PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637907}
7,5 17 824
oceny
7,5 10 1 17824
42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy
powrót do forum filmu 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy

Oglądając, czytając jak 'kiedyś' byli traktowani ludzie o innym kolorze skóry to sprawia, że jest mi wstyd być białasem... do tej pory jak słyszę i czytam rasistowskie zwroty w stronę innych ludzi, aż mną wzdryga... żal pomyśleć, że nawet w tych czasach co poniektórzy mają aż tak ograniczone poglądy na życie i świat.

ocenił(a) film na 8
Wonder_Woman_85

Mam to samo. Naprawdę nie wiem jak można postrzegać człowieka patrząc na jego kolor skóry. Film bardzo ciekawy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Drusix

Mieszkasz tam? Skąd masz takie informacje? Z własnego doświadczenia?
Czy tylko z TV i hamerykańskich filmów typu gangsta? Pytam z ciekawości :)


Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Drusix

Gwoli ścisłości, w Europie segregacja rasowa miała miejsce (Niemcy a Żydzi, lata 30. ubiegłego wieku).

ocenił(a) film na 4
maiahaoo

Tak bo Żydzi to inna rasa tak? Zastanów się zanim coś powiesz, bo możesz wyjść na idiotę -.- I w ogóle żydzi nie mają nic wspólnego z dyskusją, która się tutaj toczy, więc nie mam pojęcia co ci przyszło do głowy, żeby wyjechać tutaj z takim tekstem. Wybaczę Ci tę gafę, bo pisałeś ten komentarz po 1 w nocy więc musiałeś być bardzo zmęczony i śpiący.

Drusix

"Jewish segregation" jest podawana jako przykład tego rodzaju dyskryminacji w Europie. Ma Pan rację, niepotrzebnie dodawałam ten komentarz, bo wątek skupia się na czarnoskórych.
Pozdrawiam

Drusix

Użycie określenia "lewak", "lewacki" automatycznie eliminuje z poważnej dyskusji i świadczy o drastycznie ograniczonym poziomie umysłowym. Czego zresztą dowodem jest reszta tego bełkotu.

ocenił(a) film na 4
skalp_el

Oczywiście lewaczku :D Nie popłacz mi się tutaj. I tak widzę, że dyskusja na tym portalu nie ma sensu, bo przyjedzie lewak admin i pousuwa połowę komentarzy, które z całą pewnością NIE ŁAMAŁY regulaminu. Jak zwykle lewica pokazuje swoją prawdziwą twarz i niczym komuniści sięgają po swoją ulubioną broń, którą jest cenzura.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Wonder_Woman_85

No cóż, rasizm to domena ludzi prymitywnych, z bardzo niskim IQ, ktorzy przez takie zachowania probuja dowartosciowac swoje kompleksy bycia nikim. Oby wiecej takich ludzi jak ty, a swiat bedzie piekny :)

Wonder_Woman_85

Ty tak serio? Poza tym co ma do tego np. Polska? Polska nie wyzyskiwała Afryki, to tak samo jakby czarny napisał, wstyd mi za bycie czarnym, bo w RPA biali są mordowani.

kejsik

Cała Europa korzystała na kolonizacji Afryki, również państwa, które kolonii tam nie miały.
W RPA tymi zbrodniami nie kieruje rasizm, a chęć zysku, a że to biali są zwykle bogatsi, więc są mordowani.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wonder_Woman_85

Jesteś dobrym człowiekiem i niepotrzebnie się zamartwiasz. Rasizm to paskudna cecha.Dla pocieszenia dodam, że biali wcale nie są największymi rasistami. To właśnie przedstawiciele rasy czarnej wiodą w tym prym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones