PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139141}

28 tygodni później

28 Weeks Later
6,6 54 489
ocen
6,6 10 1 54489
6,7 7
ocen krytyków
28 tygodni później
powrót do forum filmu 28 tygodni później

Zombi

ocenił(a) film na 6

Nie podobało mi sie jak przedstawione byly spotkania z zombi. Kamera jakos dziwnie drżała, chyba po to
aby ukryc słabe efekty w filmie, myslałem ze poprzedniej czesci tak robili poniewaz film byl starszy i z tego
tytulu sadzilem ze nie da rady zrobic lepszych efektow ale gdy w drugiej czesci jest to samo to cos jest nie
tak. Momentami zle mi sie ogladało własnie zetkniecia z zombiakami poniewaz kamera tak latała ze ciezko
bylo zauwazyc co gdzie i jak. Ogółem film jest niezły, bardzo ciekawy scenariusz i świetny soundtrack.

Ps. Jesli chodzi o 20 s. przeinaczenie sie w zombi.. Moim zdaniem Kazdy rezyser ma prawo pokazac
szwendacza tak jak on go Sobie wyobraza. Przeciez zombi nie istnieje to tylko fantasy.

ocenił(a) film na 7
on_on

To nie były zombie, tylko zmutowana wścieklizna. Zombie to żywe trupy.
Kręcenie scen "z ręki" nie miało nic ukrywać, tylko uwydatnić panujący chaos. Raz w życiu miałem okazję być w tłumie, który wpadł w panikę i powiem szczerze, że własnymi oczyma widziałem jeszcze mniej :)

ocenił(a) film na 5
acidity

Właśnie. Ludzie mylą i piszą zombie a ja pamiętam z cz 1 że to nie chodziło o zombie. Tak ta praca kamery ma uwydatnic chaos ale jest nadużywana wg mnie.

ocenił(a) film na 5
on_on

Praca kamery jest męcząca. Co za dużo to nie zdrowo.

on_on

"poniewaz kamera tak latała ze ciezko
bylo zauwazyc co gdzie i jak."

czyli efekt tutaj zastosowany zdał swój egzamin, a więc jest bardzo ok...
jak nie wierzysz to polecam wejść w sam środek zadymy kiboli, wtedy docenisz jak realistyczny był właśnie ten efekt, a to że nie dajesz rady ogarnąć co się dzieje... no cóż w zadymie masz już głowę butelką rozwaloną ;)

ocenił(a) film na 6
michael_69

Rozumiem ze to mialo na celu pokazaniu ze człowiek jest w panice, chaosie etc.. ale ciezko mi sie to ogladało i Podzielam zdanie armarange ze praca kamery przy spotkaniu "zombi" byla mecząca. Dzis ogladalem ktorys z kolei odcinek Wikingów i gdy tam dochodzi do walk wyczuwam chaos i adrenaline bohaterów ale praca kamery nie jest w ogole mecząca, walki oglada sie z czysta przyjemnoscia wiec mozna przyjemniej dla widza pokazac adrenaline i chaos w walce.

ocenił(a) film na 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones