PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163597}

300

7,5 397 514
ocen
7,5 10 1 397514
6,5 28
ocen krytyków
300
powrót do forum filmu 300

trzystu!

ocenił(a) film na 6

Oglądałem po raz 10 film na tvnie i jest scena która mi się podobała...

parafrazując słowa leonidasa "Najdzcie się dziś wieczerzy, bo jutro czeka nas posiłek w piekle"

no jak ch... że w starożytnej sparcie szli do piekła po śmierci haha <3 Holyłud

vrubson

Moim zdaniem to zwykły błąd wynikający z różnic kulturowych, zagubionych sensów językowych itp.
Chciałem tylko napisać - i to już dawno chciałem napisać - że gdy pod koniec filmu padają słowa " Pamiętajcie o nas. Tylko tyle. Najprostszy rozkaz jaki może wydać władca " i " Przechodniu, powiedz Sparcie iż wierni jej prawom tutaj spoczywamy " ryczę jak głupi. Niesamowicie mocny przekaz. Nie ważne czy film jest zgodny z prawdziwą historią czy nie. Prawdziwe autorytety nie wymagają tytułów i pomników.

ocenił(a) film na 6
Raskolnikow89

no tak zwykły błąd, tylko zawsze mnie bawi :D

ocenił(a) film na 9
Raskolnikow89

Słowa w oryginalne brzmiały:
"Przechodniu, idź i powiedz Lacedemończykom, żeśmy tu legli posłuszni ich prawom."
:)

ocenił(a) film na 9
vrubson

w oryginale był hades a nie piekło..
:P

ocenił(a) film na 8
tomus1125

Ale przeciętny widz szybciej wyłapie nastrój posępnej desperacji z piekła, a nie z Hadesu :) Chociaż w ogóle Hades to określenie zbyt szerokie na odpowiednik piekła. W Hadesie były Pola Elizejskie, Ereb i Tartar (nie mylić z serem). Źli szli do Tartaru. A tuż obok szczęśliwe duszyczki biegały po Polach Elizejskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones