunkach.

• veyrone7 veyrone7

a powiedzcie mi po kiego grzyba ma on ludzi zarażać przecież on ma wirusa we krwi i w ślinie a raczej sie nie całuje prawda a ze jest tam z siostrą i tym pilotem to raczej będzie miał co jeść.

• slimol4000 slimol4000

wystarczyło, że napili się z jednej butelki.. i cały helikopter jest stracony. jak dla mnie to zaczeło się to w helikopterze i mieli lądowanie awaryjne.. do Paryża nie było (zarażonym) tak trudno dojść ze względu na duże skupisko ludzi. zarażeni to czują.. niestety..

• P1G P1G
      ocena: 7

Cześć,
      ciekawe jest, że dyskutujecie na temat - czy helikopter mógł dolecieć czy nie, ale na tematu, czy taka zaraz jest realna czy nie - nikt nie wspomniał.
      Film na 6/10. Bardzo dobra gra aktorska, szczególnie dwójka rodziców - Robert Carlyle + Catherine McCormack: co w horrorach rzadko się zdarza poruszające sceny z udziałem tej dwójki. Ciekawym elementem tej serii filmów (narazie tylko dwa), jest fakt, że akcja skupiona jest na dwójce głównych bohaterów, a zaraz nie ropatrywana w kategorii totalnej apokalipsy - raczej apokalipsa dla głównych bohaterów. Nie widać w filmie także specjalnego przeintelektualizowania - akcja i emocje są głównym paliwem tego filmu.

• scarfi scarfi

Nie mam nic przeciwko kontynuacji tak dobrych horrorów :)

• VojtiZZZ VojtiZZZ

Tam wcale nie jest pokazane ze ten helikopter jest w paryzu . To ze scene z zainfekowanymi poprzedza scena z helikopterem nie znaczy ze on tam jest.

• Poznaj_Rzeznika Poznaj_Rzeznika

Ludzie nie badzcie osłami. Troche realnej wyobraźni!
      Mogli przeciez po drodze zatankować. Dolecieli do brzegów europy i tam mogl ich wysadzic. Chlopak nosil wirusa, mial to we ślinie tak jak jego matka i mogl w rozne sposoby zarazić innych ludzi. Proste ;)

• Poznaj_Rzeznika Poznaj_Rzeznika

A co nastepnej czesci to mysle ze jak najbardziej za kilka lat mozemy ujrzec film, jak sie wszyscy domyslaja 28 miesiecy pozniej ;)
        Europa, Azja, Afryka zostaja zarazone wirusem;p W ciagu 28 miesiecy prawie caly swiat jest zarazony ;] I mamy cos w stylu LAND OF THE DEAD hehe ;P To tylko domysly of cors.

• rudaxxxmarta rudaxxxmarta
          ocena: 9

Moze nawet nie za kilka lat :D
          Ale z tym tytulem "28 miesiecy pozniej" to calkiem prawdopodobne,bo mozna o tym przeczytac na wikipedii :D

• ThomasPPL ThomasPPL

Jasna cholera, jeszcze trochę i z Seri 28 days/months/years itd. zrobią RE..

• rudii77 rudii77

ożeszkurde niesamowicie mnie rozbawiła ta dyskusja na temat śmigłowca XD to przecież proste jak drut - dolecieli helikopterem do watykanu a z tamtąd to już rzut beretem do Paryża - krótka piłka, szybka rozmowa u Racingera i papa mobile do dyspozycji XD po drode tankowali na okenciu ofcourse :D

• rudii77 rudii77

zapomniaŁem jeszcze dodać że jestem gorącym fanem tego filmu i czekam na dalszy ciąg...

ps. pierwszy film w którym zombiaki tak szybko popitalają a nie ciągną się jak flaki z olejem:)

ps2. jeśli ktoś lubi te klimaty polecam komiks "Żywe Trupy" - w Polsce wyszło na razie 2 tomy - rewelacja!

• Vermilion Vermilion

rozczaruje cię :P sprinterzy byli już w świcie :P

• che_to_fra_jer che_to_fra_jer

Vermilion, a ja Ciebie niestety rozczaruje ;) Sprinterzy byli wczesniej w 28 Dni pozniej - jest z 2002 roku a Swit zywych trupow jest z 2004 roku :)) pozdrawiam.
          28 Days later RULEZZz xDD xD

• sashka sashka

film generalnie bardzo zabawny ..szczególnie scena z -code red- kiedy ludzi zapakowali do "bezpiecznej" bazy ... i wylaczyli im prad xD profesjonalizm = zero paniki;) a poczatek tak dobrze sie zapowiadał.. :):)

• mika3011 mika3011

haha zajefajny koment xD Też to mi się trochę dziwne wydawało ^^

Pozdro ;*

• $user użytkownik usunięty

no wlasnie o to chodzi, ze w tym filmie pokazana jest glupota ludzi w obliczu regularnej 'apokalipsy' ;D
        a ogladalas pierwsza czesc? bo chce sie dowiedziec czy tez byla zabawna wg Ciebie ;]

• SiD_5 SiD_5
    ocena: 4

Jezeli to miala byc prowokacja to na pewno Ci sie udala :)

• deamon82 deamon82

To było denne zakończenie wspaniałego filmu. Biegali po Londynie a znaleźli się wkanale La Manche i Paryżu, jakby te miejscowości leżały na wybrzeżu i łączył je właśnie ten kanał, głupie to było, już by było lepsz jak zaraza by przeniosła się na ląd przez tego małego i tak mogli to zostawić.

• kamil_71 kamil_71

O rany. Pokazali wieze Eiffla po to, zeby nawet idiota sie skapnal, ze wirus dotarl do Francji.

• ___x___ ___x___

przeciez kazdy kto odpowiedział w tym wątku o tym wie :) LOL
      problem w tym czy polecieli:
      ----bezpośrednio do Paryża
      ----z międzytankowaniem
      ----wylądowali wcześniej, i zaraza doszła do Paryża już sama
      :D

• SIX_SIX_SIX SIX_SIX_SIX

pewnie wszystko sie wyjaśni na początku w III częsci.

• tomekk_nt_2 tomekk_nt_2

Nie ważne jest to czy dolecieli tam od razu, czy też z tankowaniem. Wieża Eiffla jest po prostu strasznie rozpoznawalnym symbolem, więc każdy zorientuje się, że zaraza z wysp dostała się na stały ląd (Europa). Moim zdaniem o to własnie chodzi.

• I_Like_Myself I_Like_Myself

a to wyspy brytyjskie nie leżą w Europie?
        człowiek to uczy się całe życie :)

• kameq kameq

Zaraza przeniosła sie do europy, wszyscy zamienimy sie w zoombie i bedziemy zjadac swoich krewnych. Kolejna czesc skonczy sie tak ze Amerykanie ocalą świat, kurde dlaczego zaraza nie przeniosła sie do USA ??? Hmmm zoombie w europie, dobry motyw, nie jestem w stanie sobie wyobrazic Kaczynskich zoombie:D:D:D

• xiaoxiaoxiao xiaoxiaoxiao

Ponieważ do Stanów helikopter by nie doleciał. Wątpie aby USA podjęło się próby "ocalenia świata" skoro nie potrafili odbudować Wielkiej Brytani. Ale to oczywiście film i nie nauczą się na błędach. Film mi się podobał moja ocena to 8/10 ale czy da się jeszcze zrobić 3 część? Bo ja wątpię.

• tomekk_nt_2 tomekk_nt_2

Zwalczanie zarazy z Europie nie ma sensu, bo skoro z Brytanią sobie nie poradzili, to w Europie już na pewno nie. Warto zauważyć, że jeśli dotarła do Europy, to bez problemów dostnie się też do Azji i Afryki, jako że te kontynenty sa ze sobą połączone. A Chińczyków jest cała wuchta więc na końcu wyszłoby, że zostają tylko Ameryki i Australia. ;]

• rudii77 rudii77

no i tak oto powinna zacząć się kolejna część - zombie opanowują europę azję afrykę, po czym super mocarstwo usa nie ma innego wyjścia a przeprowadzić 100% exterminację tych oto kontynentów - zatem tworzą doborowe oddziaŁy które stopniowo zostają wysyŁane na skażony ląd. największe siedliska żywej śmierci zostaja potraktowane Ładunkami nuklearnymi - oczywiście coś w trakcie idzie w Łeb...film się kończy...czekamy na 28 lat pÓźniej ...:)

• deamon82 deamon82

Nie mają szans się przedrzeć za Ural, bo po drodze Ruscy. To oni wpierdolą ich, a nie te zombiaki Ruskich. Po naszej wschodniej stronie sami kanibale, co się zżerali w czasie II wojny, więc zwrot akcji może być różny, to zombiaki powinni spierdalać bo dotarciu w te rejony. Ostatnio takie motywy nawet często dają w filmach, np. Evilenko (o ukraińskim pedofilu-kanibalu Czikitajło),albo chociażby w nowym Hannibalu (kanibalu, widać było po kim przejął nawyki, Ruscy i Litwiny). Tak więc jeśli zombiaki przejdą tą strefę, to trzecia część będzie kwasem.

• Luck89 Luck89

hehe, wlasnie jestem po seansie i rozbawiles mnie tym postem ;)

• klopsick klopsick

Hahahahahaha:D coś na wzór Alien vs Predator :D tyle że z ruskimi i tymi zombiakami. Druga bitwa o Stalingrad?:D

• KultRules KultRules

Człowieku co ty możesz wiedzieć o II wojnie światowej? Gdyby żołądek przysechł ci do kręgosłupa to pewnie też wpierdalał byś co się da. Myślisz ze oni jedli ludzi bo mieli ochotę spróbować jak smakuje wątróbka z człowieka? Nie mieli wyjścia. człowiek w skrajnych sytuacjach zrobi wszystko żeby przeżyć.

• $user użytkownik usunięty

Ciekawy byłby film z perspektywy Rosjan, oni by odrazu zrzucili na takie miasto atomówkę i wszyscy szczęśliwie żyli dalej ;), a nie jak ci amerykanie posprowadzali brudasów i zaraza znowu powstała bo dwa pedały musiały walnąć śliniacza.

• slimol4000 slimol4000

a część piąta będzie nosić nazwę "28 wieków później"? ;>

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: