PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163597}

300

7,5 397 514
ocen
7,5 10 1 397514
6,5 28
ocen krytyków
300
powrót do forum filmu 300

Który film historyczny był według Was najlepszy?
Według mnie:
1.300
2.Troja
3. Gladiator
4.Król Artur

ocenił(a) film na 10
lszekg

Oczywiście że oglądałem ten film i to nie raz.

Riddick_

to dlatego ten film jest tak fantastyczny.

Rafal23

z tych co wymieniłeś to :

1. Gladiator
2. 300
3. Troja
4. Król Artur

Ale jest też wiele innych świetnych filmów kostiumowych (kostiumowych, nie historcznych) i historycznych. Winterm, może bieg wydarzeń w ""300"" jest przedstawiony tak sobie, ale zwyczaje Spartan przedstawiono znakomicie, mam ""300"" na DVD i widziałem w dodatkach prawdziwych archeologów ychwalających ten film.

ocenił(a) film na 7
megaloceros3

1. Troja
2. Gladiator
3. Król Artur (słaby dość...)

300 - niestety nie widziałem ;(

heyo7

Też mam na DVD, wersję dwupłytową. Jasne, pewne szczegóły się zgadzają! Tak jak w każdym filmie kostiumowym. Trudno, żeby Spartaci chodzili np. w zbrojach ze stali nirdzewnej(!), ale ogólnie jest to fantazja na temat masakry pod Termopilami...

Rafal23

chodzi mi o przedstawienie społeczeństwa, przykładowo pokazano rolę kobiet w społeczeństwie Spartańskim , w przeciwieństwie do Aten gdzie jedynie prostytutki (tzw. hetery) szanowano w Sparcie co prawda musiały wychodzić za mąż i mieć dzieci, ale to musieli też mężczyźni. Pamiętasz jak posłaniec Perski powiedział na widok Królowej Gorgo (""a co tu kobieta robi ?"" ), a ta mu nato ""Tylko Spartanki rodzą prawdziwych mężczyn"" (swoją drogą ale mu dowaliła). W Sparcie był przymus zawarcia ślubu a w jednej ze scen ktoś (nie pamiętam kto) mówi Leonidasowi że wszyscy z wojowników mają synów. Pokazane są ćwiczenia młodych chłopców, jak ciężko pracowali by stać się prawdziwymi wojownikami a głównie jeśli nie tylko to się w Sparcie liczyło.

ocenił(a) film na 1
Rafal23

1.troja
2.gladiator
3.król artór
4.300

Rafal23

dopoki nie obejrzalem "300", moim ulubionym filmmem historycznym byl "Krol Artur" :) "Troja" tez niezla, "Alexander" mnie srogo zawiodl, a "Krolestwa niebieskiego" nie widzialem jeszcze :)

imperator111

"Gladiatora" nie uwzglednilem, bo to inny rodzaj filmu hostorycznego - nie ma w nim scen batalistycznych jak w wyzej wymienionych :)

ocenił(a) film na 9
Rafal23

Według mnie:
1.300
2.Gladiator
3.Troja
4.Król Artur

Rafal23

jak już wielu powyżej wspomniało, wymienione wyżej filmy nie są filmami hisotrycznymi. Jedynie 300 gdzieś tam się ociera. Król Artur miał ambicje być filmem historycznym, jednak zupełnie niepotrzebnie władowali do tego filmu patetyzm. Gladiator to film przygodowy którego akcja toczy się w Starożytnym Rzymie, a Troja to szmira która ośmiesza mit o Wojnie Trojańskiej. Oto moja klasyfikacja:

1. Gladiator
2. 300
3. Król Artur
4. Troja

Braveheart ani Królestwa niebieskiego nie oglądałem, Aleksander mógłby być artcydziełem gdyby nie kiepski montaż i słaba reżyseria. Nic nie pobije arcygenialnego serialu ""Rzym"". Upadek Cesarstwa Rzymskiego dawno nie oglądałem i muszę odświeżyć.

Rafal23

aha i zapomniałem dodać że Król Artur nie tylko dzięki patetyzmowi jest filmem ahistorycznym, w czasach w których się toczy nie było już Cesarstwa Rzysmkiego Zachodniego który okupował Brytanię. Rzym Wschodni nigdy nie był w Brytanii. W ""300"" idealnie przedstawili społeczeństwo Spartan, ale wydarzenia również mocno odbiegają od wydarzeń historycznych. O Troji wogóle się nie będę wypowiadał gdyż jej zgodność z mitem jest ..... szkoda gadać.

ocenił(a) film na 7
tuntyip

Ale akcja filmu dzieje się w V wieku n.e. Wtedy Cesarstwo Zachdnie istniało. Ponadto legiony rzymskie utrzymały się tam po upadku Rzymu i stali się z czasem

Rafal23

w V wieku w którym toczy się akcja Króla Artura Brytania stała się celem najazdu Germańskich plemion. Z jednymi z nich - Sasami bohaterowie walczyli. A Spartanie na pewno nie mieli takich mutantów. I głównie dlatego 300 nie jest filmem historycznym.

Rafal23

sorry, coś mi się pomyliło z tymi cesarstwami, Rzymianie wycofali się z Brytani w V wieku. Wczesne średniowiecze było akurat moją słabą stroną.

Rafal23

o, w cholerę w moim drugim poście totalnie się zagalopowałem i wszystko pokręciłem. Cesarstwo Rzymskie Zachodnie upadło w 476 r. a więc w czasach ""Króla Artura"" jeszcze było. Sam nie wiem czemu napisałem że już go nie było.

ocenił(a) film na 8
tuntyip

Naalepsza piątka filmów historycznych:
1. Braveheart
2. Gladiator
3. 300
4. Pearl Harbor
5. Król Artur
:D POZDRO

ocenił(a) film na 7
Rafal23

Film historyczny ? (wojenne się nie liczą)
TOP 10
1. Braveheart
2. Gladiator
3. Ostatni mohikanin
4. Pan i władca na krańcu świata
5. Apocalypto
6. 300
7. Ostatni samuraj
8. Troja
9. 1492 / Gandhi
10. Królestwo niebieski / Joanna d'Arc

ocenił(a) film na 5
Maro_13

dokladnie- 300 to nie film historyczny tylko w zasadzie 70% fantastyki. Poniekad jest to przeklamanie i wyolbzymianie fatków. Persowie w filmie wystapili w roli polpotworów i barbarzynców a historycznie udowodniono ze bylo zupelnie odwrotnie. To spartanie zniewolili innych mieskzanców polis urzadzjajac sobie a nich polowania i systematycznie ich wyzynajac bojac sie powstania. Ponadto Persowie stali na duzo wyzszym poziomie cywylizacyjnym. Film ma swoj klimat jednak okreslenie historyczny jest tutaj zupelnie nie na mijescu...

Rafal23

Żaden z nich!
Najlepszym filmem historycznym jest 10.000 BC !!!
Natomiast jeśli chodzi o historię starożytną to nic nie pobije Gwiezdnych Wojen (dawno, dawno temu w odległej galaktyce...)

<rotfl>

mutant6

Hehe tak do końca to zaden z nich nie jest historyczny.
Ale jeśli miałbym stworzyć ranking to 300 byłoby na końcu.
Bez klimatu, polotu, zwykła bułka z masłem...
Ani to fantastyczne, ani ładne, ani wciagające.
Spodziewałem sie czegoś więcej, dałem 5/10.

ocenił(a) film na 9
Rafal23

Gladiator za role Maximusa, 300 za pomysł wykonania, a Troja była taka sobie niczym wybintym sie nie zapisała

ocenił(a) film na 6
Rafal23

1. Gladiator
2. Troja
3. Król Artur
4. 300
999... Helena Trojańska

Yoda_696

gladiator jest nieziemski.. w 300 chcieli podrobic ten klimat z gladiatora i raczej nie wyszlo. gladiatorowe sceny w zbożu z muzyka enya'i komponuja sie tak swietnie ze naprawde ciezko znalezc cos co to zrownowazy

ocenił(a) film na 8
stachos

człowieku...z jaką muzyką Enyi. Enya nie miała nic wspólnego z tym filmem. Za muzykę w Gladiatorze odpowiedzialni byli Hans Zimmer i Lisa Gerrard.

ocenił(a) film na 8
raf_filmweb

A co do głównego tematu...Gladiator, Król Artur, Troja, 300. Przynajmniej tak bym to widział po kątem soundtracków:)

ocenił(a) film na 8
Rafal23

wiesz co? moim zdaniem nie można w ten sposób porównywać... to filmy zupełnie różnie pokazujące historię... każdemu spodobał się inny i to moim zdaniem nie jest dziwne... ale odpowiadając na twoje pytanie, to wg. mnie kolejność powinna wyglądać tak:
1.Gladiator
2.Troja
3.300
4.Król Artur
ale wiadomo- rzecz gustu ;D

ocenił(a) film na 6
Rafal23

Ostatnio odświeżałam sobie tylko Gladiatora i Troję, więc tylko o nich się wypowiem. Naprawdę ciężko ocenić, oba filmy to według mnie niemal arcydzieła. No nie wiem, nie wiem... Może Gladiator jednak numer 1.

ocenił(a) film na 7
Rafal23

Żaden z nich nie jest filmem historycznym i pod tym względem wszystkie są do d ... . Jednak nie obeznanym z historią wnoszą jakąś tam wiedzę historyczną i zachęcają do innych filmów czy może nawet do lektury książek na ten temat.

użytkownik usunięty
Rafal23

żaden z tych filmów nie jest najlepszym filmem historycznym

Rafal23

u mnie podobnie 300,Troja,Gladiator

Rafal23

1.gladiator
2.300
3.troja

ocenił(a) film na 10
Rafal23

300 to film fantasy, nie porównuj proszę

Himiteshu

Czemu wszyscy się uczepili tych "300"? Jest bardziej historyczny niż mitologiczna "Troja"

ocenił(a) film na 10
kagamixd

Tak, ale jest na podstawie komiksu fantasy przede wszystkim, chociaż pokazuje jak najbardziej hisotyczne wydarzenia. Troja po prostu jest słaba

ocenił(a) film na 5
Rafal23

Z podanych to "Gladiator".

ocenił(a) film na 6
Rafal23

Gladiator

ocenił(a) film na 8
Rafal23

Ty tak na powaznie ? Gdzie tu widzisz filmy historyczne ...? Hm...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones