PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3500}

48 godzin

48 Hrs.
7,0 19 361
ocen
7,0 10 1 19361
7,0 8
ocen krytyków
48 godzin
powrót do forum filmu 48 godzin

Są klasyki które się starzeją i takie które się nie starzeją. Do tych pierwszych wg mnie zalicza się ten film. Oczywiście że duet Nolte i Murphy to atrakcja ale czy aby na pewno takie atrakcyjne i smieszne dialogi tutaj prowadzą? Czy aby na pewno jest tu takla wciągajaca i ciekawa fabuła ? W latach 80-tych i na początku 90-tych taki film mógł się podobać , mi tez się podobał ( chociaż nigdy nie szalałem za nim ) ale teraz odbieram go jako dość nudny z potencjałem wykorzystanym nawet nie w połowie. Przerysowane i słabe postacie wrogów, zachowanie wrogów nielogiczne i takie by gł. bohaterom ułatwić zadanie ...ok.. to kino z przymrużeniem oka ale mimo wszystko jakoś mnie tutaj to drażniło bo uzasadnić wszystko komediową konwencją się nie da. To że coś powstało w latach 80-tych czy 90-tych które to okresy dla kina rozrywkowego są rzeczywiście wspaniałe, nie jest wystarczającym powodem abym miał piać z zachwytu jaka to klasyka i cudowny film. Chyba jednak Zabójcza broń wypada lepiej czy dwójka Gliniarza z Beverly Hills.

ocenił(a) film na 6
armarange

Ja też uważam że "48 Godzin" to dobry film, jednak nie zachwycam się za bardzo. Kilka fajnych tekstów, ale dla mnie wszystko bez większych emocji. "Gliniarz Z BH" to dla mnie klasyk, który moge oglądac wiele razy i zawsze mnie wciąga:0

ocenił(a) film na 3
armarange

Rzeczywiście film nie przeszedł próby czasu. Aż się zastanawiam co mi się w nim kiedyś tak bardzo podobało.
Kiepski, komiksowy scenariusz, brak logiki w postępowaniu bohaterów, nieśmieszne komediowe wstawki, kiepska, nazbyt dramatyczna muzyka.
Nolte i Murphy robią co mogą ale nie są w stanie tego przyćmić.
Aż się boję wrócić do II części i do "Gliniarza z Beverly Hills"

ocenił(a) film na 3
2222

Dwójka zdecydowanie mniej się zestarzała. Mniej wpadek logicznych w scenariuszu i fabuła nie ma takich dziur jak w części pierwszej.

ocenił(a) film na 10
2222

Oglądajcie sobie harego potera albo inne gówno , to jest klasyka !!!

ocenił(a) film na 5
Goldencar

To że klasyka czytaj film mający swoje lata nie znaczy że od razu trzeba mu ołtarze stawiać.

ocenił(a) film na 10
slobi

Trzeba je lubić , tak jak stare samochody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones