PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32556}

400 batów

Les quatre cents coups
7,7 12 966
ocen
7,7 10 1 12966
8,4 29
ocen krytyków
400 batów
powrót do forum filmu 400 batów

Czy ktoś z Was kojarzy inny film, w którym pojawia się scena szkolnej "klasówki", a która jest
żywcem wyjęta z filmu Truffauta? Jak oglądam teraz "400 batów" to mam silne wrażenie deja vu,
ponieważ już tę scenę gdzieś widziałam, w jakimś nowszym filmie, to znaczy nowszym względem
tego.

Będę wdzięczna za podpowiedź:)

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Dokładnie chodzi o scenę, w której chłopcy podają sobie podczas sprawdzianu obrazek z półnagą kobietą, gdy dociera on do jednego z nich zauważa to nauczyciel, rozkazuje wtedy przynieść obrazek do swojego biurka i odsyła chłopca do "kąta". Kąt ten znajduje się za tablicą, gdzie chłopiec stoi do czasu przerwy. Gdy rozlega się dzwonek wszyscy chłopcy wybiegają przed szkołę, chłopiec z kąta też wybiega, jednak nauczyciel zwraca mu uwagę, że przerwa to czas uprzywilejowany i on na to nie zasługuje, każąc jednocześnie zostać mu w kącie. Chłopiec więc, w przypływie buntu, schowany za tablicą, zaczyna pisać po ścianie.

ocenił(a) film na 9
pati_b1

Amarcord?

ocenił(a) film na 8
Kamileki

No własnie nie, coś jeszcze innego :)

ocenił(a) film na 8
pati_b1

może chodz o Rushmore Wesa Andersona?

ocenił(a) film na 8
pohlpaulina

oh, dopiero doczytałam cały opis sceny o którą Ci chodzi. To chyba nie Rushmore... ale w tym filmie też pojawiają się nawiązania do 400 batów

ocenił(a) film na 8
pohlpaulina

No niestety to też nie ten film:/

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Można strzelać? ;p Nie pamiętam tam niczego takiego, ale ogólnie mało zapamiętałem, więc wszystko możliwe. ;p
http://www.filmweb.pl/film/Je%C5%BCeli+....-1968-32064
http://www.filmweb.pl/Zle.Wychowanie

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Jeśli już to złe wychowanie, bo tego pierwszego w ogóle nie oglądałam ;)
Zastanawiam się jednak czy to nie była może Biała wstążka M. Haneke, ktoś z Was pamięta, czy tamta scena w szkole nie była podobnie zrealizowana?

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Nie oglądałem, jednak przed chwilą przeleciałem cały film w 5 min i znalazłem jedną scenę. Starsza uczennica została wysłana przez pastora pod ścianę(twarzą do ściany), bo nie upilnowała porządku w klasie. Po krótkiej gadce duchownego, dziewczyna mdleje. Koniec sceny.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Czyli to jednak nadal nie to:/ ewentualnie może jeszcze Cinema Paradiso, tak mi się teraz przypomniało.

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Mam zamiar oglądać ten film na dniach. Jak nikt nie odpowie do tego czasu - to dam znać.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Super, w takim razie czekam :)

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Obejrzałem. Nie ma tam nic takiego.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Szkoda.. ale dzięki za info!

pati_b1

Może "IF" ??

ocenił(a) film na 8
Racen

No właśnie też niestety nie

ocenił(a) film na 9
pati_b1

Skoro było to takie oczywiste odwzorowanie 1:1 - to może jest tu wymienione:

http://www.imdb.com/title/tt0053198/movieconnections

ocenił(a) film na 8
pati_b1

Chyba u Marczewskiego w Zmorach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones